HTC Desire S ( S-OFF işlemi ve Custom Rom yüklemek ) Sense 3 arayüzlü Custom Rom :)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TasteKiN

TasteKiN

Üye
    Konu Sahibi
HTC Desire S ( S-OFF işlemi ve Custom Rom yüklemek ) Sense 3 arayüzlü Custom Rom :)
Arkadaşlar dün HTC Desire S'ime Sense 3 arayüzlü Virtious Unity v1.3.1 romunu yükledim. Hani HTC sense 3 arayüzü sadece çift çekirdekli sistemde çalışır demiş ya , yalan :D Hiç takılmadan sorunsuz bir şekilde stabil ve akıcı çalışıyor. Açıkçası çok da dehşet verici bir görünüme sahip oldu :)

İlk olarak HTC Desire S'imizi S-OFF yapmamız gerekiyor.

- Herşeyden önce bilgisayarımızda ki HTC Sync'i devre dışı bırakıyoruz. Silmeyiniz hatta yoksa yükleyiniz ve alttaki ikondan Çıkış diyerek devre dışı bırakınız. ( USB driverları için gerekli )
- Ayarlar - Güç - Hızlı açılış seçeneğini deaktif ediyoruz. ( Tıklı olmayacak, pasif olacak )
- Ayarlar - Uygulamalar - Geliştirme - USB hata ayıklama seçeneğini aktif ediyoruz. ( Tıklı olacak, aktif olacak )

- Bilgisayarımızdan sitesine gidiyoruz.
- Sayfanın ortalarında Downloads bölümünden Download for Windows'u seçiyoruz ve bilgisayarımıza bir dosya iniyor.
- Bu dosya inerken internet sayfasını kapatmayın daha çok işimiz var :D
- Telefonumuzu tamamen kapatıyoruz.
- Ses kısma tuşu + Açma tuşu'na aynı anda basıyoruz ve karşımıza BOOT ekranı geliyor.

bu resimde HBOOT yazan kısım bizim için önemli.
- revolutionary sitesine tekrar dönüyoruz ve Downloads kısmının altında çıkan mavi bölümü dolduruyoruz.
- HBOOT yazan kısma telefonumuzun versiyonunu giriyoruz.
- Telefonumuzu yeniden başlatıyoruz. ( Ses kısma tuşu ile aşağı inerek REBOOT seçeneğine gelip Açma Kapama tuşu ile seçerek yeniden başlatıyoruz. )
- Telefonumuz tamamen açıldıktan sonra;
- Telefonumuzu USB Kablo ile bağlıyoruz.
- revolutionary sitesinden indirdiğimiz revolutionary-0.4pre3.zip adlı dosyayı ayıklayıp içindeki revolutionary.exe adlı dosyayı açıyoruz.
- Dos sistemi açılacak ve sizin telefonunuzun numarasını verecek. Bu numarayı tekrar revolutionary sitesine dönerek number kısmına yazarak Generate diyoruz.
- Bize abuk subuk rakamlar verecek :D Bu rakamları Dos sistemine yazıyoruz ( Büyük küçük harfe dikkat ederek ) ve entere basıyoruz.
- Telefonumuz biraz bekledikten sonra S-OFF olmuş olacak.
- En son da Clockworkmod yüklensin mi diye soracak buna E yazarak entere basın ve yüklenmesini bekleyin.

Tebrikler telefonumuzu S-OFF yaptık :)

S-OFF olan HTC Desire S'imize Custom ROM yüklemek.

- İlk olarak Custom Romumuzu buradan indiriyoruz. İndirdiğimiz dosyayı .zip halinde hiç ellemeden SD kartımızın direk içine atıyoruz. ( SD Kartı en az 2GB'lık boş olsun yedeğini alacağımız için )
- Telefonumuzu kapatıp tekrar BOOT menüsüne almak için ses kısma tuşu + açma tuşuna aynı anda basıyoruz. ( Bu sırada USB kablosu takılı olmak zorunda değil )
- Çıkan menüden Recovery seçeneğine geliyoruz. ( Ses kısma tuşu ile aşağı, ses açma tuşu ile yukarı çıkarken, Açma Kapama tuşu ile seçim işlemini yapıyoruz )
- Burada S-OFF yaparken yükediğimiz Clockworkmod menüsü gelecek.
- Backup and Restore seçeneğini girip ardından Backup'u seçiyoruz. Bekliyoruz. Telefonunuz yedeğini almaya başlayacak ve bu yedeği hafıza kartınıza ismi ve tarih ile bir klasöre atacak.
- İşlem tamamlanınca tekrar ana ekrana gelecek buradan Wipe data / factory reset'i seçiyoruz. Bekliyoruz. Telefonunuz temizlenecek.
- Sıra SD karta attığımız Romu yüklemekte. Menüden İnstall zip from Sd Card'ı seçip oradan Choose ile romumuzu bulup seçiyoruz. Bekliyoruz.

Romumuz yüklenmeye başladı yaklaşık 7-10 dakika arası sürüyor ve bizde sabırla bekliyoruz.

Rom yüklendikten sonra tekrar menüye denecek oradan Reboot diyerek telefonu yeniden başlatıyoruz ve Sense 3 arayüzlü Virtious Unity v1.3.1 Romlu HTC Desire S'imizi kullanmaya başlıyoruz.

Herşeyi tek tek yazdığım gibi uygularsanız hiç bir risk ve sorun çıkacağını düşünmüyorum ki bende hiç bir sorun yok :D

Kolay gelsin...

Not : Bilgiler alıntıdır çünkü ben yardım alarak uyguladım fakat anlatım tamamen bana aittir. Kullandığım resim de alıntıdır.

ces5

ces5

Üye
zaten daha kapsamlısı paylaşılmıştı ..

TasteKiN

TasteKiN

Üye
    Konu Sahibi
kusura bakılmasın o zaman görmediğim için paylaştım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt