Galaxy Ace Gt-s5830 Cm10.1 4.2.2jelly Bean Süper Rom

Sponsorlu Bağlantılar

r4pemin9

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy Ace Gt-s5830 Cm10.1 4.2.2jelly Bean Süper Rom
Evet arkadaşlar yeni çok güzel ve kullanışlı bir rom.Android 4.2.2 Jealy Bean romu.S3 görünümlü bir arayüzü var ve TouchWizard 5.0 tabanlı.Ben şuan bu romu kullanıyorum ve henüz bir sorun çıkmadı.Telefon, İnternet, Kamera sorunsuz çalışmakta.Ram kullanımı biraz fazla yaklaşık 180mb ram tüketiyor fakat bence bu rom için değer.

LİNK:

Yüklenişi:
Power ve Home tuşlarına basılı tutup CMW'yi açın.
wipe data/factory reset
wipe cache partition
advanced
wipe dalvik cache
install zip from sdcard
choose zip form sdcard
"Woft V5.zip" dosyasını seçin
reboot system now deyin.
Açılış 3-4dk kadar sürüyor ve sonra rahatlıkla kullanabilirniz.Romunuz hayırlı olsun :)

Buyrun buda videosu
[video=youtube;ewtHOxcmXH8]http://www.youtube.com/watch?v=ewtHOxcmXH8[/video]

• Beğen
Tepkiler: akpks ve selimakyazi61

Maxis_

Maxis_

Üye
bunu yuklerken CWM gerekmiyormu.bnm diğer romun ustune yukledim tel brick oldu.

Maxis_

Maxis_

Üye
Aslinda bana overclock destekli bo rom lazim.tel cakma 600 mhz en yuksek.forumda bitane var onu yukledim olmadi.sende varmi

r4pemin9

Üye
    Konu Sahibi
Bu romda overclock var 982Mhz ye kadar.Ama telefonun çakma ise onu bilemem.-Brick olabilir, telefonu hiç kullanamazsın bi daha.

Maxis_

Maxis_

Üye
bu romu bi daha yuklemeye çalışıcam.olmadı diğer roma donerm tekrar.600 mhz olmaz oyle şey gercekten cok belli ediyor :S adam beni harbi kazıkladı gidip sorucam ama bunn hesabını ona.

- - - Eklendi - - -

orjinal romun uzerine denicm.şimdi odinle attım inş yapabilirim :S

- - - Eklendi - - -

bn yapamadım bunu.nese başka bakalım

mavu

Üye
Android 2.3.3 yüklü galaxy ace s5830'a bu romu yüklemek için sırasıyla ne yapılması gerekiyor anlatabilirmisin?Ben biraz acemiyim! Yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: kendir52

çomolokko

Üye
Android 2.3.3 yüklü galaxy ace s5830'a bu romu yüklemek için sırasıyla ne yapılması gerekiyor anlatabilirmisin?Ben biraz acemiyim! Yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler...

telefonu önce 2.3.6 ya yükselt sonra http://www.maxicep.com/samsung-andr...in-samsungun-orjinal-romu-2-3-6-a-733608.html

sonra CWM yükle

sonra burdaki romun .zip uzantılı dosyasını indir hafıza kartına at CWM ile flaşla.

genel olarak böyle konuların ayrıntılarını incelersin forumda var

rasim535

Üye
peki apocalyose rom yüklü telefona cwm ile direkt yükleyebilirmiyim
yoksa odinle önce 2.3.6 yı sonrada 4.2.2yi mi kurmalıyım

aLon3AnqeL

Üye
Galaxy Ace GT s5830 CWM yüklüyemiyorum . biLdiğiniz CWM Linkleri varsa atarmısınız .

nazmi28

nazmi28

Üye
romun calısmayan aksamı var mı kamera rodıo wifi v.b gıbı...hafıza dolumuna engel oluyor mu ...

sarz suresı nasıl...
donma var mı

bunlarıda cevaplarsan kardesım daha guzel bılgı edınmıs olacagız...tesekkurler...

sohey

Üye
Kardeşim çok saol çok bğendm gerçekten asla değiştirmicem romu inş kasma da yapmaz yükledim şuan süper allah razı olsun :) İyi rom.

