Eski Nokia Çalışanları Meego ya Hayat Verecek

Sponsorlu Bağlantılar

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Eski Nokia Çalışanları Meego ya Hayat Verecek

Nokia’nın Windows Phone platformuna geçerek MeeGo’dan vazgeçme tercihinde yanlış yaptığını düşünen teknoloji severlere müjdeli haber eski Nokia çalışanlarından geldi. Aralarında N9’un geliştirme takımında yer alan yöneticiler ve üst düzey çalışanların da aralarında bulunduğu eski Nokia çalışanları, hedefi akıllı telefon pazarına yeni MeeGo’lu cihazlar kazandırmak olan Jolla isimli bir firma kurdular.
Ocak 2006’dan geçen mayıs ayına kadar Maemo (MeeGo) takımında mühendis olarak çalışan, toplamda ise 11 yılını Nokia’da geçiren Marc Dillon’un baş koltuğa geçtiği Jolla’dan yapılan açıklama şöyle;
“Nokia, güzel şeyler yaptı; dünyanın en iyi akıllı telefonunu. O, son olmayı haketmiyor ve bizler MeeGo’nun başarı hikayesini sürdürmesine katkı yapacağız.
Uluslar arası yatırımcılar ve iş ortaklarıyla Jolla Ltd., MeeGo tabanlı akıllı telefonlar geliştirip tasarlayarak teknoloji severlere sunacak. Aramızda MeeGo’nun geliştirilmesinde önemli sorumluluklar almış mühendisler, yöneticiler bulunuyor ve gelecek nesil akıllı telefon üretimine katkı yapabilecek MeeGo yeteneklerini aramıza katmaya devam edeceğiz.”

(Alıntıdır)

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan

besim.farhan

besim.farhan

Üye
süpermiş fakat yer edinmeleri uzun zaman alabilir..

fnldstntn

Üye
Bence süper bir haber birileri MeeGo nun değerini biliyor artık tek gereken destek verecek firmalar geliştiriciler ve en önemlisi kullanıcılar...

doctorrr

doctorrr

Üye
teşkürler :D ha iyiymiş bu önümüzdeki sene bi n9 alacam matte black..hadi hayırlısı :D

Ashirogi.Muto

Üye
Valla helal olsun.Bizim yapmamız gereken MeeGo'yu sevsek te sevmesekte bu grubu ayakta alkışlamaktır...

Türe

Türe

Üye
Acaba ben de mi n9 alsam :hmmm

• Beğen
Tepkiler: doctorrr
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
elemanlar n9 a da destek vereceklermiş cihazlarını beğenirsem ben de yoluma meego ile devam edebilirim bekleyip görelim

- - - Eklendi - - -

Acaba ben de mi n9 alsam :hmmm

şu mavinin güzelliği kes ;) Bugün inceledim mükemmel ya haftaya alıyorum kısmetse dalağım :ehe

• Beğen

fnldstntn

Üye
Bunlar şirket kurdu fakat n9 a nekadar destek verecekleri kesin değil...resmi olarak veremezlerde fakat n900 olduğu gibi CSSU olayına girebilirler...Bu takımın amacı yeni meegolu telefonlar geliştirmek...

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bunlar şirket kurdu fakat n9 a nekadar destek verecekleri kesin değil...resmi olarak veremezlerde fakat n900 olduğu gibi CSSU olayına girebilirler...Bu takımın amacı yeni meegolu telefonlar geliştirmek...

zaten n9 desteği en çok resmi olmayan yollardan geliştiricilerden aldı n9 ve meego da resmi olmayan şeyler yapmak son derece kolay o yüzden destek vereceklerdir ki n9 müşterisini meego da tutmak için en azından kısa bi süre de olsa destek vereceklerdir vermeliler pazarlama mantığı açısından düşünürsek.

Türe

Türe

Üye
Babam yine laf edicek 4s diyodun o ne filan diye :off: bir sorayim telefoncuma da uygunsa aliriz :) mavisi super ozdilekte inceledim bugun

doctorrr

doctorrr

Üye
Babam yine laf edicek 4s diyodun o ne filan diye :off: bir sorayim telefoncuma da uygunsa aliriz :) mavisi super ozdilekte inceledim bugun
bence siyah daha şekil duruyor hem dikkat çekmez falan :hmmm

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

al al ciğerim tokuştururuz :d: sor bakim telefoncuna 0 ı kaç kuruşmuş ben de 0 almaya niyetlendim sanki 16 ve 64 ikisini de soruver sana zahmet

• Beğen
Türe

Türe

Üye
Mavisi cok seker :hmmm siyahi asil

- - - Eklendi - - -

al al ciğerim tokuştururuz :d: sor bakim telefoncuna 0 ı kaç kuruşmuş ben de 0 almaya niyetlendim sanki 16 ve 64 ikisini de soruver sana zahmet
Yarin sorayim olursa cigerim

• Beğen
doctorrr

doctorrr

Üye
ya mavi..ne bileyim satarken sıkıntı çıkarır şimdi :hmmm

Türe

Türe

Üye
Ben 2 yil kullanicam yani son cihaz bu simdilik :) 2 yil sonra 200 etse yeter bana

• Beğen
Tepkiler: MrCommanDTr
Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Meego'yu sevmedim ama ortada bir emek var ve boşa gitmeyeceğini görmek güzel.

• Beğen
Tepkiler: MrCommanDTr

Üst Alt