DUDU - Dünya ile Türkçe Konuşun

Sponsorlu Bağlantılar

Sitenin görüntüsünü ve fonksiyonlarını nasıl buldunuz

• Çok iyi ben bu sitenin sitekoliği olurum.

Kullanılan: 4 22.2%
  • Üzerinde çalışılırsa birşeyler olur

Kullanılan: 12 66.7%
  • Eh işte site olsun diye yapılmış

Kullanılan: 1 5.6%
  • Midem bulandı bu ne ya.

Kullanılan: 2 11.1%

• Kullanılan toplam oy
    18
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Life is Matrix

Life is Matrix

Üye
    Konu Sahibi
DUDU - Dünya ile Türkçe Konuşun
Konuyu yanlış yere açtıysam sevgili yöneticiler beni bağışlasınlar

DUDU Nedir?
Adres :

Dudu, dünya uygarlıkları arasındaki dil bariyerlerini kaldıran sosyalleşme ağıdır.Dudu, üyelerine, kendi ana dillerinde iletişim kurma, dünyadaki insanlarla hayatlarını paylaşma yeteneği sağlar. Dudunun fotoğraf, resim paylaşımı, sosyalleşme, kültürler arasındaki farkları öğrenme ve dünyaki olayları paylaşma dahil daha başka birçok uygulama vardır. Site kullanıcılara ücretsiz olup internet bağlanıtısı olan herkes Dudu’ya üye olabilir ve güvenli bir ortamda diğer Dudu kullanıcılarıyla iletişime geçebilir.
Dudu, ismini Mesneviye (1) ve şarkılara konu olan Türkçe’de ‘‘Güzel Konuşan Papağan’’dan alır.

Kuruluşu
Dudu 2009 yılında imkansıza karşı meydan okuma tutkusu olan, genç ve yetenekli küçük bir mühendis grubu tarafından hayata geçirildi. Düşüncenin temelinde olan şey, bütün dil bariyerlerini ortadan kaldıracak sosyalleşme sitesi kurmak fakat bunu yaparkende kullanıcıların lokal kültürel motiflerini koruyup, kendilerinş ana dillerinde ifade etmek. Hedef, hem genel, hemde lokal olarak insanların hayatlarını paylaşmaya, kendilerine ve işlerine dikkat toplamaya imkan sağlamaktır.

Amaç
Bariyersiz İletişim: İnternet kullanıcılarının en büyük handikablarından biri olan dil bariyerlerini ortadan kaldırmayı kendine amaç edinen Dudu, böylece her ırktan, her dilden, her yaştan ve her sosyal sınıftan insanları,güvenilir bir ortamda bir araya getirerek kendi ana dillerinde birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlamayı hedefleyen ilk sosyal ağdır.
Sınırsız ve süresiz iletişim: Mevcut sosyalleşme siteleri dil bariyerleri yüzünden asıl fonksiyonunu yerine getirememektedir ve bu siteler sosyalleşmeyi kullanıcının kendi dilini bilen kişilerle sınırlandırmışlardır. Fakat bu durum Dudu’da söz konusu değildir. Dudu sistemini kişinin sosyal çevresini durmadan genişletme eğilimi üzerine kurmayı amaç edinmişdir.
Dudu kullanıcılarına sunulan diğer bir ayrıcalıkda, zahmetli bir süreçten sonra oluşturduğunuz sosyal çevrenizle olan iletişiminiz , belli bir süre sonra dil yetersizliğinden dolayı, yavaşlama veya durma noktasına gelmek. Tam tersi Dudu kullanıcıları sosyalleşme noktasında sürekli aktif kalacakdır. Bunu yanısıra veri bankasındaki cümleler %90 doğru olduğu için iletişim esnasında yanlış anlaşılmalarda minimum hale indirmeyi hedeflemişdir..

Site Özellikleri
Dudunun kullanıcılarına sunduduğu en önemli uygulama, anlık mesajlaşmalarda başkasıyla konuşurken tamamen kendi anadilinde konuşma imkanı sağlaması.%99 doğru tercüme yapabilmek için Yapay Zekanın birkaç yönünü kullanan eşsiz bir algoritma yarattık. Öyleki, insanlar konuşurken karşı tarafın başka bir dilde konuşduğunun farkında bile olmayacaklar.

