Erkeği Mutfağa Sokmak İçin Öneri :)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nazlican

Üye
    Konu Sahibi
Erkeği Mutfağa Sokmak İçin Öneri :)
Eşiniz içtiği bardağı bile mutfağa götürmüyorsa bir de bu önerileri deneyin.

•Çiçekli-böcekli-meyveli mutfak önlükleri yerine ; Örümcek Adam Terminatör X-Man desenli önlükler yapılsın..

•Fırın eldivenleri kaleci eldiveni gibi tasarlansın..

•Çöp kutusu yüksekçe bir yere koyulsun; basket atmayı severler!..

•İsviçre çakısını da severler mesela; onun gibi birden fazla fonksiyonu bir arada sunan aletler üretilsin..

•Televizyon mutlaka olsun ve öyle bir ayarlansın ki yalnızca futbol maçları izlenebilsin..

•Mümkünse porselen kristal gibi 'kırılgan' maddelerden yapılmış kap-kacak bulundurulmasın! Demir çelik olabilir..

•Deterjanı kendisi koyan bulaşıkları kendisi yerleştiren ve uzaktan kumandayla çalışan bulaşık makineleri icat edilsin..

•Mutfak aletlerinin kullanım kuralları mümkün olduğunca basitleştirilsin..

•Ocağı yakmak için kullanılan çakmak Zippo olsun..

•Mutfakta internete bağlı bir adet dizüstü bilgisayar olsun ki makarna suyunun kaynamasını beklerken ayaküstü oyun oynayabilsinler..

•Etrafta çerez dolu kaseler küllük ve benzeri mühimmat bulundurmak faydalı olabilir..

•Yemek kitaplarının dili değişsin yeni bir mutfak terminolojisi oluşturulsun. "Bir tutam tuz" yerine "çakının ucuyla tuz" diye yazılsın mesela.

•Tencere tava cezve gibi mutfak eşyaları yıldız futbolcu desenleriyle bezensin. (Takım kuracağım diye onlarca tencere almaya kalkabilirler bu maddeyi yeterince büyük bir mutfağınız varsa dikkate alın)..

•Yemeğin yanması ya da başına başka bir felaket gelmesi durumunda acil çözüm için mutfak panosunda pizzacı kebapçıhamburgerci telefonları bulundurulsun..

Bu kadar şeyle uğraşacağınıza kendiniz girip yaparsınız aslında bütün herşeyi ama olsun :D

• Beğen
Tepkiler: __xXx__ ve Tuba

Archonn

Archonn

Üye
Terkedip gidin. Aç karnını doyurmak için mecburen girecektir.

• Beğen
Tepkiler: __xXx__, Cezzbedici3 ve Mad EagLe
Tuba

Tuba

Üye
aman yok :) küçüklükten anne erkek çocuğuna mutfak kuralları hakkında bir bilgi vermemişse mümkünse o erkek hiç mutfağa girmesin :kıskıs:

- - - Eklendi - - -

Sadece yemek yemeğe onu iyi bilirler :D

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3 ve Mad EagLe
Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
aman yok :) küçüklükten anne erkek çocuğuna mutfak kuralları hakkında bir bilgi vermemişse mümkünse o erkek hiç mutfağa girmesin :kıskıs:

- - - Eklendi - - -

:d:
Ben yapmayı de severim mutfağa girmeyi de :D iyi bi eş olur muyum :gul:

• Beğen
Tepkiler: nazlican
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye

- - - Eklendi - - -

üniversiteye gidince öğrenirler :D

• Beğen
Tepkiler: Tuba
doctorrr

doctorrr

Üye
Babamın daha hiiiiç mutfağa girdiğini görmedim... Ama ben girerim aparatif, atıştırmalık yaparız bi' şeyler elimden gelir yani :eller: Menemen! :gul:

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye

Ben tırnakları uzun, ojeli olanın yemeğini yemem

+1

bir arkadaş var yeni tanışmıştık sınıftandı eve davet ettim çiğköfte yapacaktı haftasonu kararlaştırdık tırnakları çok uzundu hayatta yemem dedim valla sabunlarım gözünün önünde dedi yok hayatta olmaz dedi doğruluk ve cesaretlik oynuyorduk cesaretlik dedi tırnaklarını kestirdim ertesi gün çiğköfte yaptırdım :ehe

doctorrr

doctorrr

Üye

+1

bir arkadaş var yeni tanışmıştık sınıftandı eve davet ettim çiğköfte yapacaktı haftasonu kararlaştırdık tırnakları çok uzundu hayatta yemem dedim valla sabunlarım gözünün önünde dedi yok hayatta olmaz dedi doğruluk ve cesaretlik oynuyorduk cesaretlik dedi tırnaklarını kestirdim ertesi gün çiğköfte yaptırdım :ehe

Zalım :ehe

CABBAR

CABBAR

Üye

valla öyle kızlar varki erkeklerden daha pis oluyorlar :D

Geçenlerde kampuste 2 kız yanlarındaki 2 erkeğe soruyordu siz makarnayı nasıl yapıyorsunuz diye (tarif almak için değil öğrenmek için ) erkek biraz anlattı ışte önce suyu kaynatıyorsun sonra makarnayı suya salıyorsun falan. Kızlardan birisi Tamam o kadar biliyorum da sos da koyuyor musun onu nasıl yapıyorsun diye sordu :)

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
hıc gerek yok böyle seylere :ehe

Tuba

Tuba

Üye

valla öyle kızlar varki erkeklerden daha pis oluyorlar :D
ondada haklısın ne denir biri var tanıdığım ama uzaktan tanıyorum inan yaptığı hiç bişeyi yiyemiyorum içim almıyor
ayakkabı ile eve gireyor ekmeği yere bırakıyor nasıl yerim yaa çocuğun bile yere eline sürmesine aldırış etmiyor yani ekmeği yere bırakıp sonra mutfağa götürdükten sonra gerisini düşünemiyorum zaten :dry:

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye

ondada haklısın ne denir biri var tanıdığım ama uzaktan tanıyorum inan yaptığı hiç bişeyi yiyemiyorum içim almıyor
ayakkabı ile eve gireyor ekmeği yere bırakıyor nasıl yerim yaa çocuğun bile yere eline sürmesine aldırış etmiyor yani ekmeği yere bırakıp sonra mutfağa götürdükten sonra gerisini düşünemiyorum zaten :dry:

)):

• Beğen
Tepkiler: Tuba
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...