iphone 4 bilgisayardan bağlantı nasıl yaparım acil yardım :(

Sponsorlu Bağlantılar

cuyba

cuyba

Üye
    Konu Sahibi
iphone 4 bilgisayardan bağlantı nasıl yaparım acil yardım :(
bilgisayardan iphone 4 e bağlanıp tema vs yüklemesi nasıl yaparım bilgisayarıma hangi programı indirmem gerek hiç bilgim yok bu konuda lütfen bana detaylı anlatabilirmisiniz şimdiden çok tşk ederim :ağlarım:

kemal21

kemal21

Üye
İfunbox Programını indir telefonunu bilgisayara bağla iTunes i kapat ifunboxu ac dosya sistemini rawfilesystem i seç hepsi bu:oke:

cuyba

cuyba

Üye
    Konu Sahibi
indirdim çook tşk ederim de sistem dosyalarına ulaşamıyorum :( temaları neyin içerisine atacağım :(

kemal21

kemal21

Üye
Telefonun jailbreak li olmasi lazım eğer jb li degilse dosya sistemine erisemezsin
Eğer jailbreak li ise var/stash/themesxxxxxx klasotune temayı atıp winterboard ile etkinlestirebilirsin

cuyba

cuyba

Üye
    Konu Sahibi
onun telefonumda olup olmadığını nasıl anlarım peki?

cuyba

cuyba

Üye
    Konu Sahibi
anladım ki yok :) nasıl yüklerim ben onu :(

Samsunspor

Samsunspor

Emekli Yönetici
cuyba

cuyba

Üye
    Konu Sahibi
yapılmadı ve nasıl yapılacağını bilmiyorum :( yardım edermisiniz

maxirabit

maxirabit

Üye
Telefonun sürümünü söyle gerisi daha kolay olur,eyer sürümünü de bilmiyorsan genel>hakkında>sürüm olarak öğrenebilirsin.

cuyba

cuyba

Üye
    Konu Sahibi
sürüm 4.2.1 (8c148) yazıyo

maxirabit

maxirabit

Üye
RedSn0w v0.9.6b4 yükliyeceksin daha sonra iPhone 4 iOS 4.2 indireceksin.

REdsnow için:

iphone 4 İOS 4.2 için:

Her ikisinide indirdikten sonra redsnow'u aç browse yazan yere tıkladığın da başka bir ekran gelicek ordan iphone 4 ios'u seçip aç de.
Next diye ilerle,sonra kutucuklar çıkıcak ınstall cydia işaretlenmiş olmasına dikkat et
telefonu dfu moduna alıcaksın.
Birinci Aşama: Sıra cihazlarımızı DFU moduna almaya geldi bu ekrana gelince sayaç saymaya başladı ve 3 saniyeliğine (diğer aşamaya geçene kadar) cihazımızın güç düğmesine basılı tutalım.
İkinci Aşama: İkinci resimdeki kısıma geldiğimizde açma/kapama butonundan elimizi çekmeden bu seferde menü butonuna basalım ta ki diğer aşamaya geçene kadar.
Üçüncü Aşama: Şimdi güç düğmesinden elimizi çekelim ve belirtilen süre kadar menü tuşuna basmaya devam edelim.
Böylece program gerisini halledicek.

Cydia tamamen kurulunca ekranın da görülücek daha sonra cydia'ı aç search kısmına gelip WinterBoard yaz çıkan uygulamayı indir.
Cydia'ya tekrardan gir sections ikonuna tıkla.Themes klasörüne gel.hangi temayı yüklemek isyorsan yükle.
WinterBoard'ı aç select themes diyip hangi temayı seçmek istiyorsan tik at daha sonra home tuşuna bas tema uygulanacaktır.

• Beğen
Tepkiler: cuyba ve Samsunspor
Samsunspor

Samsunspor

Emekli Yönetici
bundan daha iyi bir anLatım oLamazdı maxirabit :good:

cuyba

cuyba

Üye
    Konu Sahibi
ya daha yeni gördüm çok tşk ederim yapcam yapınca yazarım :)

cuyba

cuyba

Üye
    Konu Sahibi
tüm bu işlemleri yaparken telefonum bilgisayara bağlımı olacak diye bi soru sorsam bana ne kızmış demezsiniz dimi :)

maxirabit

maxirabit

Üye
Telefonu bilgisayarına usb kalblosuyla bağlamazsan zaten işlemi gerçekleştiremezsin.

cuyba

cuyba

Üye
    Konu Sahibi
:evet: anladım peki birasdan başlıyorum çok az kaldı indirme işlemi bişi olursa sana sorarım burdan tekrar çoook tşk

olmuyo ya hata veriyo dfu mod ile ilgili :(

maxirabit

maxirabit

Üye

2 saniye power tuşu yani,üstte kilit tuşuna basın.

Parmagınızı tuştan kaldırmadan 9 saniye boyunca home tuşu(ekranın altında ki tuş) ve kilit tuşuna basın.

Parmağınızı kilit tuşundan çekin,14 saniye home tuşuna(ekranın altında ki tuş) basın.sonra otomatik olarak yükler.

cuyba

cuyba

Üye
    Konu Sahibi
olmuyo ya beceremedim telefonda kapandı açılmıyo :((((((((((((((((((((

----------Eklendi @ 13:47:35 ---------- Yazıldı @ 13:45:42 ----------

açtım telefonu :)

----------Eklendi @ 13:51:02 ---------- Yazıldı @ 13:47:35 ----------

ay başardııııııııııııııııııııııııııııııımmm tabi sayendeeee çok çok çok tşk ederim sana yaaa muhteşem anlatımın için gerçekten hiç bilmeyen birine bu kadar güzel anlatılırdı süpersin kardeşim çok saol ...

maxirabit

maxirabit

Üye
Ne demek:)

Telefonun açıldıktan sonra ekranın da cydia diye bir program görüceksin.Telefonun da wireless'ı açıp cydia programını açıp.usher,hacker diye sonuçlar çıkacak user olana basıp,
arama yerine basıp ''winterboard'' yazıp aratacaksın sol üst yerde ''install'' ona tıklayıp aynı açılan sayfada da yine aynı yere tıkladığın da yükler.Telefonun ekranında çıkar.Sırada tema seçmek var, Tekrardan cydia'ı açıp ''sections'' yazan yere tıklıyacaksın.

Daha sonra listeler çıkcak,sayfayada aşağıya doğru bakman lazım.''Themes'' diye bir bölüm var orayı açıp istediğin temayı aynı şekil de yüklediğin de ''winterboard''a yüklenecek.

winterboard'ı açıp,''select themes yazan yere tıkla.
karşına böyle bir ekran çıkıcak.

Hangisini seçmek istiyorsan yanına tik işareti koy,İşareti koyduktan sonra home tuşuna bas,tema uygulanacaktır.

• Beğen
Tepkiler: cuyba

Üst Alt