IMEI numaram klonlanmış YARDIM LÜTFEN !!!!!!!!!!!!!!

Sponsorlu Bağlantılar

hund35

Üye
    Konu Sahibi
IMEI numaram klonlanmış YARDIM LÜTFEN !!!!!!!!!!!!!!
Selam arkadaşlar...
2005 yılında aldığım ve düne kadar sorunsuz kullandığım Nokia 6630 telefonumun IMEI numarası bir başkası tarafından klonlanmış.
Bir arkadaşıma sorduğumda bana klonlanmadan bahsetti.
Mobil cihaz kayıt sisteminden kontrol ettiğimde,IMEI numarası ve benim hattımın numarasının eşleştiğini fakat IMEI numarasının klonlandığını öğrendim.

Telefonu İzmir'in merkezinde ve hala açık olan Avea bayisinden almıştım.
Cihazın kutusunda KVK veya Genpa gibi bilinmiş bir ithalatçı etiketi yok fakat kutunun üzerinde Telekominikasyon Kurumu'nun hologramı ve hemen altındada bir kod var.
Cihazın kutusu,klavuzları,orijinal aksesuarları,faturası elimde.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olmasını istiyorum.Şimdiden teşekkürler...

SilentOne

SilentOne

Üye
blader sat o telefonu git kendine soyle 5800 al mis gibi kullan 5 sene daha

clubnokia

clubnokia

Üye
Selam arkadaşlar...
2005 yılında aldığım ve düne kadar sorunsuz kullandığım Nokia 6630 telefonumun IMEI numarası bir başkası tarafından klonlanmış.
Bir arkadaşıma sorduğumda bana klonlanmadan bahsetti.
Mobil cihaz kayıt sisteminden kontrol ettiğimde,IMEI numarası ve benim hattımın numarasının eşleştiğini fakat IMEI numarasının klonlandığını öğrendim.

Telefonu İzmir'in merkezinde ve hala açık olan Avea bayisinden almıştım.
Cihazın kutusunda KVK veya Genpa gibi bilinmiş bir ithalatçı etiketi yok fakat kutunun üzerinde Telekominikasyon Kurumu'nun hologramı ve hemen altındada bir kod var.
Cihazın kutusu,klavuzları,orijinal aksesuarları,faturası elimde.
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olmasını istiyorum.Şimdiden teşekkürler...

kardeşim satın alma belgenle bi nokia bayiine git ve durumunu anlat
orda sana klonlu eşleşme beyannamesi formu verecekler
kimliğinide yanında tut :D
bu form doldurulup nokiaya iletilecek ve nokiada telekominikasyon birimine ulaştıracak.
İşin en olumsuz gözle bakılan yanı sadece bir operatör numarasına kayıtlı olarak kullanıma açılacak cihazın.Farklı bir sim kart denediğinde açılmayacak
Yasal olan bu.
Yasal olmayan ise cihazına başka bir imei num yükletmek ki bunu yapabilen varmı bilmiyorum
kullandıgın cihaz uem koruma dediğimiz bir sistemle korunmakta ve kimlik bilgisi kopyala dışında değiştirilememekte.
Yasal olanı tercih etmenden yanayım. Cihazın en gec 1 haftada kullanılır durumda olur :):oke:

SilentOne

SilentOne

Üye
hmm ole yaparak kesin olucak mi şimdi

OğuzcanAbi

Üye
polise git:naughty:

hund35

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim satın alma belgenle bi nokia bayiine git ve durumunu anlat
orda sana klonlu eşleşme beyannamesi formu verecekler
kimliğinide yanında tut :D
bu form doldurulup nokiaya iletilecek ve nokiada telekominikasyon birimine ulaştıracak.
İşin en olumsuz gözle bakılan yanı sadece bir operatör numarasına kayıtlı olarak kullanıma açılacak cihazın.Farklı bir sim kart denediğinde açılmayacak
Yasal olan bu.
Yasal olmayan ise cihazına başka bir imei num yükletmek ki bunu yapabilen varmı bilmiyorum
kullandıgın cihaz uem koruma dediğimiz bir sistemle korunmakta ve kimlik bilgisi kopyala dışında değiştirilememekte.
Yasal olanı tercih etmenden yanayım. Cihazın en gec 1 haftada kullanılır durumda olur :):oke:
Dediklerini aynen yaptım bana nokia yetkili servisinden bir beyanname verdiler.Onu doldurdum,faturamın fotokopisi ve kimlik fotokopimle beraber nokia merkeze faksladım.

Şimdi iki sorum var.
1.Nokia'ya faksladığım telefonumun faturasının sahte olup olmadığını nasıl anlayacaklar?IMEI numaramı klonlayan kişi pektabi sahte bi fatura yazıp fakslayabilir.
2.Telefonum ne zaman açılır?

Teşekkürler...

tlgcn38

tlgcn38

Üye
İStanbulda bikaç yer var 2dkda yeni iemi atıyolar eski telefonun varsa attır onun imeisini kullan..

OğuzcanAbi

Üye
:polis::polis::polis::polis::polis::polis:

kosezade

kosezade

Üye
abicim nokia callcenteri ara telefoncuya git yeni imei kaydı yaptır olmazza araştır bişiler illaki kalsın diyosan dursun

radyoarabesk

Üye
arkadaslar bende 3 ay once bakırkoy olivumdan 5800 aldım kvk garantili cihaz ama bugun gelen mesajda 30 gun sora telefon kapanacak diyor klaolanmış cihaz diyor ne yapabilirim bu konuda yardımcı oacak varmı tskler

eylevye

Üye
ooo fena yaa yok bi çözümü onun at çöpe telefonu yaramaz bi işe

FenerbahceMKA

FenerbahceMKA

Üye
faturan varsa no problema benimkide şimdi klonlanmış faturam yok ve yapabileceğim hiç bir şey yok öfff

tako45

Üye
arkadaşım gelen mesajdeki numarayla telefon numarası yazılan yere *#06# yaz o imei numarası aynıysa telefoncuya git telefon belgenide yanına al.Eğer çıkan numara aynı değilse bir sorun olmuştur.

Üst Alt