Hangi Gıdalar İnsanları Baştan Çıkartıyor ve Gerektiğinde Azdırıyor?

Konu, 'Sağlık Köşesi' kısmında Dogus Pertez tarafından paylaşıldı. Okunma: 54077 | Cevaplanma: 0

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Hangi Gıdalar İnsanları Baştan Çıkartıyor ve Gerektiğinde Azdırıyor?

  Sihirli etki vadeden parfümleri unutun, cinsel yaşamınıza hareket katmanın anahtarı mutfağınızda saklı!Araştırmacılar, afrodizyak gıdaların kokuları, tatları ve görünüşleriyle cinsel uyarıcı etki yaratmanın dışında, sizi daha iyi kur yapan bir sevgiliye dönüştürebileceğini söylüyor. Afrodizyaklar, psikolojik etkilerine ve cinsel yaşamın her evresinde yarattığı değişime bağlı olarak üç gruba ayırıyor:
  Flört besinleri
  Potansiyel eşinizi ararken, keyfinizi yerine getirerek kendinize olan güveninizi artıracak, sizi canlandıracak ve kur yapmaya yöneltecek besinleri seçmelisiniz.
  Flört dostu gıdalar
  Pul biber, baharatlı gıdalar kalbe kan akışını ve metabolizmayı hızlandırır.
  Muz
  İçerdiği kimyasallarla beyinde keyif arttırıcı etki yaratır ve özgüveni artırır.
  Havuç
  İçerdiği yüksek lif nedeniyle cinsel arzuları uyandırıcı etki yaratabilir.
  Baştan çıkaran gıdalar
  İkinci aşama, baştan çıkarma. Afrodizyaklar testesteron gibi cinsel hormonların salgılanmasını ve genital organlardaki kan basıncını artırarak vücudu aşk için hazır hale gelmesini sağlar. Ayrıca hızla ihtiyacınız olan enerjiyi temin eder.
  Karides
  İyot açısından zengin olan karides ve diğer deniz ürünleri, tiroid bezlerinin çalışması ve sağladığı enerji açısından önemlidir.
  Çikolata
  İçerdiği kafein nedeniyle çikolatanın uyarıcı bir etkisi vardır. Bunun yanında salgıladığı mutluluk hormonuyla keyif verir.????:

  Bu gıdalar baştan çıkarıyor

  Zencefil
  Zencefil kökünün, kadın ve erkek cinsel organlarındaki kan basıncını artırdığı söylenir.
  Zeytin
  Yeşil zeytinin erkekleri daha güçlü yaptığına, siyah olanların ise kadınların cinsel dürtülerini artırdığına inanılır.
  Domates
  Puritanlar tarafından aşk elması olarak tanımlanan domatesin cinsel canlandırıcı olarak ün yapmıştır.
  Elma
  Adem ve Havadan beri bu meyve baştan çıkarmayla eş anlamda kullanıldı.
  Potasyum, fosfor, kalsiyum ve E vitamini yönünden zengin bu meyve hormon ve enerji düzeyini artırır.
  Cinsel performans için gıdalar
  Keşif ve orgazm olan son aşamada, insanlarda koku duyusu diğerlerinin önüne geçer ve afrodizyak gıdalar da bu yolla etki sağlar.
  Hangi kokunun seksüel canlanmayı artırdığına dair yapılan bir araştırmaya göre, her besin erkeklerde yarattığı cinsel bir karşılığı bulunuyor ve bazıları da diğerlerine göre daha etkili oluyor.????:  “Örneğin peynirli pizza erkeklerde kan basıncını artırmada yüzde 5 oranında, tereyağlı patlamış mısır yüzde 9, balkabağı turtası ise yüzde 40 etkili oluyor.
  Buna karşılık çiçek kokulu parfümlerin sağladığı etki ise yalnız yüzde 3 iken, kadınlarda erkek kolonyası vajinadaki kan basıncının düşmesine neden oluyor.
  Gıdaların cinsel yaşam ve performans üzerinde neden etkili olduğu konusunda birçok teori var. Fakat bu etkiler fiziksel ve psikolojik yapıya ve kişilerin geçmiş birikimlerine bağlı olarak değişiklik gösteriyor.
  Uzmanlar afrodizyak gıdaların etkilerinin kişiden kişiye değişiklik gösterdiğinin unutulmaması gerektiğini ekliyorlar.  Yazan: Dogus Pertez

Hangi Gıdalar İnsanları Baştan Çıkartıyor ve Gerektiğinde Azdırıyor? konusuna benzer içerikler

 1. HAYVANLARDA ve İNSANLARDA ÜREME ( İlköğretim ve Liseler )

  I. HAYVANLARDA ÜREME Gerek omurgalılarda gerekse omurgasızlarda üreme organlarına gonad denir. Genellikle dişi organ ovaryum, erkek organ testis olarak adlandırılır. Omurgasız hayvanların bazılarında cinsiyet ayrılmamış olup, bir birey hem erkek...
 2. Akaryakıt ve Gıdada En Bonkör Yine Worldcard !... ( Sıcak Fırsatlar )

  1-17 Aralık tarihleri arasında World üye işyerleri'nden 3 adet 100 TL ve üzeri market veya akaryakıt alışverişi yapın, 30 TL değerinde Worldpuan kazanın ...
 3. İnsanlara Yardımcı Hayvanlar ve Maharetleri ( Garip ve İlginç Olaylar )

  * Misk kedisi: Kopi Luwak, dünyanın en pahalı kahvesi! Üstelik bir tür kedi dışkısından üretiliyor.Hem de misk kedisinin dışkısından. Bu kedilerin sindirim sistemi farklı olduğu için kahveye özel bir tat veriyor. Bu kahve türü aynı zamanda...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
07 Şubat 2016 Pazar - 23:46:50