IMEI kodu vermelimiyim?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BloodRunner

Üye
    Konu Sahibi
IMEI kodu vermelimiyim?
Nokia 5800 XM telefonuna sahibim. Telefon için olan çoğu uygulamalar sertifikalı olduğu için IMEI kodunu vererek sertifikalatmak istiyorum. Peki IMEI kodunu verirsen ne gibi zararlar görürüm ve sizce vermeli miyim?

intoman

intoman

Üye
bilindik siteler dışında verme bence

Samsunspor

Samsunspor

Emekli Yönetici
hiç bir zararı yok , olamaz da :oke:

opdayı öneririm .

FRoGKaTa

FRoGKaTa

Üye
çok zararı var herşey olabilir çok güvenilir bi site haricinde sakın verme

BloodRunner

Üye
    Konu Sahibi
Peki sertifika almak için bana çok güvenilir bir site söyleyebilir misiniz?

Cs***MaN

Cs***MaN

Üye
Ben opdaya verdim herkez kullanıyor zaten sorun olmaz....:oke:......

maktama

maktama

Üye
Her halukarda bir risk var ve verenler bu riski göze alarak veriyor imeileri. opda başarılı, 4-5 saat içinde sertifikan geliyor ve şimdiye kadar bir sorun olmadı. (3adet 5800 xm telefon için sertifika aldım, 1 aydan beri kullanılıyorlar)
Yabancı ve türkiye forumlarında imeisini ulu orta veren çok insan var. opdada ise üye olup sadece sen görüyorsun imei'ni. Güzel şimdilik:)

cgedikk

cgedikk

Üye
arkdaşlar merhabalar.size sormak istiyorum çinlilere imei numaralarınızı gönderiyorsunuz onlarda her yeni gün telefon üretiyorlar o numaraları kullanıp.bu yönden baktınız mı hiç. bana hiç de güvenli gelmiyor arkadaşlar. yanlış anlamayın yapan arkadaşlara saygı duyarım kendi düşünceleridir ama olayıb bir de bu yönünü ele almak lazım. ne dersiniz?:hmmm

ylmz.fatih

ylmz.fatih

Üye
Sana özel mesaj ile önerdiğim siteye verebilirsin. O site Türkiyeye ait bir site değil. IMEI vereceksen işin ucunda Türk olmasın yeter. Biraz da güvenilir ve bir çok kişinin kullanmadığı olsun. (bkz. Opda 'sana verdiğim site')
NEDEN? Dicekler için bu şarkıyı armağan ediyorum: Türkiye için ayrılan IMEI numaraları yurtdışında hiçbir etkinliğe sahip değildir. Aynı mantıkla yurtdışından gelen telefonlar Türkiyede kilitlenir IMEI değiştirilmek zorunda kalınır ;)

BloodRunner

Üye
    Konu Sahibi
çok teşekkürler peki bunu açıklayıcı bir şekilde anlatan link verebilir misiniz?

cyberboogey

cyberboogey

Üye
Sana özel mesaj ile önerdiğim siteye verebilirsin. O site Türkiyeye ait bir site değil. IMEI vereceksen işin ucunda Türk olmasın yeter. Biraz da güvenilir ve bir çok kişinin kullanmadığı olsun. (bkz. Opda 'sana verdiğim site')
NEDEN? Dicekler için bu şarkıyı armağan ediyorum: Türkiye için ayrılan IMEI numaraları yurtdışında hiçbir etkinliğe sahip değildir. Aynı mantıkla yurtdışından gelen telefonlar Türkiyede kilitlenir IMEI değiştirilmek zorunda kalınır ;)
gayet açıklayıcı olmuş teşekkürler içim rahatladı hakkaten gerçeklik payı yüksek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt