Galaxy a9'da dlna ve miracast özelliği yok mu?

Sponsorlu Bağlantılar

kcr

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy a9'da dlna ve miracast özelliği yok mu?
Teknik özelliklerine baktığım zaman bu iki özelliği göremiyorum. Şayet yoksa bu özellikler bu telefonda asla kullanılamaz anlamına mı geliyor, yoksa (özellikle miracast için) haricî bir yazılımla bağlantı sağlanabilir mi? Net bilgisi olan var mı?

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Dlna wifi ile bağlanır yani yazılımsal.

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kcr

Üye
    Konu Sahibi
Dlna tamam. Sorun miracast. Resmî yazılımında yoksa hariçten halledilebiliyor mu?

furyzer0

furyzer0

Üye
Screen mirror olması lazım miracast

Sent from mTalk using lumia950

kcr

Üye
    Konu Sahibi
furyzer0

furyzer0

Üye
Bildirim çubuğnda screen mirroring ya da ekran yansıtma adıyla olması lazım samsunglarda sanırım

Sent from mTalk using lumia950

Koradam

Üye
Bende bu özellikler var ancak hiç kullanmıyorum gerekliliği tartışılır

hayyam482

Üye
Bende bu özellikler var ancak hiç kullanmıyorum gerekliliği tartışılır
Film veya görüntüyü fazla vakit kaybı olmadan kablosuz ağ aracılığıyla tvye yansıtır. Şahane bir özellik ama dediğiniz gibi sokaktan 10 tane samsung kullanan çevirseniz 9u kullanmiyoru geçtim bilmiyordur bile.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Koradam

Üye
Film veya görüntüyü fazla vakit kaybı olmadan kablosuz ağ aracılığıyla tvye yansıtır. Şahane bir özellik ama dediğiniz gibi sokaktan 10 tane samsung kullanan çevirseniz 9u kullanmiyoru geçtim bilmiyordur bile.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bahsettiğin şey için temiz WiFi ağın olmalı:D 5Ghz şart

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Aga play store alternatif dolu

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kcr

Üye
    Konu Sahibi
Bahsettiğin şey için temiz WiFi ağın olmalı:D 5Ghz şart
Abartmayın yahu. Sadece dlna için wifi ağı veya modem şart. Miracast için kesinlikle wifi ağına gerek yok. Miracast ya da screen mirror, adı ne olursa olsun, wifi direct'in ekran paylaşım yönü. Ayrıca düşük donanımlı Dell tabletle bile Samsung tv'ye gayet güzel ekran aktarımı oluyorsa bu telefonlarla haydi haydi olur... Ancak soruma hâlâ net bir cevap gelmedi. Miracast özelliği telefonun kendi yazılımında olmasa bile kullanılabilir mi? Elbette eski modeller değil kastettiğim; yeni nesiller...

Üst Alt