iNSAN VÜCUDU KAÇ PARA EDER ?

Sponsorlu Bağlantılar

pelın_

Konu Sahibi
İnsan vücudunun kullanılabilir parçalarının ayrı ayrı satılması halinde toplam değerinin 45 milyon doları bulacağı hesaplandı.

Wired Magazine adlı dergi tarafından yapılan araştırmaya göre insan vücudundaki sıvılar, dokular ve mikrop öldürmeye yarayan antikorlar büyük para ediyor. Ancak bunları satmak mümkün değil, zira bu vücut parçaları olmadan insanlar yaşayamıyor.

Dergi tarafından parasal açıdan yapılan değerlendirme, insan vücudundaki her bir parçanın satılabilecek durumda çıkarılması esasına dayanıyor. Dergi, organ ve vücut parçalarının fiyatlarının ABD de geçerli olan fiyatlar esas alınarak hesaplandığını, üçüncü dünya ülkelerinde uygulanan karaborsa fiyatların göz önüne alınmadığını kaydetti. Kaynakwh webhatti.com:

Araştırma, en hayati organların parasal açıdan en pahalı organlar olmadığı gerçeğini de ortaya koydu. Örneğin insan vücudunun en pahalı unsuru kemik iliği. Kemik iliğinin gramı 23 bin, kilosu ise 23 milyon dolar.

Her hücrede bulunan DNA lar ise gramı 1.3 milyon dolardan işlem görüyor. Vücuttan alınabildiği takdirde antikorlar da 7.3 milyon dolar ediyor. Buna karşılık bir akciğer 116 bin 400, böbrek 91 bin 400, kalp ise 57 bin dolara alınabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Dafny

55_BeRKaN_55

55_BeRKaN_55

Üye
yani ben 45 milyon dolar kadar değersizmiyim :P::P::P:

fireman87

fireman87

Üye
Ölmek üzere olan bi insanı satabiliriz ama dimi ?:naughty: bu bigiler işe yarayabilir :pro:

• Beğen
Tepkiler: Dafny
.BlueTR

.BlueTR

Üye
kalp bu kadar değersizmi şimdi?
o olmadan yaşayamayız.
adam dna nın antikorun hesabını yapıyo.

pelın_

Konu Sahibi
senı satsam 5 para etmezsın dıyenlere kapak olsun dıye acmıstım rakamlar begenılmemıs sanırım:d

• Beğen
Tepkiler: ebuş... ve minoo
mangdaşire

mangdaşire

Üye
bir insanın karakteri yoksa bu kadar eder,ancak karakteri varsa paha biçilemez...:oke:

theplayer5800

Üye
parça yerine organ yazın ve taze böbrek bulnur felan .d zaten ülkemizde bayan vücudu çok para ediyor diycem ban gelcek preator sorry

minoo

minoo

Üye
Her hücrede bulunan DNA lar ise gramı 1.3 milyon dolardan işlem görüyor. Vücuttan alınabildiği takdirde antikorlar da 7.3 milyon dolar ediyor. Buna karşılık bir akciğer 116 bin 400, böbrek 91 bin 400, kalp ise 57 bin dolara alınabiliyor.

:kop: İyiymiş ya :D Ben akciğerimi satarsam alveollere kadar para alırım :zuhaha:

Silinen Üye 2149105

Kapalı Hesap
ciğeri 5 para etmezlerinki ne olur acaba :hmmm:naughty::ehe:ehe

by şarlo

by şarlo

Üye
Paha biçilimez :-)kart reklamında oynuyorum sandım şu an kendimi :-)

pelın_

Konu Sahibi
:kop::kop::kop:

Tuncay.erol

Tuncay.erol

Üye
KİŞİ BAŞINA DÜŞEN MİLLİ GELİRDE 11BİN DOLAR :D sizin varmı o kadar paranız :D

pelın_

Konu Sahibi
:kop:

pelın_

Konu Sahibi