Gülen suratı ilk kim buldu?

Konu, 'Garip ve İlginç Olaylar' kısmında TuRkiShCowboy tarafından paylaşıldı. Okunma: 8436 | Cevaplanma: 3

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Gülen suratı ilk kim buldu?

Gülen yüz 25 yaşında...

Caegie Mellon Üniversitesi&#8217;nden Profesör Scott E. Fahlman< Resmi açmak için tıklayın >
    25 yıl önce ilk defa üç işareti kullanarak &#8216;smiley face&#8217; ikonunu keşfetti. İki nokta üst üste< Resmi açmak için tıklayın >
    tire ve bir parenaaa. Bu ikon< Resmi açmak için tıklayın >
    elektronik sözlük için önemli bir katkı sayılıyor.

NVT'nin haberine göre< Resmi açmak için tıklayın >
    elektronik ortamların vazgeçilmez ikonu '' :-) '' 25 yaşında. Caegie Mellon Üniversitesi Profesör Scott E. Fahlman< Resmi açmak için tıklayın >
    1982 yılında bilgisayara üzerinden yaptığı bir yazışmasında< Resmi açmak için tıklayın >
    &#8216;mizah&#8217;ın kısıtlı olmasını tartışırken< Resmi açmak için tıklayın >
    bu üç işareti kullanarak< Resmi açmak için tıklayın >
    &#8220;Yan okuyun< Resmi açmak için tıklayın >
    sanırım bu karakterler şaka kavramını ifade edebilir'' şeklinde yazmıştı.

Haberin devamı Bu yazışmayı okuyanlardan yayılan efsanevi ikon< Resmi açmak için tıklayın >
    üniversiteler arasında hızla yayıldı< Resmi açmak için tıklayın >
    peşinden iş dünyası ve tüm dünya geldi.

Fahlman ratattığı fenomenle ilgili< Resmi açmak için tıklayın >
    &#8220;Küçücük bir ikonun bu kadar yaygınlaşmasını izlemek büyüleyici. 10 dakikada ürettiğim bu işaret bütün dünyaya ulaştı. Bazen merak ediyorum< Resmi açmak için tıklayın >
    acaba kaç milyon kişi bu ikonu şimdiye kadar kullandı ve kafalarını yana doğru eğdi'' diyor.

Dilbilimciler< Resmi açmak için tıklayın >
    gülücük simgesinin ve diğer ruh halleri için kullanılan ikonların e-posta ve diğer elektronik mesajlaşmada< Resmi açmak için tıklayın >
    insanların duygularını doğru ifade edebilmeleri için önemli bir gelişim olarak değerlendiriyorlar.

Uzmanlara göre< Resmi açmak için tıklayın >
    bugün internet dünyasında< Resmi açmak için tıklayın >
    renkli ikon grafiklerini eklemeden duygularımızı tercüme edebilmemiz düşünülemez bile. Çünkü bu ikonlar< Resmi açmak için tıklayın >
    ses olmadığı zaman duygu mekanizmasının karşı tarafa doğru bir şekilde aktarılmasını sağlıyor.

Mesela< Resmi açmak için tıklayın >
    farklı cümlelerde gülücük ikonu kullanılmadığı sürece yanlış ifadeler ortaya çıkabiliyor. &#8220;Ben patronumu çok seviyorum'' sonunda eğer gülücük işareti bulunuyorsa< Resmi açmak için tıklayın >
    ciddi olmadığını anlayabiliyoruz.

Bu basit ama etkili ikonun yıldönümünü kutlamak için< Resmi açmak için tıklayın >
    yaratıcısı Fahlman ve meslektaşları bir yarışma başlattı. Bu yarışmada öğrenciler insan ilişkileriyle ilgili yeni teknolojik fikirler üretecekler.

Yazan: TuRkiShCowboy
    Lina_TR bunu beğendi.
  2. :-) ne ilginç

3. vayy be, gülen yüz ifadesinin bi profesör tarafından üretildiğini bilmiyodum.. çok şaşırdım.. :hmmm teşekkürler enes.. :-)

Gülen suratı ilk kim buldu? konusuna benzer içerikler

1. bumaca resimleri gizli suratları bulun ( 6 Aralık 2009 | Her Telden Fotoğraflar )

Son resimde 8 tane yüz bulabildim sadece digerlerinin hepsini fark ettim.. Bakalim sizler görebilecekmisiniz.. UC KADINI GOREBILIYOR MUSUNUZ? Bir kurbaga ile bir at arasındaki farki soyleyebilir misiniz? OPUSEN CIFTI...
  2. İlk Üretilen Artıenerjievi - Artıenerjievininİcadı - Artıenerjievini Kim Buldu? ( 10 Nisan 2011 | Kültür - Sanat )

İlk Üretilen Artıenerjievi - Artıenerjievininİcadı - Artıenerjievini Kim Buldu? Bu evler bir kuvvet santrali gibi çalışıyor, güneşin olduğu müddetçe ürettiği fazla enerjiyi şehir şebekesine veriyor. Bütün tavan güneş ışınlarını direk...
  3. İlk Üretilen Barkod - Barkodun İcadı - Barkodu Kim Buldu? ( 10 Nisan 2011 | Kültür - Sanat )

İlk Üretilen Barkod - Barkodun İcadı - Barkodu Kim Buldu? Barkod; değişik kalınlıktaki dik çizgi ve boşluklardan oluşan ve verinin otomatik olarak ve hatasız bir biçimde başka bir ortama aktarılması için kullanılan bir yöntemdir. Barkod,...
  4. İlk Üretilen Kalem - Kalemin İcadı - Kalemi Kim Buldu? ( 10 Nisan 2011 | Kültür - Sanat )

İlk Üretilen Kalem - Kalemin İcadı - Kalemi Kim Buldu? Kalem, kâğıt üzerine yazı veya çizim için kullanılan araçtır. Kurşun kalem olarak anılan kalemlerin yazar malzemesi, genellikle grafitten (karbonla karıştırılmış kil) oluşur, etrafında da...
  5. İlk Yazılan Yazı - Yazının Kaydı İcadı - Yazıyı Kim Buldu? ( 10 Nisan 2011 | Kültür - Sanat )

İlk Yazılan Yazı - Yazının Kaydı İcadı - Yazıyı Kim Buldu? Harfler bir memleketten öteki memlekete, bir ulustan öteki ulusa geçerken bir başka gezi daha yapıyor. Taşların üzerinde papirüse, papirüsten mumlu levhalara, mumlu levhalardan...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
04 Ağustos 2015 Salı - 4:23:07