Evlilikte İdeal Çift misiniz?

Konu, 'Evlilik - Söz - Nişan' kısmında jöly tarafından paylaşıldı. Okunma: 8800 | Cevaplanma: 0

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Evlilikte İdeal Çift misiniz?

  Çiftlerle yapılan görüşmeler sonucu elde edilen bilgilere göre aşağıdaki kişilik özellikleri evlilikte doyumu ve uyumu...
  • Erkekte sıcakkanlılık, sosyal ilişki kurma isteği arttıkça evlilikte uyum azalıyor. Erkeğin makbulü, evin dışında fazla ilişkisi olmayanı. Kadın için sıcakkanlılık uyum faktörleri içinde sayılmıyor bile.

  • Strese tolerans her iki cins açısından önemli. Eksikliği sorun çıkarıyor.

  • Enerjik, canlı ve hayatiyeti yüksek erkek ve kadın ideal. Ama erkekler için bir paradoks var: Hem canlı hem sosyal ilişki yoksunu olacak, evden ayrılmayacak!

  • Kendini sorgulama her iki cinste ne kadar yüksek olursa, ilişkide uyum o kadar azalıyor.

  • Gergin erkek evliliği zora sokuyor.

  • Bir grup içinde olmak temel ihtiyacı olmamalı. (Erkekte bu ihtiyaç yüksek olduğunda, eşi kendisinden uzaklaştığını düşünüyor)

  • Yeniliğe açık olmalı. Ama fazla değil. Aşırı yeniliğe açık olmak erkekleri, geleneğe, düzene, otoriteye hatta evliliğe tepkiye yöneltir.

  Mutlu beraberlikler için birkaç öneri

  [SIZE=+0]Duygusal iniş çıkışları yoğun olan ve uzun süren kadınlar bir endokrinoloğa (hormon uzmanı) başvurmalı.[/SIZE]

  Eşleri ‘ayın muayyen günlerinde’ yoğun ve şiddetli iniş çıkışlar gösteren erkekler, bu süreçte yaşananları anlayışla karşılamalı.

  Kadınlar bazı kokuları hiç de çekici bulmayabilir. Bu onların beyninin kokulara daha fazla hassas olmasından kaynaklanır! (Erkekler deodorant kullanmayı ihmal etmeyin!)

  Saygı duyduğunuz ve beğendiğiniz özellikleri olan bir erkekle evlenin. Böylece ‘kimyamız çok tutuyor’ safhası geçtikten sonra yeterli miktarda endofin salgılamaya zemin yaratırsınız. Bu da sizi epey idare edecektir.

  Sizin için ideal eşinizde başarı isteği veya görünüş önemli ise, kandırılmadığınızdan emin olun. Çevreden ve arkadaşlarından ipuçları almaya çalışın.

  Herhangi bir uzlaşma girişiminin içinde mutlaka kadınlar bulunmalıdır. Erkeklerin işi kestirip atma eğilimine karşı, onlar konuşma ve ilişkiyi kotarma eğiliminde olacaklardır.  Yazan: jöly

Evlilikte İdeal Çift misiniz? konusuna benzer içerikler

 1. ideal evlilik yaşı ( Aile, Evlilik ve İlişkiler )

  Zaman içerisinde değişen şeylerden birisi de evlenme yaşı. Geçmişte 18-20 yaşlarına gelindiğinde çoktan evlenmiş ve çoluk çocuğa karışmış insanlar normal karşılanırken, günümüzde genelde kırsal kesimlerde erken yaşlarda evliliğe rastlanıyor....
 2. bir evlilikte kaç çocuk idealdir? ( Konu Dışı )

  evet arkdaslar fakırlık kıtlık ve yoksulluğun da kol gezdiği ülkemiz insanlarının sizce kaç çocuk yapmaları ıdealdır? bu tabı kı butce gelırıne ve yasam tarzına bağlı olarak da değişir.. siz olsanız , kaç çocuk?...
 3. Görücü usulü evlilik mi? Tanışarak evlilik mi? ( Aile, Evlilik ve İlişkiler )

  Görücü usulü evlilik mi? Tanışarak evlilik mi?
 4. oyun için ideal midir _ ( Notebook - Netbook )

  pes 2013 ve sonraki bi kaç seri için artı olarak crysis 3 gibi oyunlarda kasma yapar mı sizce ? http://www.casperstore.net/?urun-3524-Casper-Nirvana-CKY-3632-8N35V-S.html
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
06 Şubat 2016 Cumartesi - 9:13:57