Facebook'ta silinen fotoğraflar yok olmuyor !

Sponsorlu Bağlantılar

Feel It

Feel It

Üye
    Konu Sahibi
Facebook'ta silinen fotoğraflar yok olmuyor !
Facebook'taki fotoğrafların ömrü ne kadar? İşte asla kaybolmayan zombi resimlerin sırrı..

Herkes hata yapar. Yorucu bir akşamdan sonra sabah kalktığınızda arkadaşlarınızın "sevimsiz" bir sabah halinizin fotoğrafını çekmesine engel olamamış olabilirsiniz. Ya da kesinlikle kimsenin görmesini istemediğiniz özel bir resminiz "şakacı" bir arkadaşınızın eline geçmiş olabilir. Daha da kötüsü "şakacı" arkadaşlar bu tip fotoğrafları Facebook veya MySpace gibi sosyal ağ sitelerine yüklemeyi pek severler. Neyse ki tüm bu fotoğrafların silinmesini sağlamak mümkün.
Ama ya bu fotoğraflar silinse bile ortadan kaybolmuyorsa? Bir zombi gibi peşinizi asla bırakmıyorsa?

Ne yazık ki Cambridge Üniversitesi'nden bir araştırma ekibi zombi fotoğrafların varlığını kanıtladılar. Sosyal ağ sitelerine yüklenen fotoğrafların gerçekten silinip silinmediğini denemek için 16 farklı siteye birer resim yüklediler. Kısa bir süre sonra ise tüm resimleri, herkesin yapacağı gibi sildiler. Peki sonuç? 30 gün sonra sitelerden 6 tanesinde resimlerin izine ulaşmak hala mümkündü!

Araştırmacılar yükledikleri resimlerin adreslerini kaydettiler ve bu sayede sadece bu adresleri tarayıcıya yazarak test etmek mümkün oldu. Test edilen 16 siteden sadece Windows Live SpacesFlickr, Orkutve Photobucket resimleri anında sildi, bazılarında ise birkaç saat sonra silindi. Ama Bebo, Facebook, hi5, LiveJournal, MySpace veSkyRock sitelerinden ise resimlere ulaşmak hala mümkün.
özel bir yöntem kullandığı için adresi saklamak mümkün olamadı.

hangi resimlerin silinmemiş olduğunu kendiniz de görebilirsiniz. En üst satırda resmin orijinali görünüyor. Onun altında, sol tarafta resim şu anki hali, sağında bu resmin hangi siteden geldiği yazılı. Görüntülenemeyen resimler silinmiş olanlar. Resimlerin hala göründüğü siteler ise 30 günden uzun süredir resimleri silmeyi henüz başaramamış durumda.

• Beğen
Tepkiler: ayse sena, sya0716, altun5050 ve 1 kişi daha

alperen1313

alperen1313

Üye
teşekkürler bu güzel paylaşım için

Doğan

Üye
konu için teşekkürler ben komple siliniyo sanmıştım ama yanılıyormuşum bundan sonra çok daha dikkatli olacağım :pro:

BLACKDREAM

BLACKDREAM

Üye
evt doğru bende test ettim hemen silinmiyor

-LiveYourLife-

-LiveYourLife-

Üye
TeşekkürLer.

serginay

Üye
neyi nerde nasıl gördüğünü anlayan var mı

biricik55

Üye
hiç bişe anlamadım daha açık bir şekilde anlatırmısnız.

hun100

Üye
Hiçbir yere tıklanmıyor ve e-posta yazılmıyor yardıım..

dönser

Üye
tsk

silver_cover

silver_cover

Üye
internete düşen hiç bişey yok olmuyo arkadaşlar.. .

kai158

Üye
kardeş link ölmüş gittmiş yeni bitane koyamassınız oraya

turuhnju1

Üye
kardeş yaalan mı bu ben silinen fotograflarım var onalrı almak istiyorum nasıl olacak face silinmiyorsa alabilirim herhalde
yanlız aradan 3 ay gecmiş durumda onalrı bulabilirmiyz

sya0716

Üye
teşekkürler

barikat_diss

Üye
Merhaba Ustalar
Elinde Bu Program Olan Varsa Başka Bir Yere Upload Edebilirmi?
Çok Acil! Lütfen :(

Üst Alt