Haber Galaxy Note5’in stylus kalemi S-Pen neden sıkışıyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Galaxy Note5’in stylus kalemi S-Pen neden sıkışıyor?
Samsung’un Galaxy Note5 akıllı telefonunda bulunan S-Pen sorununa yakından bakın

Samsung, geçtiğimiz günlerde yeni bazı akıllı telefon modellerini duyurdu ve 13 Ağustos tarihinde New York’ta Galaxy Unpacked etkinliğinde gün yüzüne çıkan bu cihazlardan bir tanesi de firmanın yeni phablet modeli Galaxy Note5 olarak geldi.

Samsung Galaxy Note5’in diğer teknik özelliklerine bakacak olursak eğer, 5.7″ 2560×1440 piksel Quad HD dokunmatik ekran, 4GB sistem belleği, 32GB / 64GB / 128GB dahili veri kapasitesi, 16MP arka kamera, 5MP ön kamera, Exynos 7420 yonga seti, Google Android 5.1 Lollipop mobil işletim sistemi olarak sayılabilir.

Bu yeni akıllı telefon önceki Galaxy Note modelleri gibi S-Pen desteğine sahip ve son günlerde de bu aksesuar nedeni ile eleştirilere maruz kalmakta. Samsung’un Stylus kalemi, tasarım olarak akıllı telefonun içine yerleştirilmekte ve istenildiğinde ise çıkartılarak kullanılabilmekte.

Ancak Galaxy Note5’de S-Pen’in hem arka hem de ön tarafı doğrultusunda Galaxy Note5’e girebildiği ve bu durumunda sorun yarattığı kaydediliyor.

Daha önceki modellerde böyle bir sorun olmazken, normalde S-Pen’in uç kısmı doğrultusunda Galaxy Note5’e takılması gerekirken, ters olarak sokulduğunda S-Pen’in sıkıştığı ve çıkartılmak istenildiğinde de kalemin çıktığını ve takıldığını belirleyen mekanizmanın hasar gördüğü belirtiliyor.

Bu sorun ile ilgili olarak da bir görsel de gelirken, S-Pen’in ters takılması durumunda nasıl bir sorun ile karşılaştığı da açıkça görülmekte. Bu nedenle Galaxy Note5 kullanıcılarının kesinlikle kalemlerini doğru bir şekilde takmaları gerekiyor.

http://www.maxicep.com/cep-telefonl...lus-kalemi-s-pen-neden-sikisiyor-h203907.html

Luck Star

Luck Star

Üye
Malzemeden kacmislar note 4 ve 3te orada 2 mekanizma var ileri geri hareket eden . tek parca icin kancali kullanmis...

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Amma saçmaladılar..

xmustx

xmustx

Üye
Note 3 ve note 4 uzun süre elimizde olacak..

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu ve PriZm
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Yep fakat s-pen küçük ve ucu biraz hassas.
note 2 nin kalemi bence yapılmış en iyi tutuşa sahip diye düşünüyorum note 3 le birlikle inceltmek için yassı yaptılar oda note 1 deki gibi ince olduğu için ergonomiyi bozdu

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Bu spen de alarm gibi bir şey var mı hiç ona bakamadım

kalemi uzaklaştırınca ötme gibi bir durum :ehe

MaxipmaN

Üye
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
note2de bile var diye biliyorum ama bende root var çalışmayabilir
aslında çok basit bi sistem
note 2 de kalemi çıkık mı yoksa takılı mı ? olduğunu biliyor eğer takılı değil ve belli bi süre ekrana deymemiş ise ve telefon adım sayarı adım sayıyorsa
sen gidiyorsun ama kalem nerede diyor eğer elinde ise sıkıntı yoka ama eğer değilse dönüp aramaya başlayabilirsiniz size yerini söylemiyor :ehe

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
aslında çok basit bi sistem
note 2 de kalemi çıkık mı yoksa takılı mı ? olduğunu biliyor eğer takılı değil ve belli bi süre ekrana deymemiş ise ve telefon adım sayarı adım sayıyorsa
sen gidiyorsun ama kalem nerede diyor eğer elinde ise sıkıntı yoka ama eğer değilse dönüp aramaya başlayabilirsiniz size yerini söylemiyor :ehe
root atınca s pen çıkarıldı demiyor bu normalmiş diye okumuştum, o yüzden belki bende çalışmaz :D

PriZm

PriZm

Üye
Bu spen de alarm gibi bir şey var mı hiç ona bakamadım

kalemi uzaklaştırınca ötme gibi bir durum :ehe
Var ama kalemi uzaklaştırınca değil telefonu uzaklaştırınca ötüyor. :D

Üst Alt