Faydalı Olabilecek Bilgiler

Konu, 'Konu Dışı' kısmında ***BlackrosE*** tarafından paylaşıldı. Okunma: 16662 | Cevaplanma: 5

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Faydalı Olabilecek Bilgiler

  ÇAMUR LEKESİ
  Çamur henüz kurumamış ise, ipekli ve yünlü kumaşlarda iyice kurumaya bırakılmalıdır. Sonra çamur sert bir fırça ile fırçalanır ve sirke sürülür.

  VAZELİN
  Eliniz katran gibi yapışkan bi madde ile kirlenmiş olabilir. Önce vazelinle güzelce silin. Ardında da sabunla yıkayın. Katrandan iz kalmaz.

  SİGARA DUMANI

  Odanızdaki sigara dumanını yok etmek için çok basit ve en iyi yol, odada bir mum yakmaktır. Mum sigara dumanını yok eder. Daha iyi bir yol ise hiç sigara içmemektir.

  KAVUN KOKUSU
  Buzdolabındaki kavun kokusu son derece rahatsız edicidir. Bunu gidermek için, dolaba sirke ile ıslatılmış bir peçete koymanız yeterli olur.

  PAS LEKESİ

  Pas lekesini çıkarmak için bir miktar limon suyunun içine bolca tuz atıp eritin, temiz bir bezle lekeli yeri sert şekilde silin ve ılık suda çalkalayın.

  YEMEĞİNİZ TUZLU İSE
  Yemeğin tuzunu fazla kaçırdıysanız, tencerenin dibine birkaç dilim çiğ patates koyup pişirin. Yemeğin tuzu çekilecektir.

  RUGAN AYAKKABILAR
  Çatlamasını önlemek için zeytin yağı sürün. Sıcaklık çatlamalara sebebiyet verdiğinden, serin yerde saklamanız da faydalı olur.

  SOĞAN KOKUSU
  Pek çok kişi pişmekte olan soğanın kokusundan hayli rahatsız olur. Bunu önlemenin çok kolay bir yolu var: içine bir-iki karanfil atmak.

  BALIK KOKUSU
  Bıçağınızdaki balık kokusunu çıkarmak çok zordur. Fakat, kuru bir beze bir parça karabiber ekerek bıçağınızı iyice ovarsanız hemen çıkar.

  BALIK YERKEN KOKUSU ELİNİZE SİNMEMESİ İÇİN

  Balığı yemeye başlamadan önce elinizi limonla silerseniz. elinize balık kokusu sinmez. Yıkayınca balık kokusunun elinizde olmadığını göreceksiniz. Aslında bıçağınıza da bu yöntemi tatbik edebilirsiniz.

  YÜNLÜ SARARIRSA
  Beyaz yünlüler, çok çabuk sararır. Bunun önüne geçmek için bir kova suya 2-3 limon sıkıp yünlülerinizi 24 saat bu suda bırakın.

  YAĞ LEKESİ
  Yağ lekesini çıkarmak için, lekenin üzerine kalınca bir ipek kâğıt koyun. Orta sıcaklıktaki ütüyü üzerinde gezdirin. Kolonya ile silin.

  BALIK
  Balıkları kızartmak üzere yıkadıktan sonra kurulamanızda fayda var. Bu surette balığın una ve yumurtaya daha iyi bulanmasını sağlamış olursunuz.  Yazan: ***BlackrosE***
 2. teşekkürler...
  SİGARA DUMANI
  Odanızdaki sigara dumanını yok etmek için çok basit ve en iyi yol, odada bir mum yakmaktır. Mum sigara dumanını yok eder. Daha iyi bir yol ise hiç sigara içmemektir.
  BALIK
  Balıkları kızartmak üzere yıkadıktan sonra kurulamanızda fayda var. Bu surette balığın una ve yumurtaya daha iyi bulanmasını sağlamış olursunuz.

  bu ikisini öğrendiğim ii oldu..saol...

 3. bir gün biyerde işe yarar eminim, paylaşım için sağol..

 4. Bunlar harika bilgiler.. Bir de balık kızarttıktan sonra mutfakta oluşan kokunun çıkması için ne yapılması gerektiğini ben yazayım da katkım olsun. Bir tencerenin içine bir miktar sirke koyup kaynatın. Balık kokusunun mutfağınızı terk ettiğini göreceksiniz.

  Ellerde oluşan balık kokusunu ise, limon kabuğu ile ellerinizi ovarak çıkarabilirsiniz.

  Kumaşlara yapışmış olan sakızı çıkartmanın yolu ise, bir parça buzu yapışan buzun üzerine sürmek. Donan sakız kolayca çıkacaktır. Sevgiler..

 5. teşekkürler bilgiler için :good:

 6. YAĞ LEKESİ
  Yağ lekesini çıkarmak için, lekenin üzerine kalınca bir ipek kâğıt koyun. Orta sıcaklıktaki ütüyü üzerinde gezdirin. Kolonya ile silin.

  ßuda güzeLmiş çok işe yarar saoL

Faydalı Olabilecek Bilgiler konusuna benzer içerikler

 1. Faydalı olabilecek internet siteleri; ( Konu Dışı )

  Faydalı olabilecek internet siteleri; Türk Telekom A.Ş. Fatura Bilgi Sorma Servisi http://fatura.telekom.gov.tr T.C. Kimlik numaranızı öğrenin http://tckimlik.nvi.gov.tr İnternet vergi dairesinden otomobilinizin vergi borcunu öğrenin...
 2. Faydalı Bilgiler ( Konu Dışı )

  Çok faydalı 4 bilgi; mail gelmiş bana, sizinle paylaşayım dedim: ULUSLARARASI ACİL NUMARA: 112 Eğer telefonunuz kapsama alanı dışıdaysa ve acil bir durum var ise, 112'yi çevirin. Varolan herhangi bir network bulunup, yardım isteyebilirsiniz....
 3. Faydalı bilgiler ( Genel Bilgiler )

  Pasta keserken Ekmek ve pasta kesmeden önce bıçağı kaynar suda tutun, böylece ufalamadan kesebilirsiniz. Tavuk pişirirken Tavuğu pişirmeden önce 1 tatlı kaşığı tozşekerle ovun ve bir süre beklettikten sonra pişirin. Bayat...
 4. Faydalı Bilgiler ( Sağlık Köşesi )

  A ADAÇAYI: Mide ve bağırsak gazlarını giderir. Mide bulantısını keser. Hazım sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Göğsü yumuşatır. Astım hastaları için yararlıdır. AHUDUDU: Kanı temizler, vücutta biriken zehirli maddelerin...
 5. Android Hakkında Faydalı Bilgiler ( Android Genel )

  FİRMWARE: Telefon içerisindeki komple yazılım sistemidir. Yani Android. Marka ve modele göre farklı kodlamalar isimler alabilir. Bütün yazılımsal yapı firmware üzerine kurulur. Güncellemeler ve düzeltmeler asıl olarak firmware üzerine çıkar....
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
10 Şubat 2016 Çarşamba - 4:34:47