Tavsiye Imei Ve Güncelleme Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

SuxQQ

SuxQQ

Üye
    Konu Sahibi
Imei Ve Güncelleme Sorunu
Merhabalar ;

Kısa süre önce 4.3 UK sürümünü kurdum denemek için bugün tekrar 4.1.2'ye döndüm fakat IMEI uçtu. Bende çözüm olarak XEMG4 modemi flashladım. Sorunum düzeldi arama vs. işlemlerimi yapabilmeye başladım. Fakat şuanda güncelleme yapmaya kalktığımda "Ağ veya sunucu hatası nedeniyle ürün bilgisi güncellenemedi." hatası alıyorum.

Bunun çözümü varsa desteklerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

@~N.A.W.Y~ özellikle senden çok ümitliyim hocam :)

Herkese bin teşekkür.

• Beğen
Tepkiler: Narutodth

PriZm

PriZm

Üye
Klon imei var sanırım?

• Beğen
Tepkiler: SuxQQ
PriZm

PriZm

Üye
Yanlış okumuşum sonradan durumu anladım.
Pc den güncellemeyi denedinmi?

• Beğen
SuxQQ

SuxQQ

Üye
    Konu Sahibi
Yanlış okumuşum sonradan durumu anladım.
Pc den güncellemeyi denedinmi?

Sorun böyle olunca modem dosyası ile ilgili diye düşünerek tekrar stock rom attım. ( XELLA Bant sürümlü ) Tekrar rom atınca IMEI tekrar uçtu bende modem atmadım tekrar şuan Kies üzerinden güncelleme yapıyorum. İndiriyor Kies şuan sorun düzelirmi bilemiyorum.

PriZm

PriZm

Üye
Eğer Kiesden güncellediğinde de imei patlarsa kiesde cihazı fabrika versiyonuna döndür gibi bir seçenek vardı.Onu dene.

• Beğen
SuxQQ

SuxQQ

Üye
    Konu Sahibi
Eğer Kiesden güncellediğinde de imei patlarsa kiesde cihazı fabrika versiyonuna döndür gibi bir seçenek vardı.Onu dene.

Peki hocam şuan telefona kuruyor güncellemeyi Kies sonucu buraya yazarım tekrar teşekkür ediyorum yardımınız için güvenimi boşa çıkarmadınız bin teşekkür. :)@~N.A.W.Y~ Hocam güncelleme bitti kurdu telefon 4.1.2 için son bant sürümü olan XEMA5 oldu fakat IMEI hala aynı durumda. Modem flashlamadan direkt Kies üzerinden başlatma durumuna getirme işlemi diyorum. Bakalım umarım çözüm olur. @~N.A.W.Y~ Hocam fabrika ayarlarına geri çevirdim telefonu fakat hala IMEI sorunum var. Güncelleme olayıda sanırım IMEI'min 0049 gibi saçma bir sayıya dönmüş olması. Güncellemelere başlamadan önce cihazı kaydetmek için bir form kabul etmemizi istiyor ve cihazı kaydediyor kaydederkende IMEI ile kaydediyor olabilir. Benim IMEI'im şuan abuk bir şey olduğundan oluyor olabilir. Başka bir öneriniz varmı acaba? Cidden sıkılmış ve çaresiz durumdayım :(

PriZm

PriZm

Üye
Telefon rootlu olsaydı çoktan çözmüştük bu sorunu ama kiesden yapıncada düzelmiyorsa aklıma bir fikir gelmiyor açıkçası..

En son çözüm olarak ise samfirmware.com dan son türkiye romunu indirip odin ile flaşlaman kalıyor..

SuxQQ

SuxQQ

Üye
    Konu Sahibi
Telefon rootlu olsaydı çoktan çözmüştük bu sorunu ama kiesden yapıncada düzelmiyorsa aklıma bir fikir gelmiyor açıkçası..

En son çözüm olarak ise samfirmware.com dan son türkiye romunu indirip odin ile flaşlaman kalıyor..

Sorun telefonun 4.3 deki modem dosyası üzerine 4.1.2 kurması ve modem dosyası içindeki bilgilerin 4.1'e uygun olmamasımı ? K.bakmayın kafanızı karıştırıyorum ama çözümü bilmediğimden mantık yürüterek düzeltmeyi umuyorum.

PriZm

PriZm

Üye
Ayarlardan cihaz hakkında bölümünden ss atabilirmisin?

TheMadness

TheMadness

Üye
XXEMG4 modemi flashla

• Beğen
PriZm

PriZm

Üye
Modem dosyası ile rom aynı değil.O yüzden hata veriyor sanırım.

Googledan I9300XXEMF6 modemini bulup odin ile flashlamayı dene.

• Beğen
PriZm

PriZm

Üye
Madness yazmış :ehe

• Beğen
SuxQQ

SuxQQ

Üye
    Konu Sahibi
Madness hocam XXEMG önermiş sizde anladığım kadarıyla telefonumdaki sürüm olan XXEMF6 öneriyorsunuz sanırım. XXEMG denedim IMEI sorununu çözdü ama güncellerken hata verdi bide XXEMF6'yı deneyeyim.

Şurdaki dosyayı indirip zip içerisindeki modem dosyasını odin ile flashladım fakat bu sefer IMEI sorunumda düzelmedi bir değişiklik yok gibi.

@~N.A.W.Y~ @TheMadness

PriZm

PriZm

Üye
Peki odinden flaşlarken efs clean diye bir seçenek var onu işaretleyip benim dediğim modemi flashlarmısın?

• Beğen
SuxQQ

SuxQQ

Üye
    Konu Sahibi
Peki odinden flaşlarken efs clean diye bir seçenek var onu işaretleyip benim dediğim modemi flashlarmısın?

Tabiki hocam sizlere muhtacım şuan :) Dediniz modem hangisiydi hemen flashlayayım ?

PriZm

PriZm

Üye
XXEMF6

• Beğen
PriZm

PriZm

Üye
Modemi phone kısmına ekleme.Modem bölümüne ekle.

Eğer o seçenek yoksa google dan odinin son sürümünü indir.

Üst Alt