Duman, İhlas Suresiyle Alay Ediyor!!!

Sponsorlu Bağlantılar

arven_005

arven_005

Üye
sakin olmaya gerek yok sakinim yorumları okuyunca sinir oldum :ehe
neyse konudan devam edelim dağıtmayalım
sizce dumanın amacı neydi ??

DUMAN'ın web sitesinde açıklaması war ama ben sana kısaca özetliyim sadece oraya göre yorum yaparsan dalga geçiyomuş gibi oluo ama parçanın bütününe bakarsan dini öne sürerek kazanç sağlamaya çalışanlardan bahsetmektedir...

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
işte bu tip insanalrı dinlememeliyiz

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
sakin olmaya gerek yok sakinim yorumları okuyunca sinir oldum :ehe
neyse konudan devam edelim dağıtmayalım
sizce dumanın amacı neydi ??

Enes'im amaçları neydi bilemiyorum ama araçları hepimizin! kanına dokunacak cinsten. Eğer birşeyleri şarkılarında açıklamak istiyorlarsa bunu başka benzetmeler kullanarak yapmak zorundalar. Ben Edip Akbayram'ın tüm şarkılarını severim mesela. Ama "Dertlerin Kalkınca Şaha, Bir Sitem Yolla Allah'a" sözü yüzünden kendisinden nefret ediyorum. Allah'a sitem yollanmaz, dua yollanır ki dertlerin azalsın. Keza diğer taraftan Duman açıklamasında şunu söylemiş. "Şarkının içinden bir kelimeyi çıkarıp onun üzerine tartışmalar yapılıyor" demiş. Ama şunu unutmuş. Biz Müslüman bir ülkeyiz ve duamızın içindeki kelimeler dalga amaçlı kullanılamaz. Danimarka'da ki karikatür krizini biliyoruz hepimiz. Aldığı tepkiyi de biliyoruz. Peki bu çok mu farklı birşey. Açıklamalarındaki özürleri bile kabahatlerinden beter.

Cynical

Cynical

Üye
Duman'ın açıklaması ile Schalke 04 kulübünün açıklaması arasında samimiyet açısından bir fark göremedim.
Schalke olayını bilmeyenler için kısaca anlatayım. Alman takımının taraftar marşında şöyle bir dörtlük var.
"Muhammet bir peygamberdi ve onun zamanında futbol yoktu.
Ama ona rağmen o mavi ve beyazı renk olarak seçti."
Takım yaptığı açıklamada Peygamberimizin isminin sadece şarkıda ahenki oluşturmak için seçildiğini söylüyor. Tabi inanana...
Duman da bu "dini sömürenlere" karşı tepkisini -eğer bir tepkileri gerçekten varsa- ayeti çarpıtmadan da yapabilirdi. Bu sebeple özürlerini samimi bulmuyorum...

SON KRAL65

SON KRAL65

Üye
dünyanın sonu yakın bi bu kalmıştı zaten..

Sidretül Münteha

Üye
Katılıyorum Melek arkdş. Tartşlcak biri gibi drmyor. Her msjı tahrk edici. Admin bu tartşmaya girmsin artk.

Adem Karışma Tamam Konu Üzerinde Yeterince Konuşuldu Bırak :)

Fazla Söze Ne Hacet :)

Sözümün Üstüne Söz Yapmayın
Pls !!!

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
™ мγdяєaм;1510250' Alıntı:
Adem Karışma Tamam Konu Üzerinde Yeterince Konuşuldu Bırak :)

Fazla Söze Ne Hacet :)

Sözümün Üstüne Söz Yapmayın Pls !!!

yapıyorum ne var al sana yorum :ehe

Sidretül Münteha

Üye
Pls !! Demiştim Saygısız Püü :ehe

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Enes'im amaçları neydi bilemiyorum ama araçları hepimizin! kanına dokunacak cinsten. Eğer birşeyleri şarkılarında açıklamak istiyorlarsa bunu başka benzetmeler kullanarak yapmak zorundalar. Ben Edip Akbayram'ın tüm şarkılarını severim mesela. Ama "Dertlerin Kalkınca Şaha, Bir Sitem Yolla Allah'a" sözü yüzünden kendisinden nefret ediyorum. Allah'a sitem yollanmaz, dua yollanır ki dertlerin azalsın. Keza diğer taraftan Duman açıklamasında şunu söylemiş. "Şarkının içinden bir kelimeyi çıkarıp onun üzerine tartışmalar yapılıyor" demiş. Ama şunu unutmuş. Biz Müslüman bir ülkeyiz ve duamızın içindeki kelimeler dalga amaçlı kullanılamaz. Danimarka'da ki karikatür krizini biliyoruz hepimiz. Aldığı tepkiyi de biliyoruz. Peki bu çok mu farklı birşey. Açıklamalarındaki özürleri bile kabahatlerinden beter.

