Öneri Garanti Tamir Süresi Ne Kadar

Sponsorlu Bağlantılar

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Garanti Tamir Süresi Ne Kadar
Konuyu nereye açacağımı bilemedim bende buraya açıyorum. Galaxy Note 5 i garantiye gönderdim 2 Hafta önce ve servis telefonun değişimi kararını vermiş ancak samsung dan onay bekliyormus. 1 haftadır onay bekliyor diyor sürekli arayip sorduğumda ise 2-3 haftaya ancak onaylanır Dediler. Yani telefonun bana gelmesi 1 ayı rahat geçecek zaten. Yedek telefonda vermiyor servis. Ben bu durumda ne yapabilirim? Nereye nasıl şikayette bulunabilirim ?

Cadillac34

Üye
Duyduğumu göre; azami tamir süresi 30 iş gününden 20 iş gününe inmiş. Ve böylelikle ilk 15 günlük tamir süresi 10 güne inmiştir. Senin telefonu neden onaylamamışlar anlamadım. Sende telefonu yenisi ile değiştirmesini söyle.

'Şeref'

Emekli Yönetici
Onarım süresi 20 iş günü ve ben Sony cihazımı bir kaç defa göndermiştim, hafta sonu dahil toplam 15 günde gelmişti.. Ancak değişim olacağına göre onun farklı prosedürleri var iki üç hafta normal bi süreç olur. Yadek cihaz içinde yanılmıyorsam 15 oş gününü geçmesi lazım diye biliyorum.

YaserOfficial

YaserOfficial

Üye
eğer 20 günü geçerse tüketici hakem heyetine başvurabilirsin

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Cihazın yenisini verecekler zaten teknik servis samsungdan değişim için onay beklediklerinden dolayi yedek cihaz veremeyiz diyorlar. Samsung da isi bilerek çok ağırdan alıyor heralde bir telefonun onaylanması 3-4 haftayı bulur mu?
eğer 20 günü geçerse tüketici hakem heyetine başvurabilirsin
Oraya basvursam onun sonucu da ayları buluyor heralde öyle biliyorum anlamadım gitti

hikmet366

hikmet366

Üye
Bende cihaz değişimi oldu 18 15 günde sonuçlandı acele etme cihazın İstanbula gidiyor ordan sana bir kağıt geliyor kargo ile filan fıstık o kağıtla telefonu aldığın yere gidip ister paranı al ister yeni telefon sana kalmış:) tabi cihaz 1 aylık yeni cihaz ise :)

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Invoke

Invoke

Üye
Arıyorsun tekrar o aradığın yeri, efendi gibi sorup istemek yerine "bu nasıl hizmet kardeşim? Ne demek 2-3 hafta? Zaten değişim kararı çıkmadı mı? Bu neyin onayı. Ne yapacağım ben 1 ay telefonsuz?" gibi konuşuyorsun.
Kolay gelsin. İyi günler.

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Arıyorsun tekrar o aradığın yeri, efendi gibi sorup istemek yerine "bu nasıl hizmet kardeşim? Ne demek 2-3 hafta? Zaten değişim kararı çıkmadı mı? Bu neyin onayı. Ne yapacağım ben 1 ay telefonsuz?" gibi konuşuyorsun.
Kolay gelsin. İyi günler.
Valla ben ne laflar söyledim ne laflar Ama nafile. Hizmet anlayışı diye bir şey yok zaten. İkincisi servise telefonla ulaşamıyorum Telefonları sürekli meşgule. E-Posta yoluyla iletişim kurabiliyorum.

Invoke

Invoke

Üye
Valla ben ne laflar söyledim ne laflar Ama nafile. Hizmet anlayışı diye bir şey yok zaten. İkincisi servise telefonla ulaşamıyorum Telefonları sürekli meşgule. E-Posta yoluyla iletişim kurabiliyorum.

Aynen, değil mi? Geçen benim de d&r'a telefonla ulaşmam 1 hafta sürdü. Her aradığımda da 15-30 dk bekledim. Bağlanıyor müşteri hizmetlerine...

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Teknik servise ulaşsam bile yapabilecekleri birsey yok sanırım. Onlarda samsung dan onay bekliyor. Samsung hala onaylamayı. 1 ay olmasına az kaldı.

triss

Üye
buyrun ilgili kanunlar

Syberian

Syberian

Üye
Bende sifir aldigim j7 prime telefonda pixel hatasi vardi aldigim gun cihazi geri yolladilar 21 is gunu dediler gecen ayin 19 unda verdim ayin 7 sinde cihazi aldim

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt