1. Siteyi tamamen reklamsız görüntülemek için; hemen şimdi Giriş Yap veya Kayıt Ol

Dünyanın İlk Fotoğraf Makineleri

 • 9 Nisan 2010
 • 11012 Okunma
 • 7 Yanıtlar
0/5, 0 Oy

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

 1. < Resmi açmak için tıklayın >

  Dünyanın ilk dijital fotoğraf makinesi!

  < Resmi açmak için tıklayın >


  1975 yılında Kodachorme ilk dijital fotoğraf makinesini üretirken, ürettiği cihazın torunlarının cebe gireceğini hiç düşünmüş müydü acaba?  Dünya'nın ilk dijital fotoğraf makinesini yapan firma Kodak idi, Kodak araştırmacılarından Steve Sasson tarafından yapılan ilk dijital fotoğraf makinesi, sadece 0.1 megapiksel çözünürlüğe sahipti. Cihaz CCD sensörü ile bir kaset üzerine 23 saniyelik hummalı bir çalışma ile siyah-beyaz fotoğraflar çekiyordu.
  Season'un sözleri ile "portatif" olan bu fotoğraf makinesi, 16 nikel kadmiyum pil ile çalışıyor, sayısı belirsiz dijital devre ile bezeniyordu. Şimdiki portatif fotoğraf makinelerinin dedesi olan bu teknoloji harikasının genel devre yapısı, günümüzün modern fotoğraf makinelerinin tamamında -tabii ki de geliştirilmiş- olarak kullanılmakta.
  Fotoğraf makinesinin çektiği fotoğrafları gösterebilmek amacıyla da, kasetleri okuyup görüntüyü bir televizyona aktaran bir de yarı-taşınabilir bir bilgisayara ihtiyaç duyuluyordu.
  Kodak, 2001 yılına kadar üretilen ilk dijital fotoğraf makinesinin kendisi tarafından üretildiği konusunda herhangi bir şey yapmadı. Bunun arkasında Steve Sasson'un teknolojiyi kendi üzerine patentlemek için uğraşması olarak düşünebiliriz.
  İşte bu ihtiyara saygı ile bakın. Geçen akşam gördüğünüz o komik olayı cebinizdeki telefonunuzdan kayıt edip ölümsüz hale getirdiyseniz, bu ihtiyar fotoğraf makinesi, ve fotoğrafı çekilirken gülümsemeyi yanlış anlayıp otuz iki dişini gösteren Steve abimiz sayesindedir.
   
  Uzmandede ve haltie bunu beğendi.

 2. ilk resimdeki kaç megapiksel dir acabaa
   
 3. kop xd
   
 4. Harbiden şu en üsteki ne öyle bomba falan mı atıyor :ehe
   
 5. :d: uçaksavarlı fotoğraf makinesi
   
 6. Uçakları savmadan önce fotograflarını çekiyor:)
   
 7. Gerçekten çok güzel bilgiler sağolun :oke:
   
 8. Reca nederim
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
02/05/2016 - 06:37