Dudu anasayfası, kullanıcıların sitede yapılan faaliyetleri zorluk çekmeden takib edebilecek ve bu faaliyetlere katılabilecek şekilde tasarlanmışdır. Sitedeki faaliyetlerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilir, onların onların paylaştıkları video, resim gibi konulara yorum yapabilirsiniz. Aynı sayfada bulunan butonlar aracılığıyla sitedeki, Dünyam, Ben,Arkadaşlarım,Mesaj Kutusu, Gezegenim, Tercümelerim, Smart Chat, Dudu Öyküleri , Videolar ve Topluluklara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
Smart Chat: Smart chatda, kullanıcı mesajını yazmaya başladığında, daha önceden %99 doğru olarak konuşma arkadaşının diline tercüme edilmiş olan veri bankasındaki cümleler ,ekranda belirir ve kullanıcıya sadece bu cümleyi seçip arkadaşına göndermek kalır.Bu sistem kullanıcılarını dil bilmek gibi büyük bir dertten kurtardığı gibi , cümleyi komple yazma zahmetindende kurtarır.

Dünyam: Bu sayfada kullanıcılar videolarını, resimlerini ve ne yaprıklarını yazarak arkadaşlarıyla paylaşabilirler ve onların açtıkları konulara yorumlar yazabilirler.
Ben: Ben sayfası tamamen kullanıcılara özeldir. Burada kullanıcılar kişisel bilgilerini, albümlerini, videolarını sürekli güncelleyebilir ve istedikleri zaman değişiklik yapabilirler.
Arkadaşlarım: Arkadaşlarım sayfası, tüm arkadaşlarınızın listesini, online olan arkadaşlarınızı ,o gün üye olan ve sizi en son ekleyen arkadaşlarınızı görmeyi sağlar.
Yabancı dil seçeneği : Dudu ilkdefa İngilizce ara yüzle yayın hayatına başladı daha sonra,Türkçe,Rusça,Arap dillernde ara yüzler eklendi.

arslansem

arslansem

Üye
Facebook tarzında sanki..Bi bakalım

Life is Matrix

Life is Matrix

Üye
    Konu Sahibi
Ankete katılan ve yorum yazan herkese şimdiden teşekkür ederiyorum. Yorumlarınız önemli.

Perfect!

Üye
evet acebook a benziyor

Life is Matrix

Life is Matrix

Üye
    Konu Sahibi
Social networking website olarak evet benzer ama fonsiyon ve amaç biraz farklı.Katılım için sağol arslansem

--------------- Ekleme ---------------

evet acebook a benziyor
Teiekkürler Halil. Görüntü olarak facebook handikapından kurtulamadık.Şuanda test yayınındayız hala birşeyler olabilir:)

Midem bulandı bu ne ya. Yı işaretleyen arkadaşımın gerçekten fikrini almak isterdim, yorumunu okumak isterdim. Gerçekten düşünceleriniz önemli. belki bizim görmediğimzi farketmedimiz şeyi farkediyor. Katımda bulunan bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim

ErmanAl

ErmanAl

Üye
Görünüş fena değil. Fonksiyonlarını gördükten sonra yazmak lazım. mu yoksa dudu.com mu?

Life is Matrix

Life is Matrix

Üye
    Konu Sahibi
ErmanAl

ErmanAl

Üye
Görünüşünden daha iyi bir site. Üye oldum. İnsanlarla chat yapabilmek çin onları eklemek lazım herhalde facebookda olduğu gibi o yüzden konuşamadım kimseyle:) herne olursa olsun, şayet internette dediğiniz gibi dil problemini çözerseniz helal olsun derim. Yani bir türkle bir çinliyi birbiriyle anlayacak şekilde konuşmayı başarısanız bence kimse tutamaz bu siteyi. Başarılar diliyorum ne diyeyim zor bir işe soyunmuşsunuz.