Benm sıkıntım bu cihazda subway surfers yok indrip oynayamıyorm yardım edersnz. sevnrm

kaptanfire

Üye
romu yükledim reboot ettim fakat ilk samsung yazsı çıkıuyor. bekliyor sonra kendi kendine reboot oluyor aynı samsung yazısında kalıyor. yardımcı olun

ahsemetvil

Üye
romu yükledim reboot ettim fakat ilk samsung yazsı çıkıuyor. bekliyor sonra kendi kendine reboot oluyor aynı samsung yazısında kalıyor. yardımcı olun

Aynısı bende de oldu yardım edin lütfen :(

mavu

Üye
cihaz hafızası çok az kalıyor rom yükledikten sonra.facebook uygulamasını yükledikten sonra ikinci bir uygulama yükleyemiyorum mesela.bunun için önerebileceğin bir çözüm var mı? romdan çok memnunum sırf bu sebep yüzünden geri dönmek istemiyorum yardımcı olursan sevinirim :bilmm

akpks

Üye
Aynısı bende de oldu yardım edin lütfen :(

Arkadaslar ynisi bende baska romd oldu. Telefonu recovery moda getirin. Wipe data factory reset yapin sonra reboot yapin aciliyo. Insaallah sizde de olur.

selimakyazi61

selimakyazi61

Üye
5 gündür 4.2.1 kulanıyom güzel çalışıyor tomda yer kalmıyor doğru ama programları hafıza kartına kurunca bırazda olsa sorun ortadan kalkıyor 4.2.2 de yükledim ama onda rom kullanımı daha fazla sımdı 4.2.1 kullanıyom burdakı 4.2.2 yi indirecem bakalım bı değişiklik olacakmı

- - - Eklendi - - -

buda benim sürekli yaptığım güzel bir anlatım yanlız lilkteki romla bu rom farklıdır haberınız ola
SAMSUNG GALAXY ACE 5830 Android 4.2.2 Jelly Bean(CyanogenMod) ROM

Öncelikle Telefonunuzun ROOT'lu olması gerekmektedir.Telefonunuzu root yapmak için konuyu okumanızı yavsiye ediyorum.

Linkte vermiş olduğum zip'li dosyayı indirin ve sd kartınıza atın Upload kendi tarafımdan yapılmıştır.....

1. İndirdiğiniz dosyanın içinde bulunan ''ClockWorkModAce.zip'' dosyasını,''recovery-clockwork-5.0.2.6-galaxyace-fix'' ve ''cm-10.1-20130216-UNOFFICIAL-cooper'' dosyalarını sd kartınızın ana dizinine atın
2. Cihazınızı recovery moduna alın(HOME+POWER tuşuna samsung yazısı çıkana kadar basın)
3.apply sdcard update seçeneğini seçin
4.Gelen menüden yüklediğiniz ClockWorkModAce.zip dosyasını seçin ve yükleyin
5. Reboot diyrek cihazınızı yeniden başlatın.
6.Cihazınızı recovery moduna alın(HOME+POWER tuşuna samsung yazısı çıkana kadar basın)
7.''Install zip from sdcard'' menüsü sonra ''Choose zip from sdcard'' menüsü daha sonra '' recovery-clockwork-5.0.2.6-galaxyace-fix.zip'' dosyasını seçin
8.Reboot diyrek cihazınızı yeniden başlatın.

SAMSUNG GALAXY ACE 5830 Android 4.2.2 Jelly Bean(CyanogenMod) ROM YÜKLEMESİNE GELELİM

1- Tekrar Home+Power Tuşlarına Basarak Recovery Moda geçin
2- Wipe data Factory reset ve wipe chance seçeneklerini uygulayın
3- Advanced tıklayın
4- Dalvik yapın
5- Power Tuşu ile Geri Gelin
6- install zip From Sdcart tıklayın
7- cm-10.1-20130216-UNOFFICIAL-cooper dosyasına gelin ve yüklemeye başlayın
8- Vee telefonunuz Android 4.2.2 Jelly Bean(CyanogenMod) olmuştur
GÜLE GÜLE KULLANIN

Not : Bu romu aşağı yukarı 2 haftadır kullanıyorum.Bana biraz yavaş geldi o yüzden Google Play den ''Voltage Control'' programını indirip overclock yaptım.En stabil çalışma 902 mhz de çalışmakta daha fazla yükseltirseniz telefon açılıp kapanmakta bilgilerinize..

- - - Eklendi - - -

şimdi kurulumu bitirdim gayet de güzel çalışıyor açılırken s3 yazması güzel :D Rom yetersiz ama Link2sd kullandım programlar sd karta kurdum sorun olmadı guzel çalışıyorr paylaşım için teşekkürlerrr

mavu

Üye
Link2sd programı ile mesela facebook gibi uygulamaları sd karta kurmak mümkün mü? Yada başka bir yöntemle bütün programları sd karta kurmak mümkün mü????

nazmi28

nazmi28

Üye
bu roma uygun kernel bılen varmı kı dalvık cache yı hafıza kartına kuralım

rom gercektende hafızası cok az hafıza kartına tasımak lazım
suanlık calısmayan bı aksam gormedım tek eksık hafıza azlıgı
bunu cozumlersek sıkıntı kalmaz dıye dusunuyorum....

Üst Alt