Durum Çubuğu Nasıl Şeffaf Yapılır?[4.4.2]

Sponsorlu Bağlantılar

rea_kod

Üye
    Konu Sahibi
Durum Çubuğu Nasıl Şeffaf Yapılır?[4.4.2]
Merhabalar herkese.
Yeni çıkan ROM lar genellikle şeffaf status bara sahip ama şeffaflığı düzeltmek isteyenler veya şeffaf yapmak isteyenler için nasıl yapıldığını burada anlatacağım.
Öncellikle telefonunuzun root lu olması gerekir.

1) Root explorer vb bir programla telefonun sistemine giriyoruz.Ordan "system" e giriyoruz.

2)build.prop a giriyoruz.

3) İşaretlediğim yerde = den sonrasında yazan true yerine false yazın.(Bu yer en alttan yukarı giderken altıncı # işaret)

4)Kaydedip çıkın. Telefonu yeniden başlatın.

SONUÇ

Şeffaflığı düzeltmek isterseniz tekrar true yazın ve telefonu yeniden başlatın.
Anlatımda kullanılan program son resimde kameranın yanındaki dosya yöneticisidir.
Google Play'da "File Manager" olarak aratırsanız çıkar.

Anlatım bana aittir. Alıntı değildir.

Son düzenleme:

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
:tşk:

ykpknl

ykpknl

Üye
Bu sadece 4.4 demi oluyo ?

deadhmachine

deadhmachine

Üye
:tşk: oldu ama boylr rami dahami fazla tuketir acaba

rea_kod

Üye
    Konu Sahibi
mhmtkhrmn

mhmtkhrmn

Üye
Bende bu dosya yöneticisini kullanıyorum ama sistem dosyalarını göremiyorum nasıl ayarlayabilirim onu ?

rea_kod

Üye
    Konu Sahibi
Bende bu dosya yöneticisini kullanıyorum ama sistem dosyalarını göremiyorum nasıl ayarlayabilirim onu ?

roootlu mu telefonun?
Rootluysa programin ust tarafinda tuslar var. Anasayfa coklu secip vb. orda yukari bolumune bi kac kere bas ilk resimdeki yer gelir
Bunu yapmak icin programin ayarlarina girip root explorer olarak kullanmayi sec. Bu secenek ayarlarda altlarda.

mhmtkhrmn

mhmtkhrmn

Üye
roootlu mu telefonun?
Rootluysa programin ust tarafinda tuslar var. Anasayfa coklu secip vb. orda yukari bolumune bi kac kere bas ilk resimdeki yer gelir
Bunu yapmak icin programin ayarlarina girip root explorer olarak kullanmayi sec. Bu secenek ayarlarda altlarda.
:tşk:

tempdroid

tempdroid

Üye
Gravity box da oyle bi seçenek yok baska bi romda seffaf durum cubugu ama o romu sevmiyorum :S

rea_kod

Üye
    Konu Sahibi
Gravity box da oyle bi seçenek yok baska bi romda seffaf durum cubugu ama o romu sevmiyorum :S
sana önerebileceğim son şey: telefonuna öncelikle bir google asistance launcher yükle(nexuslarda olan) 2. si lg g2 tema yükle apk olarak (launcher değil). lg g2 tema telefonun durum çubuğunu otomatik şeffaf yapıyor.

launher apk

tema apk

tema kurulum
Dosyayı indirdikten sonra PC'de bir klasöre çıkarın. Çıkardığınız temaları (.apk) telefona kopyalayın. İstediğiniz temayı (normal .apk dosyası kurduğunuz gibi) kurun. Sonra Ana Ekran'da (Menü>Tema) bölümüne girerek istediğiniz temayı uygulayabilirsiniz.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
paylasim icin :tşk:

T.serdar

Üye
Cm9 4.0.4 icin oluyormu ? Deneyen var mı?

wheldown

Üye
4.2.1 de olurmu

SuperGaga

SuperGaga

Üye
Merhabalar herkese.
Yeni çıkan ROM lar genellikle şeffaf status bara sahip ama şeffaflığı düzeltmek isteyenler veya şeffaf yapmak isteyenler için nasıl yapıldığını burada anlatacağım.
Öncellikle telefonunuzun root lu olması gerekir.

1) Root explorer vb bir programla telefonun sistemine giriyoruz.Ordan "system" e giriyoruz.

2)build.prop a giriyoruz.

3) İşaretlediğim yerde = den sonrasında yazan true yerine false yazın.(Bu yer en alttan yukarı giderken altıncı # işaret)

4)Kaydedip çıkın. Telefonu yeniden başlatın.

SONUÇ

Şeffaflığı düzeltmek isterseniz tekrar true yazın ve telefonu yeniden başlatın.
Anlatımda kullanılan program son resimde kameranın yanındaki dosya yöneticisidir.
Google Play'da "File Manager" olarak aratırsanız çıkar.

Anlatım bana aittir. Alıntı değildir.
Satti ortaya aldım ama gün yazmıyor onu nasıl yapcam :(

ilhamikd

ilhamikd

Üye
deniycem fakat resim gozumuyo

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
zaten cm kullanıyorsanız geliştirici seçeneklerinde üst düzey grafikleri aç mı ne vardı öyle açılıyor bu ve bunun yanında birçok efekt

ilhamikd

ilhamikd

Üye
bn huawei kullaniyorum yapamadim

Üst Alt