Gülen suratı ilk kim buldu?

Konu, 'Garip ve İlginç Olaylar' kısmında TuRkiShCowboy tarafından paylaşıldı. Okunma: 7941 | Cevaplanma: 3

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. Gülen yüz 25 yaşında...

Caegie Mellon Üniversitesi&#8217;nden Profesör Scott E. Fahlman< Resmi açmak için tıklayın >
    25 yıl önce ilk defa üç işareti kullanarak &#8216;smiley face&#8217; ikonunu keşfetti. İki nokta üst üste< Resmi açmak için tıklayın >
    tire ve bir parenaaa. Bu ikon< Resmi açmak için tıklayın >
    elektronik sözlük için önemli bir katkı sayılıyor.

NVT'nin haberine göre< Resmi açmak için tıklayın >
    elektronik ortamların vazgeçilmez ikonu '' :-) '' 25 yaşında. Caegie Mellon Üniversitesi Profesör Scott E. Fahlman< Resmi açmak için tıklayın >
    1982 yılında bilgisayara üzerinden yaptığı bir yazışmasında< Resmi açmak için tıklayın >
    &#8216;mizah&#8217;ın kısıtlı olmasını tartışırken< Resmi açmak için tıklayın >
    bu üç işareti kullanarak< Resmi açmak için tıklayın >
    &#8220;Yan okuyun< Resmi açmak için tıklayın >
    sanırım bu karakterler şaka kavramını ifade edebilir'' şeklinde yazmıştı.

Haberin devamı Bu yazışmayı okuyanlardan yayılan efsanevi ikon< Resmi açmak için tıklayın >
    üniversiteler arasında hızla yayıldı< Resmi açmak için tıklayın >
    peşinden iş dünyası ve tüm dünya geldi.

Fahlman ratattığı fenomenle ilgili< Resmi açmak için tıklayın >
    &#8220;Küçücük bir ikonun bu kadar yaygınlaşmasını izlemek büyüleyici. 10 dakikada ürettiğim bu işaret bütün dünyaya ulaştı. Bazen merak ediyorum< Resmi açmak için tıklayın >
    acaba kaç milyon kişi bu ikonu şimdiye kadar kullandı ve kafalarını yana doğru eğdi'' diyor.

Dilbilimciler< Resmi açmak için tıklayın >
    gülücük simgesinin ve diğer ruh halleri için kullanılan ikonların e-posta ve diğer elektronik mesajlaşmada< Resmi açmak için tıklayın >
    insanların duygularını doğru ifade edebilmeleri için önemli bir gelişim olarak değerlendiriyorlar.

Uzmanlara göre< Resmi açmak için tıklayın >
    bugün internet dünyasında< Resmi açmak için tıklayın >
    renkli ikon grafiklerini eklemeden duygularımızı tercüme edebilmemiz düşünülemez bile. Çünkü bu ikonlar< Resmi açmak için tıklayın >
    ses olmadığı zaman duygu mekanizmasının karşı tarafa doğru bir şekilde aktarılmasını sağlıyor.

Mesela< Resmi açmak için tıklayın >
    farklı cümlelerde gülücük ikonu kullanılmadığı sürece yanlış ifadeler ortaya çıkabiliyor. &#8220;Ben patronumu çok seviyorum'' sonunda eğer gülücük işareti bulunuyorsa< Resmi açmak için tıklayın >
    ciddi olmadığını anlayabiliyoruz.

Bu basit ama etkili ikonun yıldönümünü kutlamak için< Resmi açmak için tıklayın >
    yaratıcısı Fahlman ve meslektaşları bir yarışma başlattı. Bu yarışmada öğrenciler insan ilişkileriyle ilgili yeni teknolojik fikirler üretecekler.

Lina_TR bunu beğendi.

2. :-) ne ilginç

3. vayy be, gülen yüz ifadesinin bi profesör tarafından üretildiğini bilmiyodum.. çok şaşırdım.. :hmmm teşekkürler enes.. :-)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Konu ile alakalı site aramaları:

1. smiley kim buldu

,
  2. mesajlaşmadaki ikon resimleri