Haber HMD Global, MWC 2017'de Nokia Akıllı Telefonları Duyuracak

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
HMD Global, MWC 2017'de Nokia Akıllı Telefonları Duyuracak

Birkaç yıl öncesine kadar cep telefonlarıyla ünlüolan Finlandiya merkezli efsanevi marka Nokia, gelecek yıl akıllı telefon pazarına geri dönüyor. Bir kaç gün önce birkaç sunum slaytında akıllı telefon pazarına dönüşü planlanan Nokia markasının 2017 yılındaki yol haritasına ait ilk bilgiler ortaya çıkmıştı.

http://www.maxicep.com/nokiadan-2017de-akilli-telefon-gelecegi-resmi-olarak-dogrulandi
Nokia'dan 2017'de akıllı telefon geleceği resmi olarak doğrulandı
Bugün, Nokia hayranları için yeni ve heyecan verici bir bilgi ortaya çıktı. Finlandiya merkezli şirket uzun bir aradan sonra ilk akıllı telefonlarını Mobil Dünya Kongresi 2017 kapsamında düzenleyeceği etkinlikte tanıtacak.

HMD Global'in MWC 2017'ye katılmasının tek mantıklı nedeni yeni akıllı telefonlarını tanıtacak olması ve şirketin Nokia markalı Android akıllı telefon işini üstlendiği göz önüne alındığında, HMD Global'in MWC 2017 etkinliğinde ilk Nokia markalı Android akıllı telefonların tanıtımını yapacağını tahmin ediyoruz. Bu noktadan sonra belirlenecek tek şey, HMD Global ve Nokia'nın 2017 yılının ilk çeyreğinde kaç tane akıllı telefon duyurmayı planladığı ve bu cihazların tam olarak ne zaman piyasaya sunulacakları.

Duyurusu yapılması beklenen cihazda,lardan ilki, geçtiğimiz aylarda internete sızdırılan bilgilerde ortaya çıkan model Nokia D1C olacak. Nokia D1C, 1.4GHz'lik Qualcomm Snapdragon 430 yonga seti, 3GB RAM ve 16GB veya 32GB dahili bellek ile çalışan orta seviye bir akıllı telefon olacak.

Ayrıca, MWC 2017'de Nokia ve HMD Global tarafından duyurusu yapılması beklenen bir diğer akıllı telefonun ise full HD (1080p) çözünürlüğü destekleyen 5.5 inçlik bir ekranın yanı sıra etkileyici bir 16MP'lik arka kameraya sahip ses getirecek bir model olacağı belirtiliyor.
HMD Global, MWC 2017'de Nokia Akıllı Telefonları Duyuracak

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Pek Ümidim Kalmadı 3 4 Tane Cihaz Çıkartsada İnsanlar Alacakmı Bakalım.Yine Bir Lumia Macerasına Dönecek Allah Bilir 1 2 Sene Nokia Toparlayamaz Tak Sistemi Oturttu Tak Cihazlara Şekil Verdi Desek Ölme Eşşeğim Ölme

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Pek Ümidim Kalmadı 3 4 Tane Cihaz Çıkartsada İnsanlar Alacakmı Bakalım.Yine Bir Lumia Macerasına Dönecek Allah Bilir 1 2 Sene Nokia Toparlayamaz Tak Sistemi Oturttu Tak Cihazlara Şekil Verdi Desek Ölme Eşşeğim Ölme
nokia ölüsü bile marka değerinden isimden dolayı elbet az çok demeden cihaz satacaktır ama firma seri bir yükseliş yakalar mı belli olmaz :hmmm

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
vedat1966

vedat1966

Üye
Orta ve üst segmentle başlaması oldukça mantıklı. Politika olarak güven veren bir şirket olmak eski güzel günlerini yeniden yakalamak zaman alacak. Nasıl başaracak sorusuna;
- Görsellik
- Kaliteli malzeme ve işçilik.
- Şatış sonrası destek.
- Yazılım desteği
- Zamana ayak uydurmak
- Müşterinin beklentilerini iyi anlamak ve karşılamak

Bir zamanlar yaptığı hatayı yaparsa (zamana ayak uyduramamak, rakibleri küçümsemek, ben markayım ne üretsem satılır.) Sadece bir macera olur.

