HTC ONE Türkçe dil desteği sorunu.

Sponsorlu Bağlantılar

cngz741

Üye
    Konu Sahibi
HTC ONE Türkçe dil desteği sorunu.
Arkadaslar işlh dogru yere acmısımdır konuyu şimdiden k.bkmayın. Bulgaristandan Htc One aldım imei kaydını yaptırdım bir turlu türkçe dil seçeneği gelmedi. Birde güncelleme yapmıs oldum 4.2.2 ye bu seferde morelocal 2 calısmıor. Root falan kurmadan nasıl halledebilirim? Birde 4.2.1 e geri döndürme imkanım var mi o zaman morelocal 2 ile yapıp gene 4.2.2 ye gecerim diye düşünüyorum. Şimdiden sağolun.

FK5896

FK5896

Üye
dili Türkçe yapmak için root gerekiyor sanırım. ama google da android cihazı Türkçe yapmak diye aratarak bakabilirsiniz. google play de birkaç uygulama vardı ama bunlar root gerektiriyordu yanlış hatırlamıyorsam. siz yine de bakın. android sürümünü düşürmek için root gerekiyor diye biliyorum.

legasy

Üye
Arkadaslar işlh dogru yere acmısımdır konuyu şimdiden k.bkmayın. Bulgaristandan Htc One aldım imei kaydını yaptırdım bir turlu türkçe dil seçeneği gelmedi. Birde güncelleme yapmıs oldum 4.2.2 ye bu seferde morelocal 2 calısmıor. Root falan kurmadan nasıl halledebilirim? Birde 4.2.1 e geri döndürme imkanım var mi o zaman morelocal 2 ile yapıp gene 4.2.2 ye gecerim diye düşünüyorum. Şimdiden sağolun.
any locale var onu yükleyin 4.2.2 de çalışıyor.sürüm düşürmenize veya root yapmanıza gerek yok..

cngz741

Üye
    Konu Sahibi
ındırdım turkce dıl secenegını secıyorum ana ekrana donuor dırek değişmiyor hic:S

nsren

nsren

Üye
telefon kurulum yaparken dil seçeneği sunuyor zaten oradan yapabilirsin. Fabrika ayarlarına sıfırla ve yeniden kurulum yaparken dil türkçe olarak seç. Gerçi benimki yurt dışı telefon değil garantili Türkiye satışı. İnşallah ise yarar sen de de. Bi dene

cngz741

Üye
    Konu Sahibi
telefon kurulum yaparken dil seçeneği sunuyor zaten oradan yapabilirsin. Fabrika ayarlarına sıfırla ve yeniden kurulum yaparken dil türkçe olarak seç. Gerçi benimki yurt dışı telefon değil garantili Türkiye satışı. İnşallah ise yarar sen de de. Bi dene
olmuyor malesef turkce dil secenegı yok halla yapamadım.

nsren

nsren

Üye
Baya zaman geçti. Şimdiye ingilizceyi söktün desene :-) şaka bir tarafa. Diğer Romları yükle isterse. Onlarda multilanguage var diye biliyorum.

criminalx32

criminalx32

Üye
ya morelocale2 indir google playdan bende HTC One S var türkçe dil desteği yoktu tek tıkta halloldu özür dilerim ya ben orayı okuyamadım çalışmıyo demişşin :( Yoksa türkçe mi yoktu morelocalede

mucit5252

Üye
Arkadaslar ayni sorun bendede var 4.2.2 surumune gectim ve morelocele calismiyor turkcelestitemiyorum ve cok yol denedim cozumunu bulan bilen varsa yardiminizi bekliyorum

hayalleyasa

Üye
Ayni sorun bendede var.. cözüm bulan varsa cok makbule gecer.. biri el atsin lütfen :)

leomessi19

Üye
Kardesim, zaten elindeki telefonun garantisi yoksa niye root etmiyorsun onu anlamadım? Root ettikten sonra çok basit işlem.

atesoglu3888

atesoglu3888

Üye
ben more locale yuklu iken 4.2.2yaptim turkceydi gecen sarj bitti kapandi acilinca ingilizce oldu ayni sekilde hic bi pro destek vermiyo cozum bulan varmi

salman_of

salman_of

Üye
ben aynı soruna htc one x te karşılaşmıştım telefona s-off yapmadan adt tool ile bir komutla more locale yetki vererek yapılabiliyor. More locale programının google play açıklamalarında yazıyor. 3 yöntem var 2 si root istiyor.

Edit: şimdi tekrar baktım root yapmadan oluyor açıklamayı buraya kopyalıyorum.

* NOTICE *
After 4.2 new Jelly Bean, The protection level definition of CHANGE_CONFIGURATION has been changed.
If you're able to use development tools, you can grant the permission manually by 'pm' command.
If you have SuperUser privilege on your device. MoreLocale 2 could get the permission automatically.
You can select more locales via this app.link vermek serbest ise ayrıntılı anlatım buldum kopyalayabilirim buraya . yada bana pm atın linki göndereyimdiğer konuya çözümü yazdım burayada kopyalayayım.

Yıllardır forumdan yararlanıyorum ufak bi katkım olsun
linhkinden adb tool u indirin.
1-İndirdiğiniz dosyayı bilgisayara mümkünse C/ dizinine çıkarın.
2-Telefonun bilgisayar için android sürücülerini yükleyin
3-Telefonun ayarlarından USB debugging i açın
4-Telefonu Usb kablosuyla bilgisayara bağlayın.
5- dosyayı çıkardığınız klasörü açarak shift tuşuna basarak farenizle sağ kilikleyip açılan menuden "komut penceresini burada açın a tıklayın"
6- Komut penceresinde "adb shell" komutunu girin ve entere basın bazı yazılar çıkacaktır.
7- şimdi "pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION" komutunu girin ve entere basın
8- Şimdi more locale programından dil değiştirmeyi tekrar deneyin çalışmazsa telefonu yada uygulamayı yeniden başlatıp tekrar deneyin.

Son düzenleme:

teknobulent

Üye
komut penceresini burdan ac die bi şey çıkmıyor

sarper59

Üye
teşekkürler salman_of . dediğin gibi yaptım ve çok kolay değiştirdim. daha önce moreloacal 2 değiştirmemişti. ama şimdi değişti. herkese tavsiye ederim.

burhankoxp22

Üye
arkadaşlar unlock yaparak degil s-off yaparak süper cid yaparsanız türkiye romunu orjinal olarak yükleyebilr ve güncellemeleri de alabilirsiniz cihazınız türkiyeden alınmış gibi olacaktır

como78

Üye
Arkadaşlar telefonum htc one dil seçeneğine girdiğimde bir sürü türkçe dil var.mesela türkçe almanya,türkçe avusturya,türkçe,azerbeycan türkçe ermenistan bunun gibi çok var.sadece türkçe yazan yok ,bilgi si olan arkadaslar varsa yardımlarını bekliyorum selamlar

burhankoxp22

Üye
Evet haklısın ama farketmiyor ki hepsi aynı türkçe bende de aynı sorun var

Üst Alt