Galaxy S6 Edge Galaxy S6 Edge Root+TWRP

Sponsorlu Bağlantılar

Viper4AndroidFX isteyenler?

• evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • gerek yok

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
turkishield

turkishield

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S6 Edge Root+TWRP
>>>S6 Edge G925F modeli Marshmallow için root yapma yöntemidir. G925F ve Marsmallow değilse denemeyiniz. Adımları aynen uygulayınız.
1-Geliştirici seçeneklerini aktifleştirip usb hata ayıklama modunu açıp ve eğer varsa oem kilidini açınız.(bende oem kilidi seçeneği yoktu.) sadece usb hata ayıklama modunu aktifleştirmiştim.
2-Samsung son sürüm usb driver yükleyin.
3-Odin son sürümünü indir.
4-SpaceX kerneli tar uzantılı olarak indir.
5-Özel olarak hazırlanan bu TWRPyi tar uzantılı indirin. başka TWRP olmaz bu olmak zorunda.
6-Telefonu download moda alın. Bunun için telefonu kapat ve SES KISMA+MENÜ+GÜÇ tuşuna basılı tutarak telefonu aç. Gelen ekranda SES AÇMAYA bas.
7-Odin aç ve telefonu download modundayken bilgisayara bağla. sol üstte COM yazan yer mavi olmalı
8- AP yazan yere bas ve SpaceX kerneli seç ve starta basarak flaşla telefon kendi kendine açılacak.
9-Telefonu tekrar kapat ve download moda al
10-Odin aç ve AP kısmına bu defa özel twrpyi seç ve flaşla. telefon yine kendi kendine açılacak.
11-SUPERSU ve KERNEL dosyasını cihazın belleğine kopyalayın. nereye attığınıza dikkat edin lazım olacak. verdiğim kernel en çok tercih kernellerden biri bende bunu kullanıyorum gayet güzel bir kernel.
12-Telefonu kapat ve Bu defa recovery ile aç. SES AÇMA+MENÜ+GÜÇ
13-Önce kerneli sonra supersuyu flaşlayın.
14-şimdi telefonu açabilirsiniz. bunun için twrp ana menüsünde gelişmiş(advanced)>>terminal yolunu kullanıp reboot yazıp klavyede sağ alttan okeyleyin.
>>>Buyrun burda da anlattıklarım video olarak aynen anlatılmıştır.
>>>Bir sonraki yazımda S6 Edge için Viper4AndroidFX kurulumunu anlatacağım. Zira orijinal ses efekti uygulaması olan adaptsound ve soundalive ses kalitesnin içine ediyor. Gerçekten zevk alarak müzik dinlemek isteyenlere mutlaka yüklemelerini öneriyorum.
>>>Herhangi bir sıkıntı çeken olursa mesaj olarak yazın dönüş yapıp yardımcı olmaya çalışırım.

Son düzenleme:

Üst Alt