en çok kimden korkulmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

besim.farhan

besim.farhan

Üye
    Konu Sahibi
en çok kimden korkulmalıdır.
şunu unutmayın münafık her zaman kafirden yani inkar edenden daha tehlikelidir.. Çünkü kafir açık açık der ki ben buyum böyleyim der.. Ama münafık ise senin gibi yaşar hatta namaz kılar gösteriş için ama seni kufre götürecek küçük yollar da gösterir hiç belli etmeden.. Tıpkı bir yılan gibidir hiç belli olmaz. Insan en çok münafık'tan korkmalidır...

viktoreznov

viktoreznov

Üye
imanımız sağlam oldukça kimse bir şey yapamaz.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
KayraBey

KayraBey

Üye
Konu sahibinin gidişi kötü olmuş...

Tommy Vercetti

Tommy Vercetti

Üye
Bir Allah'tan korkarım, Birde Allah'tan korkmayandan.

• Beğen
Tepkiler: CABBAR
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
O nasıl bir cevaptı yahu :oke:

viktoreznov

viktoreznov

Üye
konu sahibi bana ve bir kaç arkadaşa, "ramazan özel"deki bir konuda hakaret etmişti. umarım doğru yolu bulmuştur.

paradox07

paradox07

Üye
Ne oldu mücahit ban mı yedi?

- - - Eklendi - - -

Ne oldu mücahit ban mı yedi?

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
yemiş sonunda

paradox07

paradox07

Üye
Hm bazen çok sinirleniyordu.sinirine kurban gitti demek.sabır gösterseydi keşke.

msy2017

msy2017

Üye
en çok Allahtan korkarım o azabı en büyük olandır Allahın azabından da Allaha sığınıyorum.

• Beğen
Tepkiler: viktoreznov
Haluk.

Haluk.

Üye
münafıktan korkmayacksn!sadece Allah'tan korkacaksn.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Allah'ın yarattıklarından korkmamak bir müslüman için nasıl iyi bir özellik ise, aksine Allah (c.c.)'dan korkmak da o ölçüde üstün bir fazilettir.

Cenab-ı Hakk şöyle buyuruyor:

"...Eğer inanıyorsanız bilin ki asıl korkmanız gereken Allah'tır" (et-Tevbe 9/12). "İnsanlardan korkmayın benden korkunuz" (el-Maide, 5/44)

"Allah'ın mescitlerini sadece, Allah'a ve ahiret gününe inanan, namaz kılan, zekât veren ve ancak Allah'tan korkan kimseler onarır" (et-Tevbe, 9/18).

"Allah'a ve Peygamber'e itaat eden, Allah'tan korkan ve O'ndan sakınan kimseler, işte onlar kurtulanlardır" (en-Nûr 24/52)

"Allah'ın göndermiş olduklarını tebliğ edenler, Allah'tan korkarlar ve O'ndan başka kimseden korkmazlar. Allah hesap gören olarak yeter" (el-Ahzab, 33/39)

Mü'min Allah'tan korktuğu kadar O'na ümit bağlayan insandır da. Çünkü Cenab-ı Hakk: "Allah'ın rahmetinden ancak kafirler ümit keser" (Yusuf, 12/87) buyurmuştur.

Dolayısıyla korkaklık müslümana yakışmadığı gibi hiç bir kınayıcının kınamasından, İslâm'a karşı olan insanlardan korkmamak yalnız ve yalnız Allah'tan korkmak gerekmektedir. (Alıntıdır)

Tommy Vercetti

Tommy Vercetti

Üye
valla ne yalan söyleyim Allah tan korkmayandanda korkarım ben. kansızların neler yapacağı belli değil

Üst Alt