imei klonlama hakkında soru ve cevaplar

Sponsorlu Bağlantılar

recepali

recepali

Üye
    Konu Sahibi
imei klonlama hakkında soru ve cevaplar
Arkadaşlar bu ara bazılarımızın başını ağrıtan bir dert var.Kayıtdışı makinelerin kapatılması ya da yurtdışından gelen makinelerin kullanılamaması.Bunun yasal olan bir kayıt altına alınma yöntemi var,bir de yasal olmayan illegal yöntemi var.8 soru içerisinde size bu illegal yöntemden bahsetmek istiyorum:

soru 1 :klonlama hangi durumda gereklidir

Klonlama eger cep telefonunuz kayıt dısı ise vede yurt dısı faturası yoksa imeiliniz kullanıma kapatılır bu durumda gereklidir...
(faturası olan arkadaslar veya kayıt yaptıra bilecek olan arkadaslar bence kayıt yolunu secsinler)

soru 2 :klonlama hangi telefonlara yapılır

klonlama her marka vede her model icin yapılabilir...
bazı tamirci arkadasların bu modele yapılmaz demeleri tamamen ellerindeki cihaz yetersizligi yüzündendir
bundan 1 sene önce 6600 a bile yapılamıyor du ama suan bütün hepsinim imeil numarasını degistirmek mümkün...

soru 3 :klonlamayı nasıl yaparız (kendimiz yapabilirmiyiz)

klonlama ufs-3 ve benzeri cihazlarla yapılacagı icin bu islemi sadece elimizde hup cihazları olarak yapabiliriz..
son cıkan cihazlar icinde (6600 dan sonraki tüm cihazlar ve d500 sonrası cihazlar icin) dct-5 chip i bulunması gerekli
onun icin bu dct-5 chipi olmayan tamirciler yeni modeller olmuyor diye bilir ama sakın kanmayın...

soru 4 :klonlama sırasında cihzdan parca degisiyormu??

hayır telefondan parca degistirmeyi bırakın kapagı bile acılmıyor...
batarya kısmında vb kablo baglanarak beyine tekrardan bilgi yükleniyor...
eskiden sorsaydınız ben de aynı seyi söylerdim um degismesi gerekiyor
ama artık yeni cihazlar sayesinde um icerisindeki bilgi silinip tekrar yüklenebiliyor...

soru 5 :klonlama sonrası telefonda problem olurmu

problem olma olasıgı cok düsük ama olma durumunda tekrardan flash atıldıgında bir problem kalmıyor...
yani telefonun ucma gibi bir dorumu yok...

soru 6 :klonlama sonrası telefonun modeli ne oluyor

operatörler sizin telefon modelini markasını bilmezler sadeceimeil numarasını bilirler...
operatör ayarlarınızı siz yaparsınız..
telefonunuz neyse odur...
azönce bir soru vardı tel n70 dedi arkadas 3310 imeili girsem dedi ne olur hizmetlerden yararlanırken 3310 demezmi dedi
hayır böyle bir olay söz konusu bile degil cünkü ayarlar cep telefonunuzda yani siz ne yapmak isterseniz operatör bunu saglayacaktır...
vede senin telin ne markasını bilecek nede modelini
n70 in kullandıgı bütün özellikleri sebeke destekledigi sürece hepsini alabileceksiniz...

soru 7 :klonlama sonrası diger imeilli telefon ne olacak

bana sorarsanız ölü bir telefonun imeilini girin...
cünkü kullanılmaması iyi olur...
ama kullanacagım derseniz suanda bir sorun yok tabi bu ilerde olmayacak anlamına gelmez
onun icin diger telefonu kullanmamanızı tavsiye ederim...

soru 8 :klonlama kesin cözümmü???

evet kesin cözüm cünkü telefonun zaten ucmus yani kullanılmaz halde yapacak baska bir carende yok
bu 5 yıl sonra ortaya cıkacak olsa bile sen yaptıgın telefonu 5 yıl kullanmazsın bile...

• Beğen
Tepkiler: KARA 45, almancihakan, mamucon ve 6 diğerleri

hackerby17

hackerby17

Üye
Bilgiler için Teşekkürler...

arslan_arcelik

arslan_arcelik

Üye
D900 ümün klonladılar:( 3210 imeisi bastılar bilmem nereye kadar kullanırız...

sukruon

sukruon

Üye
çok işe yarıyor

yasar2406

Üye
bilgiler için çok çok saol

FerreT

FerreT

Üye
Güzel Paylaşım..Bilgilendirme için Tşkler

Anıl Umut

Emekli Yönetici
:oke:teşekkürler arkadaşım

arafagsm

arafagsm

Üye
D900 ümün klonladılar:( 3210 imeisi bastılar bilmem nereye kadar kullanırız...

Arkadadaşım Gprs,wap,multimedia ayarlarini istemedikçe bir şey olmaz..
2-o imeinin aynısı başka cihaza kopyalanmassa bir şey olmaz
bide o imei kopyalanan cihazın açılmaması lazım ..

Tec/-/no

Tec/-/no

Üye
Teşekkürler Cok dikkatli olmak lazım bu konularda..

xkadir61

xkadir61

Üye
pekiş klonlama için klonlanan cihazın imei numarasını girmek yeterlimi olacak.
yani kafasına görebirinin imei ni sallasa o adamın telefonu gittimi yani?
klonlanan cihazların ikiside klonlamama esnasında bulundurulması gerekmezmi?

temhem02

Üye
başta recepali kardeşim bilgilerini bizimle paylaştığın için allah senden razı olsun,benim n73 üm var ve yurt dışı şuan kapalı ben evde kendim bu cihazımı klonlıyabilrmiyim yoksa sen beni yönlendirebilirmisin napmam lazım şimdiden tşk ler iyi çalışmalar.

cont_frozen

Üye
bende n70 var yurtdışından arkadaşım getirdi.diğer eski telefonumun imeisini ona nası kopyalarım açık bir dille yzar mısın

--------------- Ekleme ---------------

klonlama ufs-3 ve benzeri cihazlarla yapılacagı icin bu islemi sadece elimizde hup cihazları olarak yapabiliriz..
son cıkan cihazlar icinde (6600 dan sonraki tüm cihazlar ve d500 sonrası cihazlar icin) dct-5 chip i bulunması gerekli
onun icin bu dct-5 chipi olmayan tamirciler yeni modeller olmuyor diye bilir ama sakın kanmayın...

hup dct5 ufs3 cihazları nereden bulunur.nedir.evde klonlama yapılabilirmi.açık dile yazar mısınız

Xenium

Üye
bende n70 var yurtdışından arkadaşım getirdi.diğer eski telefonumun imeisini ona nası kopyalarım açık bir dille yzar mısın

hup dct5 ufs3 cihazları nereden bulunur.nedir.evde klonlama yapılabilirmi.açık dile yazar mısınız

çok iyi bilmiyorum ama o cihazlar pahallıdır yani imei klonlıcam diye o cihazları almak bence saçma ona verceğin paraya git son model kayıtlı telefon al :D:D sen bu cihazlara sahip ve bu işi yapan bi telefoncuya götür bi 10-20ytl arası yaparlar

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Güzel Paylaşım..Bilgilendirme için Teşşkürler

crazy5782

Üye
arkadaşlar 6630 ceptelefonumu kayıt ettirmiş olmama rağmen kullanamıyorum müşteri hizmetlerinin vermiş olduğu bilgi şu cihazınız klonlanmış ve hiç bir şekilde kullamayacığımı söyledi ben turkcell extralara ve gitmediğim yerde kalmadı çözümü yokmuş yaa zamanında 750 ytl verdim ve ilginç olan iki adet almıştım kardeşiminki canavr gibi bir problem yok benimki antika oldu sorum şu arkadaşlar ben cihazımı seviyorum ve kullanmak istiyorum çöpe atmak istemiyorum sizden yardım istiyorum istanbulda oturuyorum ne yapabilirim mesajlarınızı bekliyorum ilgilenen arkadaşlar lütfen yardımcı olun

özür diliyorum arkadaşlar forma yeni üye oldum yardımcı olacak arkadaşlarım bana ulaşabilmesi için msn adresim [email protected] teşekkür ederim

xkadir61

xkadir61

Üye
arkadaşlar 6630 ceptelefonumu kayıt ettirmiş olmama rağmen kullanamıyorum müşteri hizmetlerinin vermiş olduğu bilgi şu cihazınız klonlanmış ve hiç bir şekilde kullamayacığımı söyledi ben turkcell extralara ve gitmediğim yerde kalmadı çözümü yokmuş yaa zamanında 750 ytl verdim ve ilginç olan iki adet almıştım kardeşiminki canavr gibi bir problem yok benimki antika oldu sorum şu arkadaşlar ben cihazımı seviyorum ve kullanmak istiyorum çöpe atmak istemiyorum sizden yardım istiyorum istanbulda oturuyorum ne yapabilirim mesajlarınızı bekliyorum ilgilenen arkadaşlar lütfen yardımcı olun

arkadaşım o cihazı yanlızca hurda olarak satabilirsin. ekranı yada burd'u fala para edebilir. kapanan cihazı çöpe atmak akıl işi değil. çıkma parça lazım olanlar için ideal. o yüzden para eder.

yada hurda bir telefonun içini ona takacaklar.

turbocat

Üye
cebiniz klonlansa bile faturası varsa turkcell bayine yada telekoma başvurun telefonunuzu açarlar.ama yanlız 1 numara için kullanabilirsiniz telefonu.fatura yoksa yapacak bir şey yok.bu yüzden telefon alırken faturalı olmasına dikkat edin.

dglysf

dglysf

Üye
evet aynen bende cok tesekkur edıyorum bılgıler ıcın:oke:

nahraseli

Üye
peki kardeş ben bu dediğin cihazı nasıl alabilirim
iki gündür araştırıyorum ama hep yabancı sitelerde çıkıyor ingilizcemde yok:(
yardımcı olursan hayır duamı alırsın

Üst Alt