En iyi 20 Facebook Oyunu- Tanıtım

Konu, 'Facebook' kısmında Reşwan tarafından paylaşıldı. Okunma: 3516 | Cevaplanma: 3

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. En iyi 20 Facebook Oyunu- Tanıtım

  Her geçen gün yeni kullanıcılar kazanan Facebook'un büyümesine katkı sağlayan en büyük etkenlerden biri de oyunlar
  Eğer Facebook kullanıyorsanız arkadaşlarınızın organize suça karıştıklarını, bir yandan tarımla meşgul olduklarını, akvaryumdaki balıklarını beslediklerini, ıssız adalarda hazine aradıklarını görmüşsünüzdür.
  Oyunlar, bilgisayarın hep vazgeçilmez bir unsuru olmuştur. Hemen her bilgisayar kullanıcısı kafa dağıtmak için ara ara oyun oynar. Facebook, küçük oyunların sosyal bir biçimde oynanması için sosyal bir platform sağladı. Facebook oyunlarının popüler olmasının nedeni bu küçük oyunları arkadaşlarınızla rekabet ederek ya da ortak olarak oynayabilmeniz.
  Sosyal ağ ile birleşen oyunlar kimsenin beklemediği kadar popüler oldu. Artık normalde Facebook oyunu olmayan oyunlar da Facebook ile entegre oluyorlar ya da Facebook içinden de oynanabiliyorlar. Facebook'da pek çok oyun bulunuyor. Çoğunluğu yabancı olan bu oyunlar içinde Sanalika gibi Türk yapımı başarılı oyunlar da bulunuyor. Dünya da ise ağırlıklı olarak Zynga'nın oyunları tercih ediliyor. İşte Facebook'da en çok oynanan 20 oyun:
  [​IMG]Farmville
  Kötü bir oyunun milyonlarca oyuncusu olmasına imkân yok. Farmville Facebook'unen popüler oyunu. Öyle ki sanal çiftlik oyunu Farmville oyuncularının sayısı Facebook'tan sonra en popüler sosyal ağ olan Twitter'dan fazla.
  Farmville'de sanal çiftliğinizi yönetip, ekinlerinizi hasat edip satış yaparak kazandığınız paralarla, yeni ekinler, traktör, çiftlik için süs eşyaları vb. şeyler alıp çiftliğinizi genişletebiliyorsunuz.
  [HR][/HR][​IMG]Mafia Wars
  Farmville gibi Zynga yapımı olan Mafia Wars'da polis korkusu olmadan yasadışı poker partilerine katılıp, rakip mafya adamlarını pataklayabilirsiniz.
  Organize bir suç örgütünü yönetiğiniz Mafia Wars'da adamlarınızın, giyim kuşamlarıyla ilgilenip, silah temin edip diğer Mafya patronları ile mücadele ediyorsunuz.
  [HR][/HR][​IMG]Fishville
  Fishville oldukça basit bir oyun ama bu Facebook'un en çok oynanan oyunlarından bir olmasına engel değil.
  Fishville'de akvaryumunuzda egzotik balıklar satın alıp, yetiştirip satıyorsunuz. Ayrıca akvaryumunuzu çeşitli biçimlerde süsleyebiliyorsunuz.
  [HR][/HR][​IMG]Happy Aquarium
  Akvaryum oyunları Facebook'da oldukça popüler. Happy Aquatium'da da akvaryumunuzu süsleyip, tropikal balıklar alıp, üretip satıyorsunuz.
  Fishville ve Farmville'de olduğu gibi arkadaşlarınıza yardım da edebiliyorsunuz.
  [HR][/HR][​IMG]Bejeweled Blitz
  Pop Caps Games'in (Zuma'nın geliştiricisi) yaptığı Bejeweled oyunu en popüler küçük oyunlardan biri. Bejeweled'ın Facebook versiyonu da oldukça popüler.
  Aynı renkten taşları bir araya getirmeye çalıştığınız Bejeweled çok hızlı bir şekilde oynayarak süre bitene kadar en yüksek skoru elde etmeye çalışıyorsunuz.
  [HR][/HR][​IMG]Street Racing
  Hızlı arabalardan ve sokak yarışlarından hoşlanıyor ama gerçek hayatta sokak yarışı yapmayacak kadar sağ duyuluysanız Street Racing tam size göre.
  Street Racing'de bire bir yarışlar yapıp para kazanıyorsunuz. Yeni arabalar satın alıp, takım kurup Facebook'daki en iyi yarış takım ya da sürücü olmaya çalışıyorsunuz.
  [HR][/HR][​IMG]Country Life
  Farmville ile çiftlik oyunları popülerlik kazandı. Farmville'den sonra benzerlerinin çıkması da kaçınılmaz bir durumdu tabii ki. Country Life Farmville'den sonra Facebook'da en çok oynanan çiftlik oyunu.
  Country Life'da da Farmville'de olduğu gibi ekinleriniz ve hayvanlarınızla ilgilenip, arkadaşlarınıza hediyeler gönderebiliyorsunuz.
  [HR][/HR][​IMG]YoVille
  Eğer Sims'i seviyorsanız Yoville'i de seveceksiniz. Sims'de olduğu gibi YoVille'de de bir karakter yaratıp, temel ihtiyaçlarını karşılayıp bir işe sokuyorsunuz.
  Ev döşeyip arkadaşlarınızı ziyaret edebiliyorsunuz.
  [HR][/HR][​IMG]Vampire Wars
  Vampirler oyunlarda sıkça kullanılır. Facebook'da da kaçınılmaz olarak bir vampir oyunu var. Vampire Wars'da bir vampir olarak kan toplayıp, görev yapabilir ve kendi vampir klanınız kurup rakip klanlarla savaşabilirsiniz.
  [HR][/HR][​IMG]Farkle
  Farkle oldukça basit ama bağımlılık yaratıcı bir zar oyunu. 6 tane zar atıp saklamak istediklerinizi seçip kalanını daha yüksek bir skor için tekrar atıyorsunuz.
  [HR][/HR][​IMG]Petville
  Petville için Sims'in insan yerine hayvanlarla oynan versiyonu diyebiliriz. Petville'de evcil hayvanınızı besleyip, temizleyip onunla oyunlar oynayabiliyorsunuz. Level atalayıp özel mamalar, hediyeler vb. toplayabiliyorsunuz.
  [HR][/HR][​IMG]Roller Coaster Kingdom
  Tycoon tipi işletme oyunları türünde olan Rollercoaster Kingdom'da kendi lunaparkınızı kurup, bilet satıp ziyaretçilerinizi mutlu ederek parkınızı büyütmeye çalışıyorsunuz.
  [HR][/HR][​IMG]Restaurant City
  İş yönetimi oyunu olan Restaurant City'de kendi restoranınızı işletiyorsunuz. Oyunda yemekler için malzeme toplayıp, bunları arkadaşlarınızla takas edip çalışanlarınızı yönetmeniz gerekiyor.
  Benzer bir oyun olan Cafe World size basit geliyorsa daha detaylı olan Restaurant City'yi deneyebilirsiniz.
  [HR][/HR][​IMG]Fashion Wars
  İçinizdeki divayı Fashion Wars'da ortaya çıkartabilirsiniz. Gene Zynga'nın geliştirdiği oyun Mafia Wars'a benziyor. Arkadaşlarınızı takımınıza dahil alın, organizasyonlara katılın ve diğer takımlara karşı savaşın.
  [HR][/HR][​IMG]Texas Hold 'Em Poker
  Facebook'un en popüler poker oyunu. Kumarhaneye gitmeden evinizden sanal olarak zengin olabilirsiniz. Oyunun size verdiği miktarla başlayıp, ounadıkça paranızı artırabilirsiniz. Tabii her kağıt oyununda olduğu gib bunda da şansa ihtiyacınız var.
  [HR][/HR][​IMG]Farm Town
  Farm Town, Farmville sayeinde popüler olan çiftlik oyunlarından bir tanesi. Farm Town'da ekin biçme ve satma dışında özel görevleri yapıp kupalar kazanabiliyorsunuz.
  [HR][/HR][​IMG]Zoo World
  Zoo World de, Pet World gibi bir hayvan bakım oyunu. Hayvanlarınızı besleyip, bakımlarını yapıp, yıkıyorsunuz. Stadyumlarda yarışlara katılıp sanal para kazanabiliyorsunuz. Bunun yanında arkadaşlarınıza uğrayıp, bahçenizle ilgilenip yarışlara para yatırabiliyorsunuz.
  [HR][/HR][​IMG]Island Paradise
  Belli bir yaşa gelen ve büyük şehirde yaşayan herkes şöyle sayfiyeden bir ev alsam da oraya yerleşsem der durur. Islan Paradise işinizi bırakmadan tropikal bir adada yaşayıp, bahçenizle ilgilenip, hayvan yetiştirip evinizi dekore etmenize olanak sağlıyor. Hatta komşularınızdan bir şeyler çalmanız bile mümkün.
  [HR][/HR]  Yazan: Reşwan
  H/\S/\N bunu beğendi.
 2. [​IMG]Empires & Allies'dagüzel bir oyun :)

