Gariban yıllarımdan kısa bir anı(Anıdan kendine ders çıkarmak isteyenler)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Astrosman

Astrosman

Üye
    Konu Sahibi
Gariban yıllarımdan kısa bir anı(Anıdan kendine ders çıkarmak isteyenler)
Lise 1deydim o zamanlar. Pederin de maaşı çok zor yetiyordu. Hatta harçlığım haftalık 5lira oluyordu o yıllar. Öğrencinin yemeği döner ekmekti. O zamanlarda 1.5lira +ayran 50kuruşdu. Tabi bir gün yerdim bir gün yemezdim. Kış mevsinin tam ortaları ocak ayındayiz. O zaman hiç param olmazdı. Peder çok sıkışıktı durum malumdu. Neyse bir gün arkadaşlarla öğlen arasında okuldan çıktık yemek yiyeceğiz. Bende para yoktu. Siz gidin okulda birşeyim kaldı alıp geleceğim dedim. Onlar gitti. Arkadan izliyorum onlar gitti. Sonra ben çıktım dolaşıyorum işte. Neyse o kadar açıkmışım ki bi dönercinin yanından geçerken o koku beni öyle bi değiştirdiki. Boynum büyük yürüyorum.(dönercilerin olduğu mekanlardan). Arkadan biri seslendi.. Baktım beni çağırıyo. Gel abim dedi.(adam tahminen 25-26 yaşlarında orta boylu kirli sakalı, ünili bir öğrenci idi sanırım defteri kitap vardı elinde). Küçüğe bi tam döner ekmek yanıda kola ver. Dedi. Ben utanmıştım. Abi ben önce yiyip bitirdi. Ben tam teşekkür ederken kulağıma" bak abim başkasının aç karnını doyurmak için haracanan para asla ziyan olmaz. Ben böyle gördüm. Sende unutma dedi.. Daha o yıldır bu yıldır o abiyi hiç bir yerde görmedim.. Şimdi ondan ALLAH razı olsun diyorum..

Türe

Türe

Üye
Vay bee :(

Astrosman

Astrosman

Üye
    Konu Sahibi

lise sonda birikmiş biraz param vardı. Nasıl olsa son senem dedim. Lise 1lerden çoğu tanıdık durumu iyi olmayanlari bir ay yaklaşık yemekleri ben söylüyordum.. Yine olsalar yine yaparım..

DeEenzameMan

DeEenzameMan

Üye
Hayatta var boyle insanlar.

maxirabit

maxirabit

Üye
Kendi harçlığımın hepsini verip,2 tane çocuğun parası yok diye alın bu parayla birşeyler yiyin dediğim olmuştu:)
Buna benzer okulda veya dışarıda çok yaptığım şeyler oldu ama mağlum son yıllarda geriye sayınca,çok fazla birşey yapamaz oldum.

.Murat.

.Murat.

Üye
yapılan iyilik gizli olmalı kıymeti kalmaz ayyuka çıkarsa
bize yapılanı söylemek normaldir
ders alabilmek anlayabilmek paylaşabilmek adına kısa ama güzel konu

doctorrr

doctorrr

Üye
Biz de evde 10 sene babası alkolik annesi emekçi olan bi' kız çocuğuna bakmıştık annem babam bizden çok onun üstüne düşerlerdi e haliyle kıskanırdık çocukta o biçim çirkefti şimdi hayır mı ettiler yoksa bizi mi harcadılar bilemedim :hmmm her eşyama zarar verirdi çalışma masamı zaptederdi gardrobun büyük bi' bölümü ona aitti... Karşılıksız yaptılar babamlar hiçbir şey talep etmediler çocuğun ailesinden, çocuk benden üç yaş küçüktü bu arada... Ne kadar dayak yediysem hepsi onun yüzünden bide haklıyken haksız duruma düşerdik... Gerek bu velete gerek ablama karşı ezilen taraf hep ben oldum... Şimdi bunu neden anlattım bilmiyorum ama içimi dökesim geldi =)

Astrosman

Astrosman

Üye
    Konu Sahibi
yapılan iyilik gizli olmalı kıymeti kalmaz ayyuka çıkarsa
bize yapılanı söylemek normaldir
ders alabilmek anlayabilmek paylaşabilmek adına kısa ama güzel konu

:rica: bizim neler yaşadığımızı bi ALLAH bilir bir ben...

Türe

Türe

Üye
lise sonda birikmiş biraz param vardı. Nasıl olsa son senem dedim. Lise 1lerden çoğu tanıdık durumu iyi olmayanlari bir ay yaklaşık yemekleri ben söylüyordum.. Yine olsalar yine yaparım..

Adamin dibisin be osman helal olsun ! :alkis :op:

AssassinmasteR

AssassinmasteR

Üye
Ben bu zamana kadar allaha şükür hiç para sıkıntısı çekmedim arkadaşlar ancak benim bi arkadaşım vardı daha doğrusu "kardesim" vardı onun için çok aç kaldım lisede. Şimdi hepsi benim için mazi oldu ama arkadaşlığımız hala devam ediyor ve en önemlisi bu bence

Astrosman

Astrosman

Üye
    Konu Sahibi
Ben bu zamana kadar allaha şükür hiç para sıkıntısı çekmedim arkadaşlar ancak benim bi arkadaşım vardı daha doğrusu "kardesim" vardı onun için çok aç kaldım lisede. Şimdi hepsi benim için mazi oldu ama arkadaşlığımız hala devam ediyor ve en önemlisi bu bence

:alkis

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
osmanım üzüldüm beee kardeşim arada böyle içinde bir nepze dahi olsa iyilik merhamet olan insanlar var helel olsun

Astrosman

Astrosman

Üye
    Konu Sahibi
osmanım üzüldüm beee kardeşim arada böyle içinde bir nepze dahi olsa iyilik merhamet olan insanlar var helel olsun

arada şöyle pencerenin kenarına oturup dışarı bakınca aklıma geliyo. Açıyorum hafiften neşet dayımdan damar. Off off diyerek bi ah çekiyorum. Herşeyin tadı yok gibi geliyo bazen. Ama yapacak birşey yok be haydar'ım elinde değil.. Iyi hatırlarım ilköğretim 2.sınıftı ayakkabı alacak durumumuz bile yoğdu. Sınıf hocamız(komşumuz,akrabamız, ALLAH rahmet eylesin o dursaydı hayatta yemin ederim şimdi tıpta idim) farketti yırtık bi ayakkabı giyiyordum. Bi başka sınıfa götürdü beni. Ayakkabılar vardı. Seç beğen senin olsun dedi. O gün ağlamıştim.. Neyse haydar'ım..

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
öyle insanlar kaldımı ya :(

cukuleaks

Üye
Vay be. Harbi adammış üniversiteli abi :)

Birde yolda aç köpek görünce hoşt diye bağırıp , anıra anıra kovalayanlar , tekme atan insanlarda var .(Yanlış anlama başka konudan bahsediyorum :D) Köpek zavallıcık aç, peşinde dolaşıyo herhalinden belli kaburgaları gözüküyor. Baktım herkes vuruyo kovuyo , köpekte ordan oraya yemek arıyo. Elimde birtek ruffles vardı , verdim yemin ederimki onu bile yedi hayvan. Sonrada arkamdan baktı beni takip etti :( O an çok icim acıdı :züü:

Astrosman

Astrosman

Üye
    Konu Sahibi
Vay be. Harbi adammış üniversiteli abi :)

Birde yolda aç köpek görünce hoşt diye bağırıp , anıra anıra kovalayanlar , tekme atan insanlarda var .(Yanlış anlama başka konudan bahsediyorum :D) Köpek zavallıcık aç, peşinde dolaşıyo herhalinden belli kaburgaları gözüküyor. Baktım herkes vuruyo kovuyo , köpekte ordan oraya yemek arıyo. Elimde birtek ruffles vardı , verdim yemin ederimki onu bile yedi hayvan. Sonrada arkamdan baktı beni takip etti :( O an çok icim acıdı :züü:

bende bizim kediye petite beoru diye bisküvi veriyordum yazın.. :)

- - - Eklendi - - -

öyle insanlar kaldımı ya :(

kalmış ihsan'ım.

ia.phlvn

ia.phlvn

Üye
duyarlı iyi niyetli çok selim kalplisin kardeşim. Allah ta senden razı olur inşallah

cukuleaks

Üye
bende bizim kediye petite beoru diye bisküvi veriyordum yazın.. :)

Bugün dönerciye gittim. Dışardan fakir bi çocuk geçiyodu ben yerken baktı kaç saat içeri. Sonra senin bu yazdığın geldi aklıma. Ulan cebimde para olsa ısmarlardım ha...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt