Firefox Windows Phone uygulaması hakkında Mozilla Türkiye görüştüm.

Sponsorlu Bağlantılar

PureFood

PureFood

Üye
    Konu Sahibi
Firefox Windows Phone uygulaması hakkında Mozilla Türkiye görüştüm.
Arkadaşlar merhaba, ben Mozilla taraftarıyımdır her zaman tarayıcı konusunda. Daha samimi ve sempatik gelir hep. Şimdi de Aurora kullanıyorum. Burada daha önce de dile getirdim hep Firefox WP uygulaması olsa ne güzel olur diye. En sonunda derdimi anlatan uzun bir e-posta yazdım gönderdim. Hemen 10 dakikaya cevap geldi. İşte gelen ilk cevap;

Hemen ardından bir e-posta daha farklı bir çalışandan;

O kadar da umutluydum güzel bir cevap alırım diye, ancak Microsoft sağolsun...

Yorum sizin..

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
:( Ben olmasa da olur diyordum ama isteyenler için üzüldüm..

tanercoskun

tanercoskun

Üye
Bu durum karşılıklı görüşme ile çözülebilir lakin 2 tarafta buna sıcak bakmalı ki sanırım şuan buna ihtiyaç duyulmuyor. Lakin ben operadan bu konu hakkında bir atak bekliyorum ;)

flutewoddy

flutewoddy

Üye
Yine Explorer mı kaldım :(

n000k

n000k

Üye
ben microsoft olsam bende 3. partı web tarayıcı istemem zaten benim iem var.. microsoft a hak vermek lazım bu durumda :)

tanercoskun

tanercoskun

Üye
Gerçi şuan ie10 gayet yeterli ie11 de bomba gibi gelecektir Bakalım belki Chrome bile gelir kısmet ;)

katil_197

katil_197

Üye
ama iosta opera ve chrome var :(

anilakbay

Üye
Firefox ya da chrome olmuş olsa çok güzel olurdu. Yalnız İnternet explorer yeterince hızlı sadece biraz daha gelişmesi lazım. Eminim WP 8.1 ile gelişecektir..

ecel54

ecel54

Üye
başka motor kullanılamıyorsa uc browser nasıl oldu

ÖEY

ÖEY

Üye
başka motor kullanılamıyorsa uc browser nasıl oldu
Hah!! Ben de tam bunu soracaktım :D:D Hay ağzınla bin yaşa emi :D:D Madem MS izin vermiyor, o zaman UCB ve bir tane daha vardı, o uygulamarın ne işi var??

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
UC browser ne iş o zaman? Halla halla. :hmmm

papakudioflu

papakudioflu

Admin
işin asli firefox windows8 icin de sirf metro arayuze uymamak icin baya bir direnmişti

SeniGördüm

SeniGördüm

Üye
anlaşılan ms uc browseri rakip görmüyor...zaten ie gayet hızlı

nanotex

nanotex

Üye
Chrome un gelmesini isterim ben.

Lumiance

Lumiance

Üye
uc ve marketteki diğer tarayıcılar bildiğim kadarıyla ie tabanlı

nanotex

nanotex

Üye
WP için sıfırdan tarayıcı yazılamıyor mu yani?

kesasd

kesasd

Üye
UC browser ne iş o zaman? Halla halla. :hmmm

UC browser internet explorer objesini kullanmakta. Visual Studio'ya girip nesnelere bakarsanız browser nesnesini görebilirsiniz. Hatta uc browser gibi kendi tarayıcınızı da yazabilirsiniz. Ama temelde yatan, ekrana sonucu döndüren internet explorer'in kendisidir. Hatta browser agent'a bakarsanız bunu çok net görebilirsiniz. internet explorer ne yaparsa uc browser'da aynısını yapmakta. Sadece ek özellikler ekleyebilirsiniz. Sekme, skydrive bağlantısı vb.

csH

csH

Üye
aynı müzik çalar uygulamalarındakiler gibi herhalde

IVI-Elia

Üye
Emin değilim ama sanırsam Microsoft izin veriyor diğerleri dediğiniz gibi ie tabanlı uc browser da öyleydi ama sanırsam yılbaşındaki güncelleme ile kendi altyapısını kullanıyor.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
üç browser iki modda çalışır. Biri speed mode biri de normal mod. Normal modda ie tabanlı çalışır.

örnek olarak üç browserdan html5teste girdiğinizde tarayıcınız ie olarak gözükür ve ie ile aynı puanı alırsınız.

bu ekrana gelir gelmez sağ üstteki ok tuşundan speed modu aktif ederseniz de bu ekran gelir karşınıza:

Üst Alt