Ekle Kaldırdan Silinmeyen Programları Kaldırma [Resimli]

Sponsorlu Bağlantılar

rap_kesh_teo

Üye
eLine saqLık kaRde$m..

Burak

Üye
tesekkürler

brockx

Üye
Güzel ama benim işime yaramadı kardeş silemediğim programları göstermedi bile ekle/kaldırda gözüküyo orada gözükmüyo...

panepimetpov

Üye
tatsst

--------------- Ekleme ---------------

berbat bi program sadece simgeyi siliyo bi işe yaramıyo pc de yine kalıo sakın indirmeyin iğrençççç :@

zx6r

zx6r

Üye
buda benden ;)

Evet başlıktada belli olduğu gibi ; programsız kalkmakta sorun çıkaran programları anlatacağım...
#Bildiğiniz gibi bazı programlar ya sistemden tamamen kalkmaz , program ekle/kaldırda görünür fakat programı kullanamazsınız ve boşuna sabit diskinide yer kaplar. Veya , yanlışlıkla "program files" klasöründen bir programın klasörünü silersiniz , ve o programda aynen program ekle/kaldır'da kalır.
#Bir windows bileşeni oalrak gelen "program ekle/kaldır" ın bu tür sorunlar çıkarmasında size PROGRAMSIZ kurduğunuz programları TAMAMEN sisteminziden silemyi anlatacağım.
#Yine bir windows bileşeni kullanarak kalkmayan programı kaldıralım..
;Uygulamaya geçelim .:
1) Öncelikle ; Başlat > Çalıştır Simgesine Tıklayarak "Çalıştır" Penceresini açın. (veya klavyenizden "Win" Tuşu + "R" Harfine basarakta "Çalıştır" Penceresini Açabilirsiniz.

2) "Çalıştır" Ekranına "Regedit" komutunu yazarak Dizinlere Giriş Yapıyoruz.

3) Daha Sonra "HKEY_LOCAL_MACHINE" adlı dizinin yanındaki (+) işaretine basarak genişletin .

2.Resim .:

4) Buradan "Sowftware" Dizinini Genişletin.

5) "Software" dizinin içinden şu yolu takip edin
"Sowftware" > "Microsoft" >> "Windows" >>>"CurrentVersion" Dizinlerini açın
6)

"CurrentVersion" dizininden "Uninstall" Dizinine girerek program ekle/kaldır daki listenizi görüntüleyerek silmek istediğiniz programın klasörüne ilerleyerek DELETE tuşu ile silin .

Aslında böylesine basit bir işlemi resimli/detaylı anlatmaya gerek yoktu fakat ; en acemi insan dahi yararlansın diye bu makalemi resimli yaptım.

.:Yaptığım işlemlerin Özeti olarak:.
(Çalıştır'ı klavyeden çalıştırmak için win tuşu ile R tuşuna basın.)

1- HKEY_LOCAL_MACHINE 'i yanındaki + yı tıklayın açılan listeden

2- Software 'i açın, aynı şekilde takip edin

3- Microsoft 'u açın

4- Windows 'u açın

5- CurrentVersion 'u açın

6- Uninstall' ı açın

(***Kendi Arşivimden bir paylaşımdır)

merdo85

merdo85

Üye
buda benden ;)

Evet başlıktada belli olduğu gibi ; programsız kalkmakta sorun çıkaran programları anlatacağım...
#Bildiğiniz gibi bazı programlar ya sistemden tamamen kalkmaz , program ekle/kaldırda görünür fakat programı kullanamazsınız ve boşuna sabit diskinide yer kaplar. Veya , yanlışlıkla "program files" klasöründen bir programın klasörünü silersiniz , ve o programda aynen program ekle/kaldır'da kalır.
#Bir windows bileşeni oalrak gelen "program ekle/kaldır" ın bu tür sorunlar çıkarmasında size PROGRAMSIZ kurduğunuz programları TAMAMEN sisteminziden silemyi anlatacağım.
#Yine bir windows bileşeni kullanarak kalkmayan programı kaldıralım..
;Uygulamaya geçelim .:
1) Öncelikle ; Başlat > Çalıştır Simgesine Tıklayarak "Çalıştır" Penceresini açın. (veya klavyenizden "Win" Tuşu + "R" Harfine basarakta "Çalıştır" Penceresini Açabilirsiniz.

