erasmus hakkında bilgisi olan var mı ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
c0u

c0u

Üye
    Konu Sahibi
erasmus hakkında bilgisi olan var mı ?
erasmus hakkında bilgisi olan var mı bi kaç sorum olacak ?

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Bu sene başvuracağım ben de.%99 gitme ihtimalim var ya Polonya ya Romanya.
Sadece Polonya'nın sıkı,Romanya'nın şamata yer olduğunu biliyorum :D

c0u

c0u

Üye
    Konu Sahibi
​nasıl başvurcaz nasıl olacak bu iş biraz anlatır mısın :D çok genel bişey oldu ama

paradox07

paradox07

Üye
Ortalamanın yüksek olması gerekiyor :) sen danışmanına git o seni bilgilendirir zaten :D

Bluetoooth

Bluetoooth

Üye
yunan mitolojisindeki bir karakter falan mı o? :s

rsm39

rsm39

Üye
sadece yabancı dilin olduğu sınav var okul ortalamasının üstünde olman gerekiyor.gitmende yarar var.bence gittiğin ülkede iş bul yerleşmeye çalış.

c0u

c0u

Üye
    Konu Sahibi
ilk sene girilmiyormuş galiba erasmus programına

Anıl Umut

Emekli Yönetici
ilk sene girilmiyormuş galiba erasmus programına

Evet bu doğru.1.sınıftan sonra girersin.Önce başvurursun,yazılı sınav yaparlar geçersen mülakata alıp konuşmana,teleffuzuna hal ve hareketlerine bakarlar.Sonrasında ise hocayla aran iyi ve sağlam torpilin varsa gidersin..

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye

Evet bu doğru.1.sınıftan sonra girersin.Önce başvurursun,yazılı sınav yaparlar geçersen mülakata alıp konuşmana,teleffuzuna hal ve hareketlerine bakarlar.Sonrasında ise hocayla aran iyi ve sağlam torpilin varsa gidersin..
torpille ilgisi yok hocayla da. için rahat olsun :)

Anıl Umut

Emekli Yönetici

torpille ilgisi yok hocayla da. için rahat olsun :)

Maalesef işler öyle yürümüyor benim okuduğum yerde.Bu durumu bizzat gördüğüm için söylüyorum.ve hiç rahat değilim.
Söylesene yazılı sınavdan 100 ile geçen ve sözlü sınavdan 95 in üzerinde not alacağından emin olduğum arkadaş Erasmus'a gitmiyor da iki kelimeyi bir araya getiremeyen kız nasıl gidiyor ? :)
Sebep basit İngilizce bölüm başkanımızla ters.Kaldı ki adam sınıfta basbas bağırıyor benimle tesr düşmeyin diye : )

BYFECI

BYFECI

Üye
:hmmm

Anıl Umut

Emekli Yönetici
O yönden problemim yok. Sadece kayıt gününde bile kanka olduk hocalarla :d:
Benim de yok.Hocalar kafa dengi iki muhabbet yapıyorsun telefon numarasını alıyorsun ertesi akşam halı sahaya davet ediliyorsun :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...