evet abi ... yanlış hatırlamıyorsam emel sayın ın söylediği bir şarkı vardı Allah a Baştan yarat ellerimi baştan yarat gözlerimi diyordu bir de bu şarkı vardı ... Allah ı karıştırmak çok kötü birşey... harun kolcak da yapmıştı başlığı ise karşıyım herşeye karşıyım var mı rabbim adaletin bu kadar mı?? nakarat buydu ... of of evde kendi kendime sinir oluyorum bunlara yaa

Penelope

Penelope

Üye
Öncelikle insanların dinini nasıl yasacağı namaz kılıp kılmayacağı konusunda kimsenin kimseyi uyarıda bulunmaya hakkı yoktur.

Sanatcılar toplumun örnek aldığı kişilerdir. Her ne amaçla olursa olsun bu tür oyunlarla sözüm ona cümlenin tümünde asıl mesaj başka diyerek böyle hassas konularla reklamını yapmaması gerekir. Bu tabiki bir tartışmayı doğuracaktır. Bilinçi yapılmış bişeydir.

Burada yeri gelindiğinde sevinç , üzüntü ve mutluluklar paylaşılmaktadır. O yüzden isteyen buna ortak olabilir...
Herkese sevgilerle...

arven_005

arven_005

Üye
anlaşıldı bu sayfa DUMAN'I kötülemek için elinden geleni yapacak biz elimizden geleni yaptık insanın kafası almıyorsa zorla içine sokamayız...hepinize ii forumlar...

Salihyet

Salihyet

Üye
anlaşıldı bu sayfa DUMAN'I kötülemek için elinden geleni yapacak biz elimizden geleni yaptık insanın kafası almıyorsa zorla içine sokamayız...hepinize ii forumlar...

Herkes objektif bir şekilde yorumlarda bulunuyor kendince, fikirlerini belirtiyor.. Bu sayfa taraflı deyip küsüp gitmek olmaz, sadece baskın çıkan bir fikir var ortada, Fakat sen en başta tartışma uslubünca büyük oynayıp tartışma sayfasını "duman" isimli müzik grubundan çıkardın, ve 1 sayfa tepki aldın, bu normal, geri kalanı ise yorumlardır, aykırı bir yorumu sildim, bundan öncekileri de iyice tekrar inceleyeceğim, gerekirse gerekli kişileri uyarırım.. Bu tartışmaya özelden devam edin demeyeceğim, geç kalmışım zaten müdahale etmekte, özelden edilecek bir kavgaydı, iki tarafı da sözlü olarak ikaz ediyorum..

erhansiperli

erhansiperli

Üye
duman gurubunu burdan kınıyorum
söyleyecek başka söz kalmadığı gibi
1 fatiha 3 ihlah okusada sevaba girse bundan bin kat daha iyi yaparlardı

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi

Tartışmaya devam etmek istiyorsanız özelden edebiliriz. İlla ki kafama bunu sokmak istiyorsanız uslübunuza ve tavırlarınız dikkat etmelisiniz. Kibar ve efendi konuşmalısınız. Hala sizli bizli konuşuyorsam efendiliğimden ve yönetimde olmamdandır.

Da®kness

Da®kness

Üye

Kafası almayan sensin, madem birşeyler anlatmak istiyor kahramanlık peşindelerse Kuran-ı Kerime ait ayetleri alay edercesine kullanmasınlar. Asıl kafası almayan senin gibi dine yoz yetişmiş kişiler. Bu grubun yaptığı dini alet edenlere çıkar peşinde olanlara karşı bir girişimden çok, inancı bütün kişileri kışkırtmak olur. KINIYORUM !

arven_005

arven_005

Üye
benim amacım bi kişiye anlatmak değil sayfanın sadece bi yanlış anlaşılma üzerine açılmasına karşıyım ve bunu bilmeden destekleyenlere karşıyım

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
ne olurdu arven005 böyle ufak tefek şeyler yüzünden sorun çıkarmasan da ortamı germesen ;)
konuya devam edelim...

DeathDrain

DeathDrain

Üye
Şu arkadaşa yorumu yapıcam da forumu seviyorum atılmaktan korkuyorum :D

avrupaaslani

avrupaaslani

Üye
Amacımız Duman ı kötülemek onları hedef almak değildir ki bunu başka bir müzik grubu yada sanatçı yapsaydı onu da eleştirirdik.Böyle konular kamuoyunun gözünde tabi ki de tepki oluşturacaktır...Susmak sadece bizi amaçsızlığa ve kaybetmeye götürecektir.

Üst Alt