Samsung firmasının Note serisi gibi bir mucize telefonla dönebilirse eski günlerini yakalaması da uzun sürmez.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
nokia ölüsü bile marka değerinden isimden dolayı elbet az çok demeden cihaz satacaktır ama firma seri bir yükseliş yakalar mı belli olmaz :hmmm
Android 7.0 Son Sürüm DEğil Miydi? Android Bitti Zaten Daha Ne Yapacakki Bu Saatten Sonra?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Daha fazla gelişemez diyorsunuz sanırım. Bu durumda ne yapalım yani hocam.
Yok GEçenk Makalede En Son 7.0 Güncellemesi Gelecek Filan Deniyordu Sanırım Merak Ettiğim Şey Bu Saatten Sonra Androidin Akibeti? 7.0 da Sabit Kalacakmı Stabil Şekilde Ufak Tefek Şeylermi Verecekler Gibi

vedat1966

vedat1966

Üye
Yok GEçenk Makalede En Son 7.0 Güncellemesi Gelecek Filan Deniyordu Sanırım Merak Ettiğim Şey Bu Saatten Sonra Androidin Akibeti? 7.0 da Sabit Kalacakmı Stabil Şekilde Ufak Tefek Şeylermi Verecekler Gibi
Güncelleme devam eder hocam ios'u yakalamaya başlamışken aranın yeniden açılması düşünülemez. Gelişim doyum noktasına yaklaşabilir ama durağan olamaz. % 100 stabilite her telefon için mümkün olacağını düşünmüyorum. Bir çok telefon için android nerede ise uyarlanıyor.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Güncelleme devam eder hocam ios'u yakalamaya başlamışken aranın yeniden açılması düşünülemez. Gelişim doyum noktasına yaklaşabilir ama durağan olamaz. % 100 stabilite her telefon için mümkün olacağını düşünmüyorum. Bir çok telefon için android nerede ise uyarlanıyor.
Bilmiyorum Yanliş Zamanda Çıkıp Kendini Yine Batıracak Nokia Bence.Kaldıkı Yüksek Bütçeli Olursa Cihazları Kimse Almaz Bence Hiç Uğraşmasın Tarih Olsun.

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Bilmiyorum Yanliş Zamanda Çıkıp Kendini Yine Batıracak Nokia Bence.Kaldıkı Yüksek Bütçeli Olursa Cihazları Kimse Almaz Bence Hiç Uğraşmasın Tarih Olsun.
dünyanın her yerinde telefonlar bizdeki gibi pahalımı sanıyorsun
özelliğine göre fiyat biçerler kanımca
bence her telden çalmalı şahsen ben üst seviye tercih ederim kullandığım cihazı uzun süre kullanıyorum öyle yılda bir telefon değiştirmek adetim değil
kaliteli malzeme ve uygun donanımla çıksın en üst seviye cihazını alacam
android yeterince İyi zaten yeni güncelleme gelmeyecekse bile google ona denk bir şey yapacaktır (ms var hali hazırda ibretlik olarak )
birde burada hala diğer firmalara patent satıp kar eden Nokia'dan bahsediyoruz yapacaktır kendince bir dekorasyon (meegonun kaydırmalı ara yüzü ile zlauncherın karışımı bir ara yüz
kaliteli kameradan bahsetmiyorum bile 2011den berigrafenle uğraşıyorlar eğer bununla bişey yaparlarsa güle güle samsung-apple
ekran da ona göre olur şimdiye kadar Nokianın ekran konusunda sıkıntı çektiğini görmedim
tek sıkıntım şu hoparlör ve kulaklık girişi umarım bunlardan kısmazlar 58-00daki gibi çift hoparlörlü bir model olmalı
ha birde önceden yaptıkları gibi eski işlemci ile çıkmazlar umarım yani 820-21 iyi hoş ama bir 835 değil
tüm bunları göz önüne alırsak note7nin ateşini söndürmeye çalışan samsung kuru sıkı atmaya başlayan Apple kafası karışık sony ve lg varken daha uygun bir zaman düşünemiyorum ha birde sıkı bir yenilik getirirse (ne bileyim grafen temelli batarya gibi) o zaman inletir ortalığı
ulti çekmiş genji gibi olur :D

