distribütif-ve kollektif nedir? acıklaması...

Sponsorlu Bağlantılar

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
distribütif-ve kollektif nedir? acıklaması...
– Kollektif ve Distribütif: Bir kavram insanlar grubunu işaret ediyor ve grubun tamamını ifade ediyorsa kollektif (ortak) kavram; kavram insanlar grubunu işaret ediyor ama gruptaki bir bireyi ifade ediyorsa distribütif (dağıtılmış) kavramdır.

Pure Life

Pure Life

Üye
buldunmu sonunda:)

Odysseus

Odysseus

Üye
Tebrik ederim. :ehe

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
taa eskı sosyolojı ogretmenı aradım o acıkladı rahatladık sonunda

Marchegiani

Marchegiani

Üye
İyi bende öğrendim.

_KadirşinaS_

Üye
Collect: Toplamak, Collective:Toplu (ortak,müşterek)
Distribute: Dağıtmak, Distributive: Dağınık, ayrı, dağılmaya yatkın.

İngilizce olarak kelimeyi ayrıştırdığınızda daha kolay bulabilirsiniz ve sadece sosyolojide değil genel olarak kullanılabilecek özellikte kelimelerdir. Hatırlarsanız Ömer Üründül adlı spor yorumcusu çokça söyler bunu: Misal: "Hakan kollektif futbola uyamıyor..:ehe"

Cynical

Cynical

Üye
Evet. Ömer Üründül'ün Türkçe'ye hediyesi gibi "kollektif" kelimesi. Bu aralar pek sık kullanmıyor ama...

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Collect: Toplamak, Collective:Toplu (ortak,müşterek)
Distribute: Dağıtmak, Distributive: Dağınık, ayrı, dağılmaya yatkın.

İngilizce olarak kelimeyi ayrıştırdığınızda daha kolay bulabilirsiniz ve sadece sosyolojide değil genel olarak kullanılabilecek özellikte kelimelerdir. Hatırlarsanız Ömer Üründül adlı spor yorumcusu çokça söyler bunu: Misal: "Hakan kollektif futbola uyamıyor..:ehe"
kelımenın sosyolojık acıklamasını ve yazımını arastırdıgım ıcın mecburen o sozcugu o sekılde aramak zorundaydım tesekkurler

_KadirşinaS_

Üye
kelımenın sosyolojık acıklamasını ve yazımını arastırdıgım ıcın mecburen o sozcugu o sekılde aramak zorundaydım tesekkurler

Siz terim olarak anlamlarını bulmuşsunuz bu durumda, kelime anlamlarını değil. Ki bu da faydalı oldu. En azından genel kültürümüze katkı.

Paylaşım için sağ ol.:oke:

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
önemli değil

Üst Alt