Haber İos 9 ile Gelen Yenilikler Neler?

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
İos 9 ile Gelen Yenilikler Neler?
Apple’ın yeni güncellemesi İos 9 hakkında bilmek istediğiniz her şey bu yazıda.

Apple, geçen yıl duyurduğu İos 8 güncellemesi ve İphone 6 ve İphone 6 Plus akıllı telefonları ile pazarda hızlı bir yükselişe geçmişti. Cupertino merkezli şirketin dün akşam düzenlediği tanıtım etkinliğinde ise yeni İphone 6S ve İphone 6S Plus akıllı telefonlar duyurulurken, İos 9 güncellemesi hakkında da önemli ipuçları verildi.

İOS 9’un Yeni özellikleri:
  • Yeni Siri: Sesli asistan Siri, iOS 9 güncellemesi ile birlikte gelişecek ve yeni özelliklere sahip olacak. Üçüncü parti uygulama desteğinin yanı sıra daha detaylı bir komut listesi iOS 9 ile birlikte Siri’ye gelecek.
  • Spotlight aramaları: iOS cihazların içerisindeki arama aracı Spotlight, iOS 9 ile birlikte gelişecek ve daha detaylı aramalar yapılmasını sağlayacak.
  • Çoklu ekran (Split Screen): Şimdilik sadece iPad Air 2 modelinde (2 GB RAM sebebiyle) bir ekranda iki pencere açmanız mümkün olacak. Android tarafında uzun süredir olan bu özellik iOS 9 ile Apple tarafına ilk kez gelecek.
  • Klavye kısayolları: Jailbreak işlemi yapan kullanıcıların zaten yıllardır kullanabildiği bazı klavye kısayolları iOS 9 ile birlikte gelecek. İmlecin sağa ve sola kaydırılması klavye üzerinde parmağınızı kaydırarak mümkün olacak.
  • Yenilenen Apple Maps: Apple Maps ülkemizde pek tercih edilmese de önemli yeniliklere iOS 9 ile sahip olacak. Apple Maps’in arayüzünde de değişiklik olacak.
  • Notlar uygulaması: iOS 9 ile birlikte Notlar uygulaması güncellenecek. Notlar uygulamasında şimdiye kadar sadece metin bazlı notlar alabiliyorduk ancak artık farklı içerik türleri de desteklenecek.
  • News uygulaması: News uygulamasının Türkçe karşılığı Haberler olabilir. RSS üzerinden haber ve içerik takibi sağlayacak olan bu uygulama iOS 9’la gelen yenilikler arasında.
  • Daha güvenli parolalar: 4 haneli telefon şifreleri artık 6 haneli olacak. Daha yüksek güvenliği sağlamanın yollarından biri bu olacak.
  • Pil tasarruf modu: Ayarlar menüsünde pil tasarrufuna ilişkin yeni bir özellik eklecenek. Bu özelliğin tam olarak arkaplanda neleri kapattığı bilinmiyor ancak Apple bu seçenek ile en az 1 saat pil ömrü artışı sağlayabileceğinizi söylüyor.

Son olarak Apple’ın İOS 9 güncellemesinin hangi cihazlara geleceği merak konusu. Aslında yukarıdaki görselde de göreceğiniz üzere bu sorunun cevabı son derece basit: iOS 8 güncellemesi ile çalışan tüm cihazlar İos 9 güncellemesi alacak. İOS 9 güncellemesi 16 Eylül tarihinde yayınlanmaya başlayacak.

http://www.maxicep.com/cep-telefonlari/cep-yazilim/ios-9-ile-gelen-yenilikler-neler-h205576.html

kralberk13

kralberk13

Üye
:tşk:

• Beğen
Tepkiler: Buğra
. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Gm sürümü çok kasıyor bende. Spotlight araması için ana ekranda aşağı doğru kaydırırken, sms geldiği zaman hızlı cevap vermek için bildirimi aşağı kaydırırken, yazı yazarken klavye de metinde, ve genel olarak çok nadir bir şekilde kasmalar, titremeler mevcut.