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
dünyanın her yerinde telefonlar bizdeki gibi pahalımı sanıyorsun
özelliğine göre fiyat biçerler kanımca
bence her telden çalmalı şahsen ben üst seviye tercih ederim kullandığım cihazı uzun süre kullanıyorum öyle yılda bir telefon değiştirmek adetim değil
kaliteli malzeme ve uygun donanımla çıksın en üst seviye cihazını alacam
android yeterince İyi zaten yeni güncelleme gelmeyecekse bile google ona denk bir şey yapacaktır (ms var hali hazırda ibretlik olarak )
birde burada hala diğer firmalara patent satıp kar eden Nokia'dan bahsediyoruz yapacaktır kendince bir dekorasyon (meegonun kaydırmalı ara yüzü ile zlauncherın karışımı bir ara yüz
kaliteli kameradan bahsetmiyorum bile 2011den berigrafenle uğraşıyorlar eğer bununla bişey yaparlarsa güle güle samsung-apple
ekran da ona göre olur şimdiye kadar Nokianın ekran konusunda sıkıntı çektiğini görmedim
tek sıkıntım şu hoparlör ve kulaklık girişi umarım bunlardan kısmazlar 58-00daki gibi çift hoparlörlü bir model olmalı
ha birde önceden yaptıkları gibi eski işlemci ile çıkmazlar umarım yani 820-21 iyi hoş ama bir 835 değil
tüm bunları göz önüne alırsak note7nin ateşini söndürmeye çalışan samsung kuru sıkı atmaya başlayan Apple kafası karışık sony ve lg varken daha uygun bir zaman düşünemiyorum ha birde sıkı bir yenilik getirirse (ne bileyim grafen temelli batarya gibi) o zaman inletir ortalığı
ulti çekmiş genji gibi olur :D
Çoğu Yerde Olmasada Bazı Yerlerde Fiyatlar Yüksek Evet

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Bugün nokia telefonu olduğu tahmin edilen bir cihaz gekkbench skoru sızdı snapdragon 200 var cihazda :hmmm

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Bugün nokia telefonu olduğu tahmin edilen bir cihaz gekkbench skoru sızdı snapdragon 200 var cihazda :hmmm
vur dedik öldürdün be Nokia
her tel dediysekde bu kadar düşük seviyeye uğraşma
ona ayıracağın kaynakla daha dikkat çekici bir Orta seviye cihaz çıkart

0MG90

0MG90

Üye
2017'de rakipleri S830 kullanacak, akılları varsa onlarda kullanır. Ayrıca fark yaratması lazım. Arkaya yine bir Carl Zeiss lens lazım.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
İyi bir telefon çıkarsa da alsam . Şöyle 4 hoparlörlerli , 41 mp kameralı androidli , dahili antenli radyolu vs. olsa

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
İyi bir telefon çıkarsa da alsam . Şöyle 4 hoparlörlerli , 41 mp kameralı androidli , dahili antenli radyolu vs. olsa
antenli radyoyu ne yapacan
41mp gereksiz 20-25mp yeter
ses kalitesine çok dikkat ediyorum ama 4 hoparlör şart değil iyi olduğu sürece sayıya takmıyorum (bir tane alt tabanda iki tanede üst yan köşelere koysalar mükemmel olur ama)
şu asusun laptoplarındaki gibi gelişmiş bir ses yazılımı olmalı
sd835 ve 4 gb RAM sabit zaten
ekranamoleed olsunipsde hoş ama amoledle bir değil
son sürüm androidve Nokianın birkaç dokunuşu(Nokia sleeping screen ve Nokia bubles kilit ekranı)
bunları 700 dolara satsa hiç de pahalı sayılmaz bizde de ona göre olur ya yapacak bir şey yok bu yılın Orta seviye cihazı geçen senenin üst seviyesiyle yarışıyor fiyatla

Üst Alt