Dişlerim ile ilgili bakabilir misiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Dişlerim ile ilgili bakabilir misiniz?
Arkadaşlar gün geçtikçe dahada rahatsızlık duyuyorum bu durumdan. Öncelikle yaşım 19. Benim önde 2 dişim yamuk ve köpek dişimin yanında olan bi dişimde sanırım yavaşdan çürümeye başlıyor. Alt sırada ki dişlerim de hiç bir sıkıntı yok çok normal fakat yine arka taraflarda 2 tane çürük var. Kısaca sorum şu; ben bu rahatsız olduğum dişleri nasıl bir yöntemle yaptırabilirim? Yani yeniletebilirim?

Cidden benim için çok önemli.

hikmet366

hikmet366

Üye
dişciye git o ne olur olmaz sana söyler

bu arada dişiNi fırçalıyormusun

• Beğen
Tepkiler: Peocawe
Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
dişciye git o ne olur olmaz sana söyler

bu arada dişiNi fırçalıyormusun

Çocukluktan gelen bir alışkanlık yok ve günlük düzenli fırçalamıyorum. 2 günde bi felan fırçalıyorum.

hikmet366

hikmet366

Üye
o zaman diş çürümesı normal diş fırcalamaya başlamalısın

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
o zaman diş çürümesı normal diş fırcalamaya başlamalısın

bu ara bayağı sıklaştırdım fakat çürükleri iyileştireceğini sanmıyorum artık.. benim tek derdim önde ki iki dişi en çabuk şekilde düzelttirmek ve çürükleri yeniletmek.. normal poliklinikler ilgilenir mi yoksa illaha hastaneye mi gitmek gerek?

hikmet366

hikmet366

Üye
polıkınlıng ilgilenır

• Beğen
Tepkiler: Peocawe
hikmet366

hikmet366

Üye
rica ederim

Ccihat67

Ccihat67

Üye
Aynı sorun bendede var maalesef dişlerim yamuk ve çürük yaşım 17 ama dişçiden korkuyorum :(

gss_adnan

gss_adnan

Üye
Kardeşim çoğunlugu gitmişse diş çekilir ama içi delinmisse dolgu yapılır en fazla 2 tane dolgu çeşidi var biri beyaz diğeri metal gibi metal gibi olan seni tatmin etmez ama en sağlam dolgu olandir beyaz dolgu tekrar kırılma durumu oluyomus yine doktora danış tabiki ben öyle biliyorum.

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Aynı sorun bendede var maalesef dişlerim yamuk ve çürük yaşım 17 ama dişçiden korkuyorum :(

İnan bende korkuyorum ama artık fark etmez yaptıracağım ne olursa olