İndirme hızım düşük!! Bir el atın arkadaşlar.

Sponsorlu Bağlantılar

rockagk

rockagk

Üye
    Konu Sahibi
İndirme hızım düşük!! Bir el atın arkadaşlar.
Merhaba maxicep sakinleri. Bilgisayarıma uTorrrentden dosya indirmeyi çok seviyorum ama kötü bir şey var ne kadar uğraşsam hızımı 200kb/s den yukarı çıkaramıyorum. Ama aynı dosyayı başka bir arkadaşımdan indirdiğimde en az 800kb/s ile indiriyor. her türlü yöntemi denedim; modem ayarları,modem,anakart,işlemci,torrent programım vs. hepsine göz attım ama bir sonuca ulaşamadım hızımı bir türlü 200kb/s den yukarı çıkaramıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden :tşk:

savas_yal

savas_yal

Üye
torrent hep 1 gb indirmiyor ki sorun olduğunu sanmıyorum

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Baska yerden bırsey ındırırken aldıgın maxımum hız nedır ?
Speedtest.net
bır hız testı yap bakalım

rockagk

rockagk

Üye
    Konu Sahibi
evet biliyorum fakat aynı anda iki ayrı bilgisayardan denedim bunu bir arkadaşımın pcsi aynı anda aynı dosyayı indirirken 800kb/s indirirken benimki 200de takılıyo tüm torrentlerde bu böyle 200ün üstüne çıktığını göremedim daha:D:ağlarım: yine sağolun

---------- Eklendi @ 16:12:04 ---------- Yazıldı @ 16:09:33 ----------

hızım yüksek ama indirmeye gelince 200den yukarı çıkamıyorum

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
evet biliyorum fakat aynı anda iki ayrı bilgisayardan denedim bunu bir arkadaşımın pcsi aynı anda aynı dosyayı indirirken 800kb/s indirirken benimki 200de takılıyo tüm torrentlerde bu böyle 200ün üstüne çıktığını göremedim daha:D:ağlarım: yine sağolun

---------- Eklendi @ 16:12:04 ---------- Yazıldı @ 16:09:33 ----------

hızım yüksek ama indirmeye gelince 200den yukarı çıkamıyorum
indirme hızın zaten düşük kardeşim.. 1.67mbit. düşük bir hız.

o soldaki 1.67 değerini 128 ile çarparsan saniyedeki indirme hızını bulursun..
seninkide 213kb çıkıyor.. yani senin pc de sorun yokk internetin yavaş :oke:

---------- Eklendi @ 17:52:15 ---------- Yazıldı @ 17:42:41 ----------

benim internet hızım saniyede 878 kb...
oda kablosuz olarak bağlanıyorum.. kabloyla daha hızlı.

pasha14

pasha14

Üye
Adli kullanım kotasını astıysan eğer indirme hızın düşer.
Ayrıca torrent ayarları var onları yaptın mı ?

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Adli kullanım kotasını astıysan eğer indirme hızın düşer.
Ayrıca torrent ayarları var onları yaptın mı ?

adıl kullanımda 1mbıte ındırıyorlar.
Torrent ayarlarıyla alakası yok arkadasın ınternetınde sorun var.

Musterı hızmetlerıyle bır konus.
Internetım yavas dıye soyle..

Bende aynı sorunu yaşamıstım bır kere
2mbıt e dusmustu aradım 1-2 resetleme yaptılar tekrar 8mbıt oldu

fullwar

fullwar

Üye
Hız 1.67mbps ise santrale uzaklık ve kullanılan malzemeye göre değişmekle birlikte 2 mbps kullanıyorsunuz. Eğer 4mbps yada 8mbps kullanıyorsanız hat değerleriniz çok düşük. Eğer öyleyse servis sağlayıcınızla görüşün. 2mbps ise gayet normal bir hızdasınız. Torrentin mantığı ise şöyledir; Torrent "peer to peer" çalışır, yani paylaşıma bağlı olarak değişir yani her torrent aynı hızda inmek zorunda değil. 1 es-1 ortak olan bir torrent eğer uploadı yüksek verilmişse düşük uploadlı 5 eş- 15 ortaktan hızlı inebilir. Torrent ayarlarıylada uğraşmanıza gerek yok. uTorrent'in son sürümünü indirin, modemden uygun portu açın (örneğin 15518) ve "Seçenekler/Kurulum Rehberi/Testi Çalıştır"a basın. 2 tane yeşil tik varsa en iyi ayarlar yapılmış demektir.

CryuS

CryuS

Üye
İnternet kullandığın şirlet büyük ihtimalle ttnetdir.Orayı arayacaksın.İndirme hızım yavaş yükseltmek istiyorum diye.

MrExpert

MrExpert

Üye
Eğer sen kablolu kullanıyorsansan interneti evdeki kablo hattı eskimiş veya kırılmıştır (yani aşırı derecede ezilmiştir..) Eğer kalosuz ise sorun buyuk ihtimalle ttnettedir.. Benim evde de eskiden net baya yavaşlamıştı kablo tesisatını yeniledim sorun çözülmüştü...

rockagk

rockagk

Üye
    Konu Sahibi
Çok sağolun arkadaşlar dediklerinizi düşününce... :D ben bi ttneti arayayım:D

rockagk

rockagk

Üye
    Konu Sahibi

---------- Eklendi @ 15:40:01 ---------- Yazıldı @ 15:39:36 ----------

Ttneti aradım :D

Üst Alt