Tavsiye Hangi Hafiza Kartini Almaliyim

Sponsorlu Bağlantılar

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Hangi Hafiza Kartini Almaliyim
Avea inTouch 2 icin hafiza karti almak istiyorum. En fazla 32 GB destekliyormus ancak ben onu doldururum ve kasma yapar diye 16 GB almayi dusunuyorum ve class 10 olacak tabiki. Bunun yaninda hangi marka hafiza kartlarini tavsiye edersiniz?

.caner.

.caner.

Üye
Hep SanDisk kullandım ben :hmmm

Megandroid

Megandroid

Üye
Avea inTouch 2 icin hafiza karti almak istiyorum. En fazla 32 GB destekliyormus ancak ben onu doldururum ve kasma yapar diye 16 GB almayi dusunuyorum ve class 10 olacak tabiki. Bunun yaninda hangi marka hafiza kartlarini tavsiye edersiniz?

Clas 10 iyidir. Fakat class 10 sd kart farki buyuk telefonlarda goruluyor. Cok fark etmez ama yinede tavsiyem 32 gb class 10 dur. Zamaninda senin gibi dusundum sonra pisman oldum :oke:

Invoke

Invoke

Üye
Destekliyorsa al 32 nolacak...

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Clas 10 iyidir. Fakat class 10 sd kart farki buyuk telefonlarda goruluyor. Cok fark etmez ama yinede tavsiyem 32 gb class 10 dur. Zamaninda senin gibi dusundum sonra pisman oldum :oke:

Peki 32 ye karar verdim. birde hangi markayı onerirsiniz en ucuz sandiskler var ancak onlarada pek guvenemiyorum

s.ileli

s.ileli

Üye
Sandisk

best1905

best1905

Üye
Ben 8 gb class 2 kullaniyom gayet hızlı class hicbirsey degistirmiyor 16 gb class 4 veya 6 isini görür

GuiTaRisT111

GuiTaRisT111

Üye
Marka olarak Toshiba, Kingston, Transcend ya da Sandisk al kardeşim. Yetiyorsa 16 GB al. Şahsen ben 32 GB'a para vermem. Dolduramam yani. Kapasitesini sen bilirsin. Ama Class 10 olmasına dikkat et.

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Marka olarak Toshiba, Kingston, Transcend ya da Sandisk al kardeşim. Yetiyorsa 16 GB al. Şahsen ben 32 GB'a para vermem. Dolduramam yani. Kapasitesini sen bilirsin. Ama Class 10 olmasına dikkat et.

Yani 32 GB donmalara sebep olurmu diyorsun kardesim ? Ya 32 GB class 10 yada 16 GB class 10 almayi dusunuyorum. su an 8 GB class 4 var ancak doldu kart

terbiyesizim

Üye
bende sandisk 64gb class10 microsd var ama dün mesela bi film izleyim dedim hafıza kartından. Bi film vardı boyutu büyüktü 5 gb lık falan bi film 1080p mi bluray mi artık neyse :) normal kendi video oynatıcısı ile izleyince görüntü takılıyodu, ses önce görüntü sonra geliyordu falan saçmalıyordu kısaca ama hafıza kartından olmayadabilir telefon hafızasında yer olmadığı için tel hafızasına atıp deneyemedim. Bu yüzden bende playstoredan BSplayer'ı yükledim ve sorunsuz bir şekilde açıp izedim. Dediğim gibi belki sdcardla alakası yoktur belki stock video oynatıcıyla alakalıdır. Tel hafızasına atıp deneyebilseydim kesin birşey söylerdim sana ama şu an söyleyeceklerim bu kadar.

karansa

karansa

Üye
bende sandisk 64gb class10 microsd var ama dün mesela bi film izleyim dedim hafıza kartından. Bi film vardı boyutu büyüktü 5 gb lık falan bi film 1080p mi bluray mi artık neyse :) normal kendi video oynatıcısı ile izleyince görüntü takılıyodu, ses önce görüntü sonra geliyordu falan saçmalıyordu kısaca ama hafıza kartından olmayadabilir telefon hafızasında yer olmadığı için tel hafızasına atıp deneyemedim. Bu yüzden bende playstoredan BSplayer'ı yükledim ve sorunsuz bir şekilde açıp izedim. Dediğim gibi belki sdcardla alakası yoktur belki stock video oynatıcıyla alakalıdır. Tel hafızasına atıp deneyebilseydim kesin birşey söylerdim sana ama şu an söyleyeceklerim bu kadar.

Aynı sorun bende de oluyor dostum. Ama maalesef kartla alakalı olan bi durum değil sistem belleği doluyor genellikle yüksek kaliteli film izlerken bi de uygulamalar açıksa tam bir işkence. Ses geç geliyor görüntüden.

terbiyesizim

Üye
hadi yaa .s bu hiç iyi olmadı o zaman. benim dediğim gibi orjinal video oynatıcısıyla denedin dimi? telefon hafızasındada aynı şeyi yapıyor mu peki denedin mi?

GuiTaRisT111

GuiTaRisT111

Üye
Yani 32 GB donmalara sebep olurmu diyorsun kardesim ? Ya 32 GB class 10 yada 16 GB class 10 almayi dusunuyorum. su an 8 GB class 4 var ancak doldu kart

Yok hayır donmalara sebep olmaz. Hangisi sana yetecekse onu al. Sadece class 10 olmasına ve SD kartın okuma yazma hızına dikkat et. En az 30mb/s olursa donma kasma falan olmaz. Bak mesela şunda 30mb/s diye yazıyor:

furkann20

furkann20

Üye
Kesinlikle SanDisk öneririm...

Ama telefonun Avea inTouch 2 olduğundan dolayı class 10 almasan da olur sonuçta kamerası o kadar iyi değil...

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Yok hayır donmalara sebep olmaz. Hangisi sana yetecekse onu al. Sadece class 10 olmasına ve SD kartın okuma yazma hızına dikkat et. En az 30mb/s olursa donma kasma falan olmaz. Bak mesela şunda 30mb/s diye yazıyor:

O zaman 32 alacagiz kardesim almisken bir kere aliyoruz sonra pisman olmayalim

- - - Eklendi - - -

Kesinlikle SanDisk öneririm...

Ama telefonun Avea inTouch 2 olduğundan dolayı class 10 almasan da olur sonuçta kamerası o kadar iyi değil...

En ucuzda sandisk var o zaman 32 GB class 10 sandisk aliyorum. Bu arada evet kamerasi pek iyi degil baska kamera uygulamalari ile daha iyi cekiyor telefon ama benim icin kamera o kadar da onemli degil. ben telefona cok oyun ve uygulama yukluyorum sadece

GuiTaRisT111

GuiTaRisT111

Üye
SanDisk'i bence seçeneklerin arasında en sona koy. SD Kartlarda en güvenilir markalar Kingston ve Toshiba'dır :) Ama SanDisk'ten daha pahalılar...

s.ileli

s.ileli

Üye
Sandisk class 10 da 30mb ve bugune kadar takildigini gormedim extreme modelinin

HAKAN.TN

HAKAN.TN

Üye
SanDisk Mobile Ultra 32GB microSDHC (UHS-1 / CLASS10) destekliyor, 30mb/s yazma hızı var.

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi

Sizce bu kart nasıl ?

Üst Alt