Galaxy S4 9505 Kitkat performans düşüncem .

Sponsorlu Bağlantılar

muratbeyim

muratbeyim

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S4 9505 Kitkat performans düşüncem .
Arkadaşlar birkaç gün önce "Odin" üzerinden android kitkat 4.4.2 rom'unu yükledim.
Daha önce minimum kullanımda günde en fazla 12-13 saat giden telefon şarjı, 36 saat olmasına rağmen hala bitmedi. Şu anda %13'lerde falan. Bu süre içinde 2-3 saat telefonla konuştum. Wifi ve mobil internet sürekli açıktı. Oyun falan henüz yüklemedim. İnternete falan girdim, mesajlaşmalar oldu vs.

Kitkat'tan önce telefonla bilgisayar arasında USB bağlantı sorunu vardı. Bilgisayar tanımıyordu. Çok şükür, kitkata geçince o sorun da düzeldi.

Henüz root yapmadım. Önümüzdeki hafta garanti kapsamında, cihazın bataryası şişme yaptığı için yenisi ile değiştirilecek. Yeni batarya ile şarjı iki gün gider muhtemelen.

İmkanı olanlara kitkata geçmesini tavsiye ediyorum. Kullandığım kitkat sürümü: i9505XXUFNA1

• Beğen
Tepkiler: muslumcu46

sawbaba54

sawbaba54

Üye
4.4.2 romu nasıl yüklediniz ?

pinokyotr

pinokyotr

Üye
Güzel şarzı gitmiş

KD1907

KD1907

Üye
Vaaay iyimiş

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Ekran görüntüsü ekleseydiniz daha iyi anlaşılırdı yinede bekleyip görecez pil performansı konusu göreceli çünkü kullanım farkı var.

• Beğen
Tepkiler: Dede
gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
Yüklemeyi nasıl yaptınız?

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Olay Bataryada Değil Ramda Samsung Bunu Anlamıyormu Ne Durun Bakalım Yeni Touchwiz'de Düzelmeler Olucakmı ?

muratbeyim

muratbeyim

Üye
    Konu Sahibi
Yüklemeyi nasıl yaptınız?
4.4.2 romu nasıl yüklediniz ?
Arkadaşlar, benim yüklediğim rom'u "i9505XXUFNA1" internette aratırsanız bulabilirsiniz. Yüklediğim rom 1,5 Gb kadar büyüklüğü. Hatırlatırım, benim telefon "i9505", eğer siz i9500 kullanıyorsanız, ona göre rom aramalısınız. Daha sonra da "Odin" ile telefonu bilgisayara bağlayıp yüklemek 10 dk'lık iş.
Ekran görüntüsü ekleseydiniz daha iyi anlaşılırdı yinede bekleyip görecez pil performansı konusu göreceli çünkü kullanım farkı var.
Bataryamda biraz şişme vardı, telefonu alalı henüz 6 ay olmadığı için garanti kapsamında 1 gün içinde bataryamı inceleyip yenisi ile değiştirdiler. İnşallah birkaç gün içinde yeni batarya ile, şarj tüketim durumunu gösteren ekran görüntüsünü buradan paylaşırım.

• Beğen
Tepkiler: sawbaba54, Dede ve Nextman
KayraBey

KayraBey

Üye
Çok iyi değerler bunlar. Bekleyip görelim...

gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
Arkadaşlar, benim yüklediğim rom'u "i9505XXUFNA1" internette aratırsanız bulabilirsiniz. Yüklediğim rom 1,5 Gb kadar büyüklüğü. Hatırlatırım, benim telefon "i9505", eğer siz i9500 kullanıyorsanız, ona göre rom aramalısınız. Daha sonra da "Odin" ile telefonu bilgisayara bağlayıp yüklemek 10 dk'lık iş.
Bataryamda biraz şişme vardı, telefonu alalı henüz 6 ay olmadığı için garanti kapsamında 1 gün içinde bataryamı inceleyip yenisi ile değiştirdiler. İnşallah birkaç gün içinde yeni batarya ile, şarj tüketim durumunu gösteren ekran görüntüsünü buradan paylaşırım.

Benim telefon da 9505, benim korkum imei uçması, yükleme işlemine imei zarar görsün istemiyorum

muratbeyim

muratbeyim

Üye
    Konu Sahibi
Benim telefon da 9505, benim korkum imei uçması, yükleme işlemine imei zarar görsün istemiyorum
Rahat ol arkadaşım, benim cihaza da Türkiye'de imei atılmıştı ve kitkat yükleyince uçmadı. Yerli yerinde duruyor :D Ama hatırlatırım, telefona flash atmadım.

gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
Rahat ol arkadaşım, benim cihazaTürkiye'de imei atılmıştı ve uçmadı. Yerli yerinde duruyor :D Ama hatırlatırım, telefona flash atmadım.
Flash atılması konusunu anlamadım tam olarak,

muratbeyim

muratbeyim

Üye
    Konu Sahibi
Bu flash olayı, bildiğim kadarıyla bir program yardımıyla cihazın belleğine komple format atmak anlamına geliyor. Benim yaptığım işlem şu: Önce cihazı fabrika ayarlarına döndürdüm, sonra Odin ile cihaza yeni rom yükledim.