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
gayet güzel

zibidi39

zibidi39

Üye
gorunus ewet facebook sanırım bunu yapmalarının nedenıde bu tarz sosyal payalasım ıstelerını kullanan kısılerın facebook arayuzune alısık olması bu sıtede yabancılık cekmemesı gayette guzel olmus.hedeflenıgınız sey yada yapmak ıstedıgınız sey cok guzel bırsey tebrık ederım helal olsun valla ben gecen gun bı yerde rastlamıstım ancak uye olamadım heralde benden kaynaklanan bı sebepten olsa gerek bır de onerım var sıze sıtenın yonetıcısısınız heralde cesıtlı forumlara gırıp tanıtımınızı yapıyorsuznuz buda gayet guzel bı reklam yontemı ornegın ben bı ıspanyolla konuyorum ben turkce yazıyorum o ıspanyolca yazıo ama anlasıyoruz sıtenız sayesınde ben ıspanyolca ogrenmek ıstıyorum karsımdakı ıspanyolda turkce ogrenmek ıstıyo yanı karıslıklı bırbırlerının dıllerını ogrenmek ısteyen kullancılar ıcın programlar yada baska bıseyler gelıstırılebılır mesela bı bolum acılır ben gırerım oraya yazarım ıspanyolca ogretıcek arkads arıyorum dıe karsılıgında bende turkce ogretıcem dıe turkceye meraklı ıspanyolca bılen bırı benı ekledıgınde ıkımızde bu ısten karlı cıkarız bunu dusundum belkı sacma gelebılır ama bence fena degıl

Life is Matrix

Life is Matrix

Üye
    Konu Sahibi

Teşekkürler Revengeful

gorunus ewet facebook sanırım bunu yapmalarının nedenıde bu tarz sosyal payalasım ıstelerını kullanan kısılerın facebook arayuzune alısık olması bu sıtede yabancılık cekmemesı gayette guzel olmus.hedeflenıgınız sey yada yapmak ıstedıgınız sey cok guzel bırsey tebrık ederım helal olsun valla ben gecen gun bı yerde rastlamıstım ancak uye olamadım heralde benden kaynaklanan bı sebepten olsa gerek bır de onerım var sıze sıtenın yonetıcısısınız heralde cesıtlı forumlara gırıp tanıtımınızı yapıyorsuznuz buda gayet guzel bı reklam yontemı ornegın ben bı ıspanyolla konuyorum ben turkce yazıyorum o ıspanyolca yazıo ama anlasıyoruz sıtenız sayesınde ben ıspanyolca ogrenmek ıstıyorum karsımdakı ıspanyolda turkce ogrenmek ıstıyo yanı karıslıklı bırbırlerının dıllerını ogrenmek ısteyen kullancılar ıcın programlar yada baska bıseyler gelıstırılebılır mesela bı bolum acılır ben gırerım oraya yazarım ıspanyolca ogretıcek arkads arıyorum dıe karsılıgında bende turkce ogretıcem dıe turkceye meraklı ıspanyolca bılen bırı benı ekledıgınde ıkımızde bu ısten karlı cıkarız bunu dusundum belkı sacma gelebılır ama bence fena degıl

Uzun mesajın için teşekkür ederim. Fikirleriniz benim için çok önemli gerçekten. Reklam konusunda evet biraz zayıfız malesef . Bu parayla alakalı birşeyi geçengün bir arkadaşda yazdı bunu bana. Ciddi reklamlar yapacak ekonomik gücümüz yok ama bu site dahil 2-3 forum sitesiyle şuanda görüşmeler yürütüyoruz. Dil öğretme konusunda , aslında böyle siteler var italki, livemoscha gibi ama biz başta kendimize bir hedef koyduk oda, internette dil bariyerini ortadan kaldırmak ve nerdeyse 1 seneden fazla aç susuz ( çünkü bu siteyi yaparken başka biryerde çalışma imkanı yok) :) çalışıyoruz. Dışardan bakında insanlar 2-5 sayfa olarak algılıyorlar ama bir webmaster bu sitenin el emeği göznuru kodlandığını anlar. Applenin yaratıcısı Steve Jobs aç kal budala kal ama sevdiğin işi yap der, onun bu konuşmasından çok etkilenmiş bir insan olarak, bu işe herşeyimi koydum. Ya olmazsa? olsun, yanımdaki insanlar zeki insanlar, salaklarla kazanmaktansa onlarla kaybetmeyi tercih ederim.

Buarada Steve Jobsun o konuşmasınıda paylaşayım sizlerle bugünün büyük insanları geçmişte neler çekmişler izlesin arkadaşlarım. yani her başarının ardında mutluluk ve eğlence yoktur, acı ve gözyaşı vardır. Yorumunuz için tekrar teşekkürler.

Steve Jobsun konuşmasıda burada

zibidi39

zibidi39

Üye
mesajımı cevapladıgın ıcın tesekkur ederım herhangı bı programı bılgım yok uzun yıllar gerek forumlarda gerek web sıtelerınde yonetıcılık yaptım eger aranıza calısma arakdası almak ıstıyosanız ben gelebılırım elımden ne gelıosa yaparım sızede yardım etmıs olurum madem durumlarınız kotu boyle bısey ıcın ugrasmıssınız emek sarfetmıssınız e guzelde bısey desteklemek gerek

Life is Matrix

Life is Matrix

Üye
    Konu Sahibi
mesajımı cevapladıgın ıcın tesekkur ederım herhangı bı programı bılgım yok uzun yıllar gerek forumlarda gerek web sıtelerınde yonetıcılık yaptım eger aranıza calısma arakdası almak ıstıyosanız ben gelebılırım elımden ne gelıosa yaparım sızede yardım etmıs olurum madem durumlarınız kotu boyle bısey ıcın ugrasmıssınız emek sarfetmıssınız e guzelde bısey desteklemek gerek

Teiekkür ederim. Şuanda arkadaşların değerli fikirlerini bizimle paylaşmaları yeterli. Sistemimizi kullanıp geri dönüş yapmaları bizim eksiklerimizi görmemizi sağlıyor. tekrar teşekkürler

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Çok güzele benziyor ama çeviriler sırasında hata olmuyor mu hani yüzde yüz senin söylediğin veya anlatmak istediğin anlam çıkmaz ki :hmmm

Life is Matrix

Life is Matrix

Üye
    Konu Sahibi
Çok güzele benziyor ama çeviriler sırasında hata olmuyor mu hani yüzde yüz senin söylediğin veya anlatmak istediğin anlam çıkmaz ki :hmmm

ÇÇpk güzel bir soru. İşte google tercümesineden farkımız bu bizim. Google hala Turkey'i hindi diye çeviriyor çünkü oradaki tercümeleri google yapıyor ama bizde ise insanlar yapıyor. Yani bir Türk kullanıcı atıyorum bir amerikalıyo '' Merhaba. nasılsın?'' diye yazıyor eğer bu cümle sistemde daha önce çevrilmişse hemen karşı tarafa ''Hi. how are you? diye gidiyor. Yok çevrilmemişse tercüman aracılığı ile çevriliyor, yani hata payı çok zayıf.

unknowenartizz

unknowenartizz

Üye
Googlede ararken buldum, eğer bu gerçekse hayatımda ilkdefa romen kızarkadaşımla insan gibi konuşmayı başarıcam.O inlilazca biliyor ben az biliyorum.. Baalım hele doğrumu

Life is Matrix

Life is Matrix

Üye
    Konu Sahibi
Googlede ararken buldum, eğer bu gerçekse hayatımda ilkdefa romen kızarkadaşımla insan gibi konuşmayı başarıcam.O inlilazca biliyor ben az biliyorum.. Baalım hele doğrumu

Teşekkürler, bunu başardıysak ne mutlu bize.

unknowenartizz

unknowenartizz

Üye
Sistem süper çalışıyor valla. Özellikle seçeneklerdeki cümleler tamamen doğru. Helal olsun ne diyeyim. gerçi bazı eksiklikler vara ama bence sistem oturursa süper bir site olacak

Memmoli

Memmoli

Üye
Geniş bir zamanda bakmak lazım

1Hayat

1Hayat

Üye
Eğer burada yazılanlar doğruysa, müthiş bir proje ve tek kişiyle bunun yapılması imkansıza yakın birşey. Webmasterler konuyu daha iyi anlayacaklardır diye düşünüyorum. Fakat dil bariyeri konusunda katılıyorum, yani facebook 400 milyon insanı biryere toplamayı başardı ama insanları sosyalleştiremedi, tamtersi anti sosyal duruma getirdi. İnanlar video ve resimden başka birşey paylaşmıyorlar. Çünü insanlar sadece kendi dilinden olanlarla konuşabiliyorlar eğer bir Türkü arada dil engeli olmadan başka milletlerden insanlarla konuşturmayı başarabiliyorsa bu site bravo derim yani... Siteyi denemedin birşey demek zor tabi. Başarılar diliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt