MSN Messenger IP Adresi Bulmak - MSN'de IP Adresi Bulma - MSN Live'de KArşıdakinin IP Adresi

Konu, 'Skype' kısmında Dogus Pertez tarafından paylaşıldı. Okunma: 4098 | Cevaplanma: 0

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. IP Adresi Bulmak - MSN'de IP Adresi Bulma - MSN Live'de KArşıdakinin IP Adresi

  İlk önce kendi IP’mizi öğrenelim Başlat > Çalıştır’ı açın ipconfig yazıp enter’layın.Evet şimdi IP adresiniz karşınızda..
  IP Adresini bulmayı 2 bölüme ayıralım..
  1- Site IP Adresi
  2- Kişisel IP Adresi
  Site IP Adresi
  Çeşitli programlarla da yapabilirsiniz fakat en kolay yolu;
  Başlat > Çalıştır’a gelip CMD yazın.Şimdi ise ping yazdığınızda un IP adresi karşınıza gelir..
  Kişisel IP Adresi
  1-MS-DOS
  2-Mail Yoluyla
  3-NetMeeting
  4-Outlook Exp.
  5-Sniffer’lar
  Tek tek açıklamaya başlayalım..
  1-MS-DOS
  MSN’den Kişisel IP almanın tek yolu vardır o da MS-DOS.Aslında basit bir iş bunu yapmak.Amaa herzaman olacak diye bir şey sözkonusu değil yani bazen hedef şaşabilir Şimdi diyelim ki MSN’de biri ile sohbet ediyorsunuz.Arada bir konu açın ve bir dosya yollayın.Ne olduğu farketmez resim de olur, müzikte, dosya da…Karşıdaki yolladığınız dosyayı kabul ettiğinde dosya inerken siz;
  Başlat > Çalıştır’ı açın.CMD yazıp enter’layın.Açılan pencereye netstat –n yazıp tekrar enter’a basın.Şimdi karşınıza birkaç IP çıkacak Şimdi ordaki IP’lerden 2 hane ile başlayan IP lere bakın eğer yanında ESTABLISHED yazıyor ise IP adresi bulduk.Amaa IP’ler birden fazla çıkabilir.Bunun nedeni ise MSN’de başkaları ile yazışmakta olmanızdır..
  2-MAIL YOLUYLA
  Bu yöntem sadece size gelen mailler doğrultusunda kullanılabilir.Tek tek açıklamak zorundayım..
  Hotmail Üzerinden
  Hotmail hesabınızı açın.Sonra Options > Additional Options > Mail Display Settings > Message Headers kısmına gelin.””ü işaretleyin ve OK’e tıklayın.Şimdi Inbox’a geçin.Gelen Mail’e tıklayın.Mail açıldığında msjların üstünde IP adresini göreceksiniz..
  Yahoo Üzerinden
  Yahoo hesabınızı açın.Inbox’a girin.Sonra da IP sini almak istediğiniz kişinin mailini açın.Şimdi sağ üst köşede Headers yazısı olacak.Ona tıklayınca maili yazan kişinin IP adresini öğrenebilirsiniz..
  Pop3 Üzerinden
  Gelen maili farklı kaydedin.Şimdi kaydetmiş olduğunuz mail’in uzantısı .eml dir.Bunu .htm yapın ve dosyayı açın.Mail’in üzerinde IP adresi yazılı olması gerekir..
  3-NETMEETING
  Yine bir MSN yöntemi daha..MSN de IP sini almak istediğiniz kişiye NetMeeting uygulamasını kabul ettirirseniz karşınıza şöyle bir yazı çıkar..
  84.000.000.00 numaralı kişiden yanıt bekleniyor..
  Burada 84.000.000.00 numara’sı IP adresi oluyor yani..
  4-OUTLOOK EXPRESS
  İki yöntemi var aslında.
  1-Gelen Mail’i tutum masaüstüne sürükleyin.Şimdi .eml uzantılı dosyanızın uzantısını .htm yapın.Dosyayı açın ve üstte yazılı olan IP adreslerini görün..
  2-Outlook ta gelen mail üzerine sağ tıklayın ve Options’a girin.Burada birkaç bilgi olur.IP Adresi de bu bilgiler arasınra olabilir..
  5-SNIFFER’LAR  Yazan: Dogus Pertez

IP Adresi Bulmak - MSN'de IP Adresi Bulma - MSN Live'de KArşıdakinin IP Adresi konusuna benzer içerikler

 1. telefonun ıp adresi ( Symbian S60v5 Cihaz Destek )

  telefonumun ıp adresini nasıl ögrenebilırim.
 2. Nokia C7 IP Adresi ve MAC Adresi ( Cep Telefonları Genel )

  Arkadaşlar nokia C7 telefonumda wifiden bağlandığımda telefonun IP adrersini ve MAC adresini görmek istiyorum....Veya telefon un orjinalinde yoksa bu işlemi yapacak bir program varmıııı?????
 3. IP Numarasından Adres Bulma 1.0 ( PC Yazılım )

  IP Numarasından Adres Bulma 1.0 Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisi Buğra AYAN tarafından geliştirilen bu program ile ip adresini bildiğiniz kişinin internete bağlandığı şehri bulabilirsiniz....
 4. Yardım Bilgisayarımın IP ADRESI GITTI ( Network, İnternet ve Güvenlik )

  KARDEŞİM BİLGİSAYARIMIN IP sini Bozdu daha once internete girmiyordu sınırlıydı sonra kardeşim ip adresini değiştirdi ve tekrar değiştirmeyi denedim ama girmedi bile ve internet tümden gitti servise götürdük dedi ki yeni modem lazım dedi ondan...
 5. IP Adresimi Nasıl Değiştiririm? ( Network, İnternet ve Güvenlik )

  "IP adresimi nasıl değiştiririm?" en sık sorulan sorulardan birisidir. Kullanıcılar, şu ya da bu nedenlerle IP değiştirmek istemektedir. Bunların başında da, özellikle rapidshare gibi sitelerde ücretsiz indirmenin IP adresi bazında...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
13 Şubat 2016 Cumartesi - 8:52:51