Romu yukarıdaki adresten indirmiştim. Eğer sakıncası varsa, admin linki silebilir.
Uyarı: Lütfen cihazı i9505 olmayanlar yukarıdaki romu yüklemesin.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: gunesinoglu
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Sakıncası yok ancak 9505 olmayanlar yüklememeli çoğu kişi buna dikkat etmiyor

• Beğen
Tepkiler: Dede ve muratbeyim
AHKE

AHKE

Üye
bi sitede gördüm birisi s4 lte ye(9505)e 4.4.2 yuklemiş fotograflar bunlar

Son düzenleme:
b.k

b.k

Üye
Arkadaşlar birkaç gün önce "Odin" üzerinden android kitkat 4.4.2 rom'unu yükledim.
Daha önce minimum kullanımda günde en fazla 12-13 saat giden telefon şarjı, 36 saat olmasına rağmen hala bitmedi. Şu anda %13'lerde falan. Bu süre içinde 2-3 saat telefonla konuştum. Wifi ve mobil internet sürekli açıktı. Oyun falan henüz yüklemedim. İnternete falan girdim, mesajlaşmalar oldu vs.

Kitkat'tan önce telefonla bilgisayar arasında USB bağlantı sorunu vardı. Bilgisayar tanımıyordu. Çok şükür, kitkata geçince o sorun da düzeldi.

Henüz root yapmadım. Önümüzdeki hafta garanti kapsamında, cihazın bataryası şişme yaptığı için yenisi ile değiştirilecek. Yeni batarya ile şarjı iki gün gider muhtemelen.

İmkanı olanlara kitkata geçmesini tavsiye ediyorum. Kullandığım kitkat sürümü: i9505XXUFNA1
Hocam nasıl yükledin benimde cihazım i9505 klon imei ben yüklersem imeim gidermi android hakkında pek bilgim yok

muratbeyim

muratbeyim

Üye
    Konu Sahibi
Hocam nasıl yükledin benimde cihazım i9505 klon imei ben yüklersem imeim gidermi android hakkında pek bilgim yok
Rom'un linkini yukarıda verdim. "Odin" programı romun olduğu zipte zaten var. Önce telefonu fabrika ayarlarını döndürdüm. Sonra yeni romu Odin aracılığıyla yükledim. Benim imei de sizinki gibi. Hiçbir yere gitmedi.

Bazı arkadaşlar pil kullanımı ile ilgili resim istemişti. Dün garantiden gelen pili taktım. Akşam şarj ettim. 24 saat içinde %35 kullandı. Şu anda %65'i duruyor. Gün içinde yaklaşık 1-2 saat kadar internete girdim, gazeteleri, epostaları falan okudum. 1 saat kadar telefonda, 1 saatten daha fazla skype'de konuştum. Gece yatarken wifi kapalıydı. Onun dışında, ihtiyaca göre wifi ya da mobil internet gün boyu açıktı. Oyun falan yüklemedim henüz. Muhtemelen bu kullanım şeklinde şarjı rahat 2 gün gider. Pilin yeni olduğunu zamanla pil performansının artacağını da hesaba katabilirsiniz.

Not: Resim büyük oldu, kusura bakmayın. Telefondan yükledim. :(

Son düzenleme:
AHKE

AHKE

Üye
Rom'un linkini yukarıda verdim. "Odin" programı romun olduğu zipte zaten var. Önce telefonu fabrika ayarlarını döndürdüm. Sonra yeni romu Odin aracılığıyla yükledim. Benim imei de sizinki gibi. Hiçbir yere gitmedi.

Bazı arkadaşlar pil kullanımı ile ilgili resim istemişti. Dün garantiden gelen pili taktım. Akşam şarj ettim. 24 saat içinde %35 kullandı. Şu anda %65'i duruyor. Gün içinde yaklaşık 1-2 saat kadar internete girdim, gazeteleri, epostaları falan okudum. 1 saat kadar telefonda, 1 saatten daha fazla skype'de konuştum. Gece yatarken wifi kapalıydı. Onun dışında, ihtiyaca göre wifi ya da mobil internet gün boyu açıktı. Oyun falan yüklemedim henüz. Muhtemelen bu kullanım şeklinde şarjı rahat 2 gün gider. Pilin yeni olduğunu zamanla pil performansının artacağını da hesaba katabilirsiniz.

Not: Resim büyük oldu, kusura bakmayın. Telefondan yükledim. :(

skype konusmada baya yiyiyor sen 1 saatten fazla kullanmışın bide gayet iyi dayanıor şarj öle gözüküyor

muratbeyim

muratbeyim

Üye
    Konu Sahibi
Şu an itibariyle sonuna kadar kullanacak olursam, pilin 2,5 günden fazla gideceği anlaşıldı. 1. gün şarjı ne şekilde tükettiğimi yukarıda yazmıştım. 2. gün: Gece internet kapalıydı. Gündüz dışarda mobil, evde wifi kullanıldı (haliyle :D ). Gün içinde toplam 1 saatten az telefon görüşmesi yaptım. Skype üzerinden 15-20 dk görüşme yaptım. Tam 1 saat mobil internet üzerinden kulaklıkla radyo dinledim. 1 saat kadar internette gazete falan okudum, birkaç program indirdim telefona yükledim vs.

• Beğen
Tepkiler: sawbaba54 ve gunesinoglu
gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
Aynı romu yükledim , bakalım ne gösterecek durumlar

Üst Alt