sLeepLe

sLeepLe

Üye
siri ye sesimizi tanıtabilecekmişiz bizim sesimizden başkasına cevap vermeyecekmiş sanırım :D
Gm sürümü çok kasıyor bende. Spotlight araması için ana ekranda aşağı doğru kaydırırken, sms geldiği zaman hızlı cevap vermek için bildirimi aşağı kaydırırken, yazı yazarken klavye de metinde, ve genel olarak çok nadir bir şekilde kasmalar, titremeler mevcut.
bende yükledim o sürümü 5s aynı cihaza sizde olduğu gibi bende de oldu kasıntılar ama beta sürüm düzelir diye umuyorum 8.4.1e geçtim tekrar 9 geldiğinde de hemen yüklemem beklerim bence en iyisi böyle olur

• Beğen
Tepkiler: hsynkckygcı@
. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
siri ye sesimizi tanıtabilecekmişiz bizim sesimizden başkasına cevap vermeyecekmiş sanırım :D

bende yükledim o sürümü 5s aynı cihaza sizde olduğu gibi bende de oldu kasıntılar ama beta sürüm düzelir diye umuyorum 8.4.1e geçtim tekrar 9 geldiğinde de hemen yüklemem beklerim bence en iyisi böyle olur

9.1 Public Beta 1 de Kullandım. GM den İyiydi. Kasmalar Daha Azdı Ama Çok Belli Değildi Yani. Apple Bence Bu Sorunları Gidermek İçin Hemen 9.1 Betasını Yayınladı. Büyük İhtimalle Final Sürümünde de Bence Kasmalar Yaşanacak...

sLeepLe

sLeepLe

Üye
9.1 Public Beta 1 de Kullandım. GM den İyiydi. Kasmalar Daha Azdı Ama Çok Belli Değildi Yani. Apple Bence Bu Sorunları Gidermek İçin Hemen 9.1 Betasını Yayınladı. Büyük İhtimalle Final Sürümünde de Bence Kasmalar Yaşanacak...
bi ios 7 ya da 8 gibi akıcı çalışmadı bence beta sürümlerin hepsi bende geri döndüm umarım düzeltir kasmaları ilk sürümde olmasa bile diğer sürümlerde yoksa 8 de kalırım kullanılmaz öyle

• Beğen
Tepkiler: hsynkckygcı@
. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
bi ios 7 ya da 8 gibi akıcı çalışmadı bence beta sürümlerin hepsi bende geri döndüm umarım düzeltir kasmaları ilk sürümde olmasa bile diğer sürümlerde yoksa 8 de kalırım kullanılmaz öyle

Aynen. Ama Ben Düzeleceği İhtimalini Veriyorum.

• Beğen
Tepkiler: sLeepLe
foreverthe

foreverthe

Üye
Yazı fontu hariç beğendim yeni özellikleri. Ben beta sürümleri yüklemediğimden bilmiyorum :D Çarşamba günü ota üzerinden gelecek güncelleme ile sorunlar çözülür bence

• Beğen
. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Yazı fontu hariç beğendim yeni özellikleri. Ben beta sürümleri yüklemediğimden bilmiyorum :D Çarşamba günü ota üzerinden gelecek güncelleme ile sorunlar çözülür bence

İnşallah... Uzun zamandır bekliyorum bu güncellemeyi. Betalardaki gibi olmaz inşallah...

foreverthe

foreverthe

Üye
İnşallah... Uzun zamandır bekliyorum bu güncellemeyi. Betalardaki gibi olmaz inşallah...
Zannetmem hocam, ben en çok güç tasarrufunu merak ediyorum 1-2 saat fazla götürürse muazzam olur

foreverthe

foreverthe

Üye
Betalarda çok iyi. Ama cihazın yavaşladığını farkediyorum.
Okumuştum bir yerde esas sürümde bu sorunun olmayacağı filan deniliyordu. Ben de taaa ilk beta çıktığında kullandığımda o sorunla karşılaşmıştım

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Ben hemen yüklemeyeceğim zaten. Yükleyen kişilerden izlenimleri alıp öyle geçeyim diyorum ama bir yanımdan da şeytan dürtüyor :)

• Beğen
foreverthe

foreverthe

Üye
  • Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
9.1 deneyen var mı

ayfonlarda da pil veya performansta artış oluyor mu sürüm yükseldikçe :ehe

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
9.1 deneyen var mı

ayfonlarda da pil veya performansta artış oluyor mu sürüm yükseldikçe :ehe

Denedim. Pil çok iyi tasarruf modunda. Kasmalar gm sürümüne göre daha iyi. Güç tasarruf modundan dolayı da kasma yapıyor

Marco Laren

Marco Laren

Üye
Hayirli olsun.

Üst Alt