Haber Güney Kore Süper Hızlı 5G Geliştiriyor!

Sponsorlu Bağlantılar

phasan

phasan

Üye
    Konu Sahibi
Güney Kore Süper Hızlı 5G Geliştiriyor!
Ara belleğe alma tarih olabilir! Güney Kore, 4G'den 1000 kat hızlı
5G teknolojisini geliştiriyor. Yeni teknoloji, saniyede bir film
indirmeye yetecek kadar hızlı. 27/01/2014 12:00 Güney Kore Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı (MEST) Çarşamba günü yaptığı açıklama ile kendi 5G teknolojisi geliştirmek için 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptığını duyurdu. Üzerinde çalışılan teknolojinin mevcut 4G LTE şebekesinden 1000 kat daha yüksek bağlantı hızı sunduğu belirtiliyor. 2020 yılında ticari kullanıma açılması beklenen 5G teknolojisi, bugünlere ait birçok zorluğun tarih olmasını da sağlayacak gibi görünüyor. Günümüzde bağlantı hızlarının sınırlılığı yavaş veri aktarımına neden oluyor. Video izlerken uzun süren "ara belleğe alma" işlemi birçok mobil kullanıcının canını sıkıyor. Güney Kore'nin süper hızlı 5G bağlantısı ise 800 mb büyüklüğünde bir filmi 1 saniyede indirebiliyor. Ultra HD ve Hologram MEST'in planlarına göre 5G şebekesi 2017 yılına kadar deneme amaçlı kullanıma sokulacak. 5G projesinde Ultra-HD video akışı, hologram iletim ve güncellenmiş sosyal ağlar gibi farklı özelliklere de yer verilecek. Güney Kore hükümeti 2020 ile 2026 yılları arasında, 5G projesinin altyapısını kullanmak isteyen ilgili endüstrilere satıştan gelecek gelirin 310 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Projeyi yürüten bakanlık, SK telekom, Samsung ve LG gibi teknoloji devleriyle işbirliği planı uygulamak istiyor.

• Beğen
Tepkiler: bahaddin53

bahaddin53

bahaddin53

Üye
Bize 4g gelmedi daha.Ama dedikleri gibi ise 5g guzelmis.20 Seneye bizde ;)

0MG90

0MG90

Üye
Biz şuan 3G de süperiz (sözde). Diğerlerine zor geçeriz.

• Beğen
Tepkiler: .caner.
phasan

phasan

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar ben bılıyorum 2050 gelır 5g

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
biz daha 3gyi doğru düzgün kullanamazken adamlar 5gyi devreye sokuyor vay bee şimdi amerikada durmaz kendi 5gsini geliştirir

boran9999

boran9999

Üye
Geldiğini ve kullandığımızı varsaysak ; 10 Dakikada ne kota kalır ne bişey

• Beğen
Tepkiler: doqukans2, .caner., Invoke ve 2 diğerleri
avast

avast

Üye
Bencede mukemmel olurda kullanilmazki saniyede 800 mbt bak sen :D 2 gb paketim 1 hafta dayanmaz bu gazla

MaxipmaN

Üye
2g candır :ehe

Legendary.

Legendary.

Üye
Bizim 3g bi heryerde çeksinde...

• Beğen
mcnpl4

mcnpl4

Üye
4g almicaz direkt 5g'ye gecicez :D

Silinen Üye 2381601

Kapalı Hesap
3g nin çekim gücünü artirsinlar yeter. 1 saniyede 800mb indirmek demek 5g acikken sarjin 10 dakikada bitmesi demek.

• Beğen
Tepkiler: phasan
Invoke

Invoke

Üye
Aynen, kotamız var, pahalı tarifelerimiz var. Üstelik hızımız da yavaş. Teşekkürler Türkiye.
Bu konuyla alakası yok ama bari şu adil kullanım kotasını kaldırsınlar. :gun1:

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2502581, .caner. ve Silinen Üye 2381601
Mayk29

Mayk29

Üye
olsun bizim çift taşıyıcılı internetimiz var amerikandan iyi

• Beğen
Tepkiler: doqukans2, .caner. ve Silinen Üye 2381601
anisti

anisti

Üye
evet millet uzaya gidiyor biz kaldık yaya

.caner.

.caner.

Üye
Aynen, kotamız var, pahalı tarifelerimiz var. Üstelik hızımız da yavaş. Teşekkürler Türkiye.
Bu konuyla alakası yok ama bari şu adil kullanım kotasını kaldırsınlar. :gun1:
Aynen

:gun1: akk :gun1: 20 mbps internetim var 29 gün 3 mbps :döver:

4g testlerinde galiba 100mbps ydi 100x1000 100000 mbps gibi birsey oluyor :ohannes:

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2502581
Invoke

Invoke

Üye
Aynen

:gun1: akk :gun1: 20 mbps internetim var 29 gün 3 mbps :döver:

4g testlerinde galiba 100mbps ydi 100x1000 100000 mbps gibi birsey oluyor :ohannes:

20mbps ney la :blink:

Benim 5küsür, normalde 2 hafta sonra 3 küsüre düşüyor :ah Bu ay torrent aktım :pro: 4 gün sonra 3'e düştü :D

• Beğen
enterneoll

enterneoll

Üye
türkiyede daha 2g doğru düzgün çalışmıyor

PriZm

PriZm

Üye
1 saniyede 700-800 mb yazma yapabilen mobil bellek bilmiyorum açıkçası.Harddiskler bile o kadar hızlı değil.

• Beğen
Tepkiler: phasan ve .caner.

Üst Alt