Dünyanın en küçük kızı !!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
Dünyanın en küçük kızı !!
Dünyanın en küçük kızı

15 yaşında ve tüm yaşıtlarından çok farklı. Öyle küçük ki şimdi rekorlar kitabına giriyor.

Boyu sadece 38 santimetre. Ama Jyoti Amge 15 yaşında. Tıp literatüründe akondroplasia denilen bir rahatsızlık sonucu artık büyümüyor. Hindistan'ın rekorlar kitabına girdi bile. Şimdi Guiness Rekorlar Kitabı'na girecek.

Okula gidiyor, arkadaşlarıyla çok iyi anlaşıyor ve tahminlerin aksine, hayatından çok memnun. Kısacık boyundan hiç rahatsız değil. Aksine gördüğü ilgiden memnun. "Beni herkes tanıyor" diyerek, bir miktar da şöhret olduğunu belirtiyor.

Hindistan'ın Nagpur kentinde yaşayan ve yerel okula devam eden Jyoti için sınıfta çok özel minyatur bir sıra da var.

Her genç kız gibi müzik dinleyip, DVD izlemekten hoşlanıyor. Derslerinde çok iyi. Üstelik hayranı olduğu Hintli pop star Mika Singh ile birlikte bir kasedi bile çıktı. En büyük hayali ise bir gün doktor olmak. Ama olmazsa bir Bollywood starı olmayı çok istiyor.

canturgay

canturgay

Üye
var bu hintlilerde bi nane.. ama anlayamadım..
:hmmm

Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
CEREN

CEREN

Üye
çok vahim bir durum allah korusun:(

dreamnoble

dreamnoble

Üye
Valla neler oluyor arkadaşlar şükretmemiz gerek.

XMEN_43

XMEN_43

Üye
gerçekten şükretmemiz lazım arkadaşlar:):oke:

GuNSTuR

GuNSTuR

Üye
çantasını nasıl taşıyoki boyu kadar

Yasminozz

Yasminozz

Üye
ilginç...herşeyin hayırlısı...

kurt bey

kurt bey

Üye
Başlığı görünce yine Histindanmı acaba die düşündüm. Var bu Hindistanda bişi ama anlamaım gitti ne oluyor o memlkette

FirstClasss

FirstClasss

Üye
:(:(

POWER

POWER

Üye
Son günlerde Hindistanda genetik bozukluklar ve kalıtsal hastalıklar arttı neden acaba???

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
Daha Neler Göreceğiz Kim Bilir?

Nazy

Nazy

Üye
çok şirin ama:)
okul kıyafetlerini bile ona uygun hazırlamışlar

Ayberk q7

Ayberk q7

Üye
valla doğru arkadaşlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt