Gta 5 PC'mi Çökertir mi?/Kaldırır mı?

Sponsorlu Bağlantılar

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Gta 5 PC'mi Çökertir mi?/Kaldırır mı?
Merhabalar Ben Arkadaştan 1TBlik Flaş Alcam Onda Gta 5 Var. Gta 5i Bilgisayara Kurmak İstiyorum Lakin Kaldırırmı Onu Bilmiyorum Bazı Arkadaşlar Çöker Bilgİsayarın Dedi Bazıları Hata Verir Dedi Bazılarıda Kaldırır Dedi.Şimdi Aşağıdaki Sistem Özelliklerinden Kaldırımı Onu Söylermisiniz?
SİSTEM ÖZELLİKLERİ;
Windows Sürümü; Windows 10 Home
İşlemci ; Intel(R) Core(TM)2 CPU 6300 @ 1.86GHz 1.87 GHz
Yüklü Bellek (RAM) ; 4,00 GB
Sistem Türü ; 64 Bit İşletim Sistemi
Kalem ve Dokunma ; Bu Görüntü Biriminde Kalem Girdisi veya Dokunarak Giriş Yok
Görüntü Bağdaştırıcıları ; NVIDIA GeForce GT 430

DirectX Sürümü ; 11.3
Bilgisayar Monitör ; Tüplü SAMSUNG SyncMaster 750s
Bilgisayar Kasa ; Markası LG
Bilgisayardaki Gereksiz Programları Silecem Kaldırırmı Lütfen Acil Cevap

Son düzenleme:

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
çökecek bi durum yok, en düşük ayarlarda açarsın

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall
snapdroid

snapdroid

Üye
Bi yama ile gta 5 gta sa goruntusu olarak oynanabiliyor. O yama ile oynarsi

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
en düşük ayarlarda oynarsın

MaxipmaN

Üye
direct x 11.0 destekli ekran kartın, 11.3 diye bir sürüm yok. gt 430 low ayarda 1024x768 ile oynatır ama o işlemci ile denemene bile gerek yok oyunu. overclock edip deneyebilirsin.

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
direct x 11.0 destekli ekran kartın, 11.3 diye bir sürüm yok. gt 430 low ayarda 1024x768 ile oynatır ama o işlemci ile denemene bile gerek yok oyunu. overclock edip deneyebilirsin.
Başlat-Çalıştır dxdiag diye biliyorum onu yazınca 11.3yazıyo direct X e yazınca bide daha gta yuklemedim ama ben yuklenirmi , yüklerken yada açarken pc cokermi bana bunlar lazim
çökecek bi durum yok, en düşük ayarlarda açarsın
daha gta yuklemedim ama ben yuklenirmi , yüklerken yada açarken pc cokermi bana bunlar lazim
en düşük ayarlarda oynarsın
daha gta yuklemedim ama ben yuklenirmi , yüklerken yada açarken pc cokermi bana bunlar lazim

'Şeref'

Emekli Yönetici
Bilgisayar çökmez en olsa uyundan atar denesen birşey kaybetmezsin ancak; işlemci, ram, ekran kartı hepsi sınırın altında. MaxipmaN dediği gibi overclock yapıp dene istersen.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Başlat-Çalıştır dxdiag diye biliyorum onu yazınca 11.3yazıyo direct X e yazınca bide daha gta yuklemedim ama ben yuklenirmi , yüklerken yada açarken pc cokermi bana bunlar lazim

oyun kurarak hiçbir bilgisayarın çöktüğünü görmedim :D ben çok eskiden çok dandik bir pc kullanıyordum ve elime geçen her türlü oyunu kurardım pcye de hiçbirşey olmazdı

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref'
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Merhabalar Ben Arkadaştan 1TBlik Flaş Alcam Onda Gta 5 Var. Gta 5i Bilgisayara Kurmak İstiyorum Lakin Kaldırırmı Onu Bilmiyorum Bazı Arkadaşlar Çöker Bilgİsayarın Dedi Bazıları Hata Verir Dedi Bazılarıda Kaldırır Dedi.Şimdi Aşağıdaki Sistem Özelliklerinden Kaldırımı Onu Söylermisiniz?
SİSTEM ÖZELLİKLERİ;
Windows Sürümü; Windows 10 Home
İşlemci ; Intel(R) Core(TM)2 CPU 6300 @ 1.86GHz 1.87 GHz
Yüklü Bellek (RAM) ; 4,00 GB
Sistem Türü ; 64 Bit İşletim Sistemi
Kalem ve Dokunma ; Bu Görüntü Biriminde Kalem Girdisi veya Dokunarak Giriş Yok
Görüntü Bağdaştırıcıları ; NVIDIA GeForce GT 430

DirectX Sürümü ; 11.3
Bilgisayar Monitör ; Tüplü SAMSUNG SyncMaster 750s
Bilgisayar Kasa ; Markası LG
Bilgisayardaki Gereksiz Programları Silecem Kaldırırmı Lütfen Acil Cevap
Merhaba
'Oyun yükledim kaldırmazsa çöker' diye bir terim yoktur, en fazla oyundan atar.
Sistemin özellikleri, GTA5 için Önerilen ayarlardan bile biraz düşük ama bu oynayamayacaksın da anlamına gelmiyor, en fazla düşük ayarlarda oynarsın, bu da o kadar kötü yapmaz.
Sana bir link vereceğim o site, sistemini analiz edip neyin yeterli, neyin yetersiz olduğunu sana söylüyor.
Orada
Can You Run It yazıyor onu tıklayıp ufak bir eklenti sistemini analiz edecek ve sonrasında altta Minimum / Recommended (Tavsiye edilen) kısmı göreceksin senin Minimum'a bakman yeterli :blush:

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayar çökmez en olsa uyundan atar denesen birşey kaybetmezsin ancak; işlemci, ram, ekran kartı hepsi sınırın altında. MaxipmaN dediği gibi overclock yapıp dene istersen.
O overclock ne? Ne programı

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Abi Gözlerimi Kör Ettin Mavi Yazıyla.Kaldırır Bişey Olmaz.Kaldırmasada Çökertmez MErtak Etme.

snapdroid

snapdroid

Üye
O.c işlemciye daha fazla elektrik akımı yolluyor. Bu sayede işlemci daha hızlı oluyor fakat bunu yaparsan pc fazla isinir eğer soğutmayı düzgün yapamazsan pc çöker işlemci yanar veya pc kendine res atar. İşlemciyi bi 300mhz felan artır fazla sorun olmaz

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Oc yapma dostum cok cok pro olmayan kisi yapinca performans dusuyor ayarlari tam ayarlamak lazim
Performans dusmesinin yaninda surekli restart atabilir veya chrome bile calismayi durdurdu diyebilir veri atlamasi oldugundan dolayi

MaxipmaN

Üye
işlemci 1.8 ghzden 2.8 civarına çıkıyor onu da her anakart yapamaz. 800x600 e falan düşülmesi lazım bu işlemci ile.
illa oynayacam dersen q6600 işlemci bul tak. onlar olmazsa ve anakart desteklerse e8400 e8500 q8400 de olur. benim tavsiyem q işlemciler.

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
işlemci 1.8 ghzden 2.8 civarına çıkıyor onu da her anakart yapamaz. 800x600 e falan düşülmesi lazım bu işlemci ile.
illa oynayacam dersen q6600 işlemci bul tak. onlar olmazsa ve anakart desteklerse e8400 e8500 q8400 de olur. benim tavsiyem q işlemciler.
Bu işlemciyle oynanmazmi yani

lazye

lazye

Üye
işlemcinin oyunlar üzerindeki etkisi ekran kartı>ram>işlemci diye biliyorum ben o yüzden bunu göz önünde bulundurarak bişeyler yapmalısın ayrıca o sistem gta 5 tüm ayarlar normal de açar rahat bi şekilde 25 ile 30 fps rahat alınır

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
işlemcinin oyunlar üzerindeki etkisi ekran kartı>ram>işlemci diye biliyorum ben o yüzden bunu göz önünde bulundurarak bişeyler yapmalısın ayrıca o sistem gta 5 tüm ayarlar normal de açar rahat bi şekilde 25 ile 30 fps rahat alınır
ADAMSINIZIZ SAOLUN

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
en az ekran kartı kadar işlemcinin de etkisi var
En hızlı ekran kartını taksan bile o sistemde o işlemci takılı olursa performans yine yerlerde olucaktır

bence boş yere ölü yatırım yapmayın
yani gidip de ikinci el bir işlemciye para vermeyin

eğer oyun oynamak istiyorsanız orta seviye bir pc toplayın hem boş yere para harcamamış olursunuz hem de oyundan tam verim alırsınız

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba
'Oyun yükledim kaldırmazsa çöker' diye bir terim yoktur, en fazla oyundan atar.
Sistemin özellikleri, GTA5 için Önerilen ayarlardan bile biraz düşük ama bu oynayamayacaksın da anlamına gelmiyor, en fazla düşük ayarlarda oynarsın, bu da o kadar kötü yapmaz.
Sana bir link vereceğim o site, sistemini analiz edip neyin yeterli, neyin yetersiz olduğunu sana söylüyor.
Orada
Can You Run It yazıyor onu tıklayıp ufak bir eklenti sistemini analiz edecek ve sonrasında altta Minimum / Recommended (Tavsiye edilen) kısmı göreceksin senin Minimum'a bakman yeterli :blush:
Bu Çıktı Hocam

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Bu Çıktı Hocam
Minimum özelliklerde sadece cpu yani işlemcin düşük, yetersiz kalabilir ve bu da takılmalara, anlık fps düşüşlerine sebep olabilir. Yine de oynarsın, oyun içi grafik ayarları low'a çekersin.