İntel i5 4690 vs sapphire amd radeon r9 290 tri-x icin anakart

Sponsorlu Bağlantılar

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
İntel i5 4690 vs sapphire amd radeon r9 290 tri-x icin anakart
Arkadalar ben bu islemci ve ekran kartini alacagim ama anakart konusunda kararsiz kaldim. Asus h97 -plus mi yoksa farkli bir oneriniz var mi?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
İşlemciyi k olmadığı için h97 bir anakart işinizi rahat görür asus h97 anakartlar iyidir (5 way optimisazyon yazan kuzey köprülü modeller (evet deluxe var a var daha da var ama şuan aklıma gelmiyor)
Monitörünüsün çıkışlarınde hangi portlar var

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Vga sadece

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Ozaman r9 290 kullanamazsın
Çünkü r9 290 daki dvi lar dijital çıkış sağlıyor ve VGA dönüştürücü ile dönüştürülemiyor
Bende r9 290 almakdan bu yüzden vaz geçtim r9 280x toxic aradım bulamadım gittim MSI gtx960 100ME aldım battlefield 3 ultra ayarlar max %10 fan çalışıyor ve 60 dereyi geçmiyor ultra sessiz ve güç tüketimi düşük bir kart
Üstelik eğer sapphire tri x modelini alacaksınız 30.5 cm uzunluğunda ve salman z11plus a bile sığmadı

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
Bende Asus R9 280x var ve donusturucu ile kullanabiliyorum belki Asus R9 290da ayni sekilde donusturulebilir..

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Bende Asus R9 280x var ve donusturucu ile kullanabiliyorum belki Asus R9 290da ayni sekilde donusturulebilir..
Simdi r9 280x de
Bi dvi d bi tane de dvi i var
Dvi i den VGA dönüştürülebiliyor fakat dvi d dönüştürülemiyor

R9 290 da ise iki tane dvi d var

Dvi i anolog mavi ile belirttiğim
Dvi d dijital. Kırmızı ile belirttiğim

Ben de r9 290 alacaktım alırken fark ettim
Hatta HDMI den VGA dönüştürücü ile bağlarım diyordum oda olmuyormuş

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: haydelanduka
haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi

Simdi r9 280x de
Bi dvi d bi tane de dvi i var
Dvi i den VGA dönüştürülebiliyor fakat dvi d dönüştürülemiyor

R9 290 da ise iki tane dvi d var

Dvi i anolog mavi ile belirttiğim
Dvi d dijital. Kırmızı ile belirttiğim

Ben de r9 290 alacaktım alırken fark ettim
Hatta HDMI den VGA dönüştürücü ile bağlarım diyordum oda olmuyormuş
Hocam peki gtx 960 icin 4gb modeli cikti evganin onu mu onerirsiniz yoksa msi r9 280x mi?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Ben de Suan msi gaming gtx 960 100me (2gb)
Var gayet memnunum çoğu oyunda fanlari bile çalıştırılıyor çalıştırsa bile fazla ısınmayan bi kart olduğu için yüksek devirde dönmüyor

Evga yı bilmiyorum 4gb modelini 2 gb modelinden daha çok öneririm (eğer 4 gb liği olsaydı ben onu tercih ederdim)
Arka plakası olan (yeni nesil) msi 960 almanızı öneririm

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Yani hocam bana evga almaniz daha mantikli olur mu diyorsunuz :D

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Evga kullanmadım ama kaliteli olmalı
960 lar güç tüketimi düşük performanslı kartlar
Her markanın ki iyidir fakat fiyat söz konusu olunca ayrılıyorlar ben 970 de alabilirdim ama ekranım için 960 da tüm oyunları ultrada alabildiği için aldım. Monitorununuz çözünürlüğü nedir ?

Evga alabilirsiniz sorun çıkacağını sanmam ama kullanıcı yorumlarına bakın kronik bir sorunu varsa ona göre karar verin
Yani bazı kartların belli bir gpu sunda sorun çıkıyor ve bu üretim hatası gibi nadir bir durum değil

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Hocam ocelikle benim ekranim full hd ve evganin hicbir sıkıntisi yokmus ancak 200 tl daha verip zotac gtx 970(cool whine sorunu varmis) yada asus gtx 770 mi alayim. Ki benim gonlum gtx 960 dan yana

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
Bildigim kadariyla GTX 770, 960'tan daha performansli bir kart. Su an buyuk bir hata yaparak aldigim ASUS R9 280X garantide ve degisimini istedim. Eger ki sifirinda yeni bir kart yollarlar ise MSI R9 280X alicam. GTX 960 ile cok karsilastirdim onlarca video izledim. Ancak sunu gordum ki 960i savunanlar sadece guc tuketimi ve yeni nesli ile savunuyorlar. O yuzden Sapphire mi yoksa MSI 'mi diyede arastirma yaptiktan sonra tekrar MSI R9 280X'te karar kildim.

NOT : Zaten Xigmatek Vector S 750W 80+ Silver guc kaynagi var. GTX 960 alirsam yarisi bosa gider :gul:

Ha bu arada kesinlikle bi AMD veya NVIDIA fanboyu falan degilim. Ozellikle soyluyorum, GTX 960 alinmicak bi kart degil performansi oldukca yuksek bir kart. Ancak kendi sistemime uyumlulugu ve performansi konusunda R9 280X'in bir tik altinda kaliyor..

Son düzenleme:
haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Hocam o zaman en performanslilari r9 280x bende ilk basta onu alacaktim. Dx12 destegi var mi acaba.

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Sisteminiz nedir hocam?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
DirectX 11.2 var
Performansı oc ile 770 geçiyor (az ısındığından overclovk ile 1.5 ghz ye kadar çıkabiliyorsunuz)

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
12 Destegi yok sanirim 11.2 var. Sistemim ise imzada yaziyor fakat mobilden giriyosunuz sanirim yazarim birazdan.
DirectX 11.2 var
Performansı oc ile 770 geçiyor (az ısındığından overclovk ile 1.5 ghz ye kadar çıkabiliyorsunuz)
Performans oc ile 770i gecebilir ancak 770 oc'yi gecemez :)
İşlemci : İntel Core i5 4690K 3.5 GHz
Anakart : Asus Z97-AR
Ekran Kartı : Asus R9 280x 3GB 384 Bit
RAM : Corsair Vengeance Pro 8GB (2x4GB) 1866 MHz CL9
HDD : WD Caviar Blue 1TB 7200 RPM
SSD : Kingston Hyperx 3K 120GB

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Tesekkurler.

Üst Alt