Etini yediğimiz hayvan besmele ile kesilmemişse

Sponsorlu Bağlantılar

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
Etini yediğimiz hayvan besmele ile kesilmemişse
O et bizim için haram oluyormuş.işlerine besmele ile başlayan bi müslüman birde yahudilermis bu yüzden yurtdışında et aldığımız kasap (müslüman yoksa )yahudi de olabilirmis.yurtdışındaki müslümanların dikkat etmesi gereken bir bilgi bence bugün öğrendim paylaşmak istedim :)

Türk-X

Türk-X

Üye
Yahudilerin kestiği kurbanı yiyebilirmiyiz? Anlamadım.

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
Adamlar besmele çekerek kesiyorlar ya bizim için haram olmuyor o et

Türk-X

Türk-X

Üye
Saçma geldi :) ilk defa burda duydum böyle bir şeyi, dinimizde kadınlar kurban kesemezken bir yahudinin kestiği eti yemek?

doktor_42

Üye
Ehli kitabın kestiği yenir...besmele konusunda ise peygamber efendimiz besmele çekip yerseniz besmele ile kesilmiş gibi olur diyor bir hadiste

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
Ha diyorsunuz ki allahın adı ile kesmem allahın adı ile yerim doğru mu

Türk-X

Türk-X

Üye
Çok sakıncalı tartışma bilmeden konuşmamak lazım :)

muhsin15

muhsin15

Üye
görülüyorki bu konuda yeterince bilgimiz yok o zaman gereksiz yorum yapmak yerine konudan yavaşça uzaklaşıp forumda gezmeye devam ediyoruz

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Şu konuya bir göz at bakalım.

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail ve Invoke
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
Sonuçta benim dediğim konu kanıtlanmış oldu yahudiler de allaha inanıyor değil mi

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Kısmen evet. Ama yurtdışında besmele ile kesilip kesilmediği aranmaksızın, müslümana helal kılınmış etlerin besmele ile yenmesinde her hangi bir mahsur yoktur. Çünkü bize bu izni Maide suresi 5.ayette bizzat Allahüzülcelal vermektedir. Diğer soruna gelecek olursak, evet Yahudiler de senin benim gibi aynı Allah'a inanıyorlar fakat yalnız bunların kestikleri yenebilir demek doğru değil.

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail
SERSEL

SERSEL

Üye
Yahudiler domuz eti yemez onlar ALLAHU TALANI DUSMANIDIRLAR Seytani kutsal olarak goruruler onlarin inancina gore seytan haşa havva annemizle birlikte olup kabili dogurmus kabil ilk katildir kabil onlara göre kutsaldir oyle inaniyorlar şeytanin diger adida nurunziya dir ,dikkat edersdniz istiklal caddesindeki masonlar sokagibin adida nuriziya sokagi dir ,eminonunden karakoye giderken galata koprusunu gectiginiz zaman zirrat bankasinin ilersinde yolun ust tarafinda bir heykel var ,o heykel turkiyedeki masonlar baskani olan bir idareci yahudi tarafindan yaptirilmis -rahmetli adnan menderes o heykelin yanindaki evleri istimlak etmis ama o heykeli ve yaninda apartmani yikamamisdir ,20000 yahudi butun dunyayi yonetiyor ,dolari da o lar basar amrrika hukumeti dolari basamaz sadece yahudi bir sirket basar bizim oaramizin isvicre bankakarinda altin olarak karsiligi varken butun dunya devletlerini isvicre ba kalrinda kendi paralarinin karsiligi varken dolarin yoktur bos bir kagit parrcasindan ibarettir bu gun ihracat heryerde dolarla yapiliyor bu ne anlama geliyor butun dunya essek gibi calisip 20000 milyon yahudiye essek gibi bakiyoruz bunun duzrlmesi iconde altin ile ihracat ve ithalat yaparsa butun devletler bunlarin pili biter

• Beğen
Tepkiler: killlerman

Üst Alt