 3. en ıyi oyunları koymuşsun sadece

 4. başlık da "en iyi 20 facebook oyunu" zaten :))

En iyi 20 Facebook Oyunu- Tanıtım konusuna benzer içerikler

 1. dgg en iyi 20 gitaristi ( Müzik )

  işte dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 20 gitaristi 01. Tony Iommi (BLACK SABBATH) 02. Kirk Hammett & James Hetfield (METALLICA) 03. Angus & Malcolm Young (AC/DC) 04. Randy Rhoads (OZZY OSBOURNE) 05. Eddie Van Halen (VAN HALEN) 06. Jimmy...
 2. Xbox Live Arcade'de yayımlanan en iyi 20 oyun ( PC Oyunları )

  Resmi Xbox 360 dergisi, Xbox Live Arcade'de yayımlanan en iyi 20 yapımı belirledi. Her biri belirli Microsoft puanları karşılığında elde edilebilecek yapımlar, şu şekilde sıralanıyor: 20. OMEGA FIVE 19. HEXIC HD 18. HEAVY WEAPON: ATOMIC TANK...
 3. En iyi 20 film finali ( Sinema - Tiyatro )

  20- Se7en David Fincher, 1995 ‘Kutudaki kesik kafa’ gerçekten de insanı donduracak kadar dehşetli ve unutulmaz bir finaldi. 19- Blair Witch Project Daniel Myrick, Eduardo Sanchez, 1999 Heather’ın son video görüntüleri...
 4. En iyi 10 Facebook Oyunu, En çok oynanan Facebook oyunları ( Facebook )

  1. Mafia Wars 2. FarmVille 3. YoVille 4. Treasure Madness 5. Barn Buddy 6. Texas HoldEm Poker 7. MindJolt Games 8. Restaurant City 9. Bejeweled Blitz 10. Games Uygulamalara gitmek için http://www.facebook.com/apps/directory.php linkine...
 5. Dünyanın En İyi 10 Hayvanat Bahçesi ( Tanıtım ) ( Kültür - Sanat )

  10-Schönbrunner Zoo, Avusturyaİlk olarak 1752’de imparatorluk için canlı hayvan koleksiyonu olarak kurulan bu hayvanat bahçesi dünyanın en eskisi. Parkta ki aktiviteler arasında ziyaretçilerin sevimli fok ve penguenlere eskimo öpücüğü...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
13 Şubat 2016 Cumartesi - 17:14:41