Görünmezlik Mümkün

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
B@TuH@N

B@TuH@N

Üye
    Konu Sahibi
Görünmezlik Mümkün
<span style="color:#FF0000">Görünmezlik mümkün</span>

Bilim insanları, Uzay Yolu dizisinde uzay gemisinin görünmez olmasını sağlayan sistemin matematiksel olarak mümkün olduğunu savunuyor.

Nicolae Nicorovici ve Graeme Milton, nesnelerin süper-lens adı verilen ışığı bükebilen maddelere yaklaştırıldığında gözden kaybolmuş gibi gözükebileceğini belirtiyor. Bilim insanları, bu etkiye &#65533;anomalous localised resonance&#65533; (Anormal lokal titreşim) adını veriyor. Uzmanlar şimdilik sadece metametiksel temelini oluşturdukları bu sistemin pratik olarak uygulanmasının biraz daha zor olacağını kabul ediyor.

Milton ve Nicorovici&#65533;nin hazırladığı görünmezlik sisteminin matematik altyapısı şöyle işliyor: Müzik aletlerinin akort edilmesinde kullanılan diyapozon aleti, geniş bir şarap kadehinin kenarında tutulduğunda ortaya bir titreşim çıkıyor.

Görünmezlik sistemi, aynı titreşimi ses yerine ışık dalgalarıyla yapacak. Bilim insanları ilk etapta büyük bir nesneyi görünmez yapmak yerine, sistemi toz parçacıklarıyla deneyecek.

<span style="color:#FF0000">IŞIK TİTREŞİMİ</span>
Görünmezlik cihazları, yeni keşfedilen kimyasal maddelerle üretilen ve ışığı doğası dışında farklı davranmasını sağlayan süper-lens teknolojisiyle yapılıyor. Toz parçacıkları süperlense yaklaştırıldığında, çok güçlü bir ışık titreşim yaymaları halinde ışık yaymıyormuş gibi gözükebilecek.

Deneyde toz parçacıkları, ışığı güçlü bir titreşim verecek frekanslarda dağıtacak; titreşim toz parçacıklarının yaydığı ışığı kapayacak ve onları görünmez kılacak.

<span style="color:#FF0000">MESELE BÜYÜK NESNELERİ &#65533;GÖREMEMEK&#65533;</span>
Görünmezliği oluşturmak için esas olan toz parçacıklarını değil, büyük nesneleri de görünmez kılmak. Ancak, görünmezlik etkisi sadece belli frekanslarda tutuyor, bunun dışında nesneler parçalı olarak görünmez oluyor.

NTV-MSNBC

Hadi bakalım sonunda görünmez de yapacak bizi teknoloji

jeacona

jeacona

Üye
inşallah B@TuH@N

B@TuH@N

B@TuH@N

Üye
    Konu Sahibi
Şöyle gözlerimi kapayıp düşünüyorum da görünmez olsaydım acaba neler yapardım

DaRKoRaNGe

Üye
ben sapık olur çıkardım herhalde &#33;&#33;

kikaksk

kikaksk

Üye
gecen lerde haber cekmıştı japonlar buldu diye...

DaRKoRaNGe

Üye
biz göremeyiz ama ilerde olabilir..

***BlackrosE***

***BlackrosE***

Üye
bu kadar umutsuz olma&#33;&#33;

Yakında olur&#33;&#33;

Ama kimin işine yarar orası belli olmaz

pskolojik maynağ

pskolojik maynağ

Üye
ah be nevardı 1 hafta görünmez olsam
paylaşım için sağol

Salihyet

Salihyet

Üye
<span style="color:#FF0000">Görünmezlik matematiksel olarak mümkün</span>

Bilim insanları, Uzay Yolu dizisinde uzay gemisinin görünmez olmasını sağlayan sistemin matematiksel olarak mümkün olduğunu savunuyor.

LONDRA - Nicolae Nicorovici ve Graeme Milton, nesnelerin süper-lens adı verilen ışığı bükebilen maddelere yaklaştırıldığında gözden kaybolmuş gibi gözükebileceğini belirtiyor. Bilim insanları, bu etkiye &#8216;anomalous localised resonance&#8217; (Anormal lokal titreşim) adını veriyor. Uzmanlar şimdilik sadece metametiksel temelini oluşturdukları bu sistemin pratik olarak uygulanmasının biraz daha zor olacağını kabul ediyor.
Milton ve Nicorovici&#8217;nin hazırladığı görünmezlik sisteminin matematik altyapısı şöyle işliyor: Müzik aletlerinin akort edilmesinde kullanılan diyapozon aleti, geniş bir şarap kadehinin kenarında tutulduğunda ortaya bir titreşim çıkıyor.

Görünmezlik sistemi, aynı titreşimi ses yerine ışık dalgalarıyla yapacak. Bilim insanları ilk etapta büyük bir nesneyi görünmez yapmak yerine, sistemi toz parçacıklarıyla deneyecek.

IŞIK TİTREŞİMİ
Görünmezlik cihazları, yeni keşfedilen kimyasal maddelerle üretilen ve ışığı doğası dışında farklı davranmasını sağlayan süper-lens teknolojisiyle yapılıyor. Toz parçacıkları süperlense yaklaştırıldığında, çok güçlü bir ışık titreşim yaymaları halinde ışık yaymıyormuş gibi gözükebilecek.

Deneyde toz parçacıkları, ışığı güçlü bir titreşim verecek frekanslarda dağıtacak; titreşim toz parçacıklarının yaydığı ışığı kapayacak ve onları görünmez kılacak.

MESELE BÜYÜK NESNELERİ &#8216;GÖREMEMEK&#8217;
Görünmezliği oluşturmak için esas olan toz parçacıklarını değil, büyük nesneleri de görünmez kılmak. Ancak, görünmezlik etkisi sadece belli frekanslarda tutuyor, bunun dışında nesneler parçalı olarak görünmez oluyor.

not;başlıkta size küçük bi oyun oynadım görünmezlik mümkün falan değil bu sadece teori.

Shadowman07

Shadowman07

Üye
harbi olsa varya neler yapmam..

ukalaboy

ukalaboy

Üye
<div class='quotetop'>(juniouremre &#064; May 8 2006, 08&#58;57 AM) [post=330445]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
harbi olsa varya neler yapmam..
[/b][/quote]
+1

irun

irun

Üye
daha ilerde onunda olmayacağını kişmse bilemez.
teknoloji öyle bir hızla ilerliyor ki, bence bi gün onunda bir yolu bulunacak.

Salihyet

Salihyet

Üye
inşallah o günlere kadar yaşamam çünkü bu gibi aletlerin ne yönde kullanılacağı aşikar.

Caine

Caine

Üye
görünmez olsam heralde direkt beleş uçakla denizliye gider ve denizlinin her çektiği şutun fenerbahçe kalesine girmesine uğraşırdım ve galatasarayımızı şampiyon yapar, geene beleş uçakla istanbula geçip taksimdeki şampiyonluk kutlamalarına katılırdım sapık mapıklık yapmazdım ama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...