Hafıza Kartı Sorunu ( Disk Yazmaya Karşı Korumalı Hatası ! )

Sponsorlu Bağlantılar

erkanımm

Üye
ARKADAŞLAR AYNI SORUN BNDEDE VARDI WİNDOWS 7 STARTER KURULU BİLGİSAYARDA HAFIZA KARTINI BİÇİMLENDİR DEDİM FAT(32) :hmmmYAZIYORDU KARTIN NORMAL HALİ BN ONU NTFS:hmmm YAPTIM BİÇİMLENDİRDİM... SORUN ÇÖZÜLDÜ:naughty::naughty: ... YARDIMCI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA ULAŞMANIZ İÇİN [EMAIL="[email protected]"]fener[email protected][/EMAIL] ...:naughty::naughty::naughty::naughty::naughty: LOCK KİLİDİNİ OK İŞARETİNDEN TARAFA ÇEVİRİNİZ.....:evet::evet::evet::evet::evet:

mehmetefebey

Üye
arkadaşlar kesin çözüm buldum çok aradım bi arkadaş paylaşmış ve işe yarıyor

Başlat/Çalıştır/ regedit
Hafıza Kartı Yazma Koruması Kaldırma Programsız... HKEY_LOCAL_MACHINE
\SYSTEM
\CurrentControlSet
\Contro l
\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın.
aynı işlemi ControlSet001 ControlSet002 ve ControlSet003 için de yapın
1gb micro hafıza kartı almıstım ve yazmaya karsı korumalı uyarısı aldım bu yöntemle koruma olayını iptal ettim

ageme1

Üye
uğraşmak istemeyenler tek tıkla halledebilir:
cafebat.exe 54kb

ssmmyy-

Üye
Ben daha 1 hafta önce aldım ve disk korumalı dedi sonra o gün içinde readybootsu indirdim ama 1gb olduğu için benim hafıza kartıda 2gb sildim yer kapladığı için sildikten sonra yine atabildi içine birseyler ama ne olduysa bugün yine atmayı denedim olmuyor yardım edebilirmisiniz?

ssmmyy-

Üye
Yok kendi evimden takıyorum ve kilit düğmeside kapalı zaten ama olmuyor yinede

arifkırhan

Üye
süpersiniz arkadaşlar sağolun valla yaw :D

A s ı m

A s ı m

Üye
hafıza kartının kenarında bir tırnak varya kilit düğmesi onu unlock yapmanız gerekiyor ama çok saçma bazı bilgisayarların girişine hafıza kartını soktuğumuz zaman otomatik bilgisayar kitliyor onu dikkatli ve yavaşça takarsanız kitlenmez

ufuxxxxx

ufuxxxxx

Üye
herkese selam 16 gb toshiba micro sd aldım veri kopyalamıyor şu hata kodunu veriyordu (hata 0x8007045d) bütün yöntemleri denedim olmadı geri gönderdim aynısı geri geldi sorun devam ediyordu başka 2 bilgisayarda biçimlendirdim veriler yükleniyordu kendi pc me tekrar taktım düzeldi acaba böyle bir sorunu olan arkadaşlar oldumu ve benden başkasının başınada gelirse paylaşım olsun istedim...(win7 home basic)

zelıha

Üye
hafıza kartını fotoğraf makinasına taktıgımda disk korumalı yazıo bilgisayara takıp biçimlendirmek istediğimde de disk korumalı dio biçimlendirmiyor ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun?

miharbi1455

miharbi1455

Üye
Bi yere kadar cevapları okudum belki aynısını yazan olmuş olabilir.bütün yazılanları demediğiniz halde olmuyorsa yine,bi program var tam olarak hatırlamıyorum ismini ama maxicepte paylaşılmıştı indirmiştim.kesin çözümdür."ue-gazi" gibi bi ismi vardı.internet kafeler yasaklıyo dosya atılmasını.programı bulursanız çok kolay kullanımı var ve KESIN çözüm

ceLLat-55

Üye
Arkadaşlar bende bunun ve benzeri kopyalama hatası veren hafıza kartlarından çok çektim....

çözüm mü ? kart okuyucu tabikide...3 lıraya bıtane kart okuyucu aldım ve artık hıc bır sorun yasamıyorum hafıza kartımla ılgılı meraklılara duyrulurur programla ugrasamam dıyenlere...denenmıs test edılmıstır.... :good:

gnzose

Üye
Arkadaşlar, benim sorun burda konuşulandan daha çaplı birşey galiba. Çünkü bilgisayarla ilgili değil. USB belleğim her bilgisayarda aynı sorunu çıkarıyor. İçinden birşeyler alabiliyorum ama içine kopyalama yapılmıyor.

Dosyalarımı yedekleyip biçimlendirmeye giriştim ama biçimlendirmede bile "Disk yazmaya karşı kourmalı" uyarısını verip biçimlendirmedi! Bu nedir???

veremverme

Üye
Arkadaşlar bendede aynı sorun vardı rockband ı kuruyordum sd datasını atıyordum adaptördeki lock bölümünü daha önce fark etmiştim ve benden başkası kullanmasın dıye çok önce lock u açmıştım. Şimdi de onu unutmuşum bu konuyu okurken aklıma geldi lock bölümü. Anlayınca kendime güldüm :D :d: Şimdi lock u açtım sorun kalktı. Arkadaşlar lockta sadece adaptöre bakmayım hem sd kartta lock bölümü var hem adaptörde var ikisinide açın.

03ramazan

03ramazan

Üye
Hafıza kartımı (MMC "tırnak yok" )kart okuyucuya takdığım zaman eskiden okuyordu ancak dün taktıgımda video klasörünün ismni değiştirmek istedigimde soyle bir hata verdi.Sonra diğer dosyaları silmeyi denedim oda olmadı hata şu ;

Telde Hazfıza Kartı Çalışıyor yardımcı olursanız sevinirim.

flash free programini kullanin.

az-maraz

az-maraz

Üye
nokia e71 de program silmede hata verior nasil cozebilirim

- - - Eklendi - - -

arkadaslar lutfen bir cozum soyleyin bilen varsa

murat2100

Üye
Kardeş allah senden razı olsun :) :D

kralemre305

Üye
okuyucuya takmadan önce micro sd adapter a takıyorsun ya hafıza kartını işte o micro sd adapter da lock var onun açık olması gerekiyor yoksa böyle mesaj alırsın
Saol Kardeş Oldu Lock Diye Birşey Varmış Onu Yukarı Kaldırdım Oldu :naughty: :oke:

zalloglu

Üye
kardeş emeğine sağlık 1457864654684365435643548743654 tane yere baktım ama hiç bi akıllı bunu sölemedi eyvallah çok saolasın ;)

catman1905

Üye
arkadaşlar kart okuyucunuz disk yazmaya karşı korumalıdır uyarısı veriyorsa ya kart adaptörünün yanındaki lock düğmesi kapalıdır onu açın yine olmuyorsa hiç uğraşmayın yazıcınız veya başka kart okuyucunuz varsa onu deneyin benim dahili kart okuyucuya taktığımda bendede hata verdi lock tuşunu açtım aynı hatayı yine verdi değişik proğramlarla uğraşmayın benim yazıcım var hp onun üstündede kart okuyucu var ona taktım biçimlendirmeyi yaptım hatta şuan müzik bilr yüklüyorum bir yandanda bu bilğilendirmeyi yapayım dedim inşallah işinize yarar.

abdulmeliq

abdulmeliq

Üye
eraser diye bir bicimlendirme programı var indirin bicimlendirin hallolsun
link

Üst Alt