2) "Çalıştır" Ekranına "Regedit" komutunu yazarak Dizinlere Giriş Yapıyoruz.

3) Daha Sonra "HKEY_LOCAL_MACHINE" adlı dizinin yanındaki (+) işaretine basarak genişletin .

2.Resim .:

4) Buradan "Sowftware" Dizinini Genişletin.

5) "Software" dizinin içinden şu yolu takip edin
"Sowftware" > "Microsoft" >> "Windows" >>>"CurrentVersion" Dizinlerini açın
6)

"CurrentVersion" dizininden "Uninstall" Dizinine girerek program ekle/kaldır daki listenizi görüntüleyerek silmek istediğiniz programın klasörüne ilerleyerek DELETE tuşu ile silin .

Aslında böylesine basit bir işlemi resimli/detaylı anlatmaya gerek yoktu fakat ; en acemi insan dahi yararlansın diye bu makalemi resimli yaptım.

.:Yaptığım işlemlerin Özeti olarak:.
(Çalıştır'ı klavyeden çalıştırmak için win tuşu ile R tuşuna basın.)

1- HKEY_LOCAL_MACHINE 'i yanındaki + yı tıklayın açılan listeden

2- Software 'i açın, aynı şekilde takip edin

3- Microsoft 'u açın

4- Windows 'u açın

5- CurrentVersion 'u açın

6- Uninstall' ı açın

(***Kendi Arşivimden bir paylaşımdır)

aman dikkat regedit ten bişey silerken dikkatli olun.misal ben bi yanlış dosya sildim geri yükleme yapmak zorunda kaldım.bilgi olarak söylemek istedim

siino

siino

Üye
kardeş supersın ellerıne sağlık

zx6r

zx6r

Üye
aman dikkat regedit ten bişey silerken dikkatli olun.misal ben bi yanlış dosya sildim geri yükleme yapmak zorunda kaldım.bilgi olarak söylemek istedim

anlıyorum,,
ileri düzey kullanıcılar zaten regeditin ne olduğunu ne işe yaradığını
yanlışbir işlem yapılınca çeşitli sorunlara yol açabileceğini bilirler

her ne olursa olsun fazla bilgi göz çıkarmaz ;)

jeksan

Üye
siliyor ama program ekle kaldırda gene gösteriyor..hoşuma gitmedi

Tamer Can

Üye
Paylaşım İçin Saol Dostum Çok İşime Yaradı

sezersezentr

Üye
guzel kardes saolasın elıne saglık

Rich4arD

Rich4arD

Üye
Teşekkürler

ohayaleto

ohayaleto

Üye
eline sağlık
çok teşekkür ederim

zeycen_bilisim

Üye
süper siniz yaaaa
çok teşekkür ederim

aykac_09

Üye
:off:lan hiç bi boka yaramadı bir de kalmış gibi gösteriyo ya kimse indirmesin tavsiyem odur

gaslans06

gaslans06

Üye
Süper bir paylaşım sagol aga ya ben Adobe cs2 indirdiydim kalkmıodu pc'den bu program sayesinde kalktı süpersin ya iliğimizi kuruttu Adobe zerre bidaha Adobe photoshop cs2 indirmem trial indirirken pc'den kalkmıyor lanet olası şey bu programın boyutu küçük ana işlevi büyük kolayca kalktı pc'den kurtuldum o illet şeyden bu paylaşımına +Rep verilmezmi sağol kardeşim beni büyük bir dertten kurtardın.. :)

Fahrettin.Onay

Fahrettin.Onay

Üye
Spybot - Search and Destroy diye bi program vardı hacı uraş uraş silemedim bununla 2 dk'da tık diye siliverdi eline saglık :)

kopkop53

Üye
abıcım senın verdıgın program gıbı yaptım programnda kaldırılmıs gozukuyor ama program gala pc de yuklu napcan :(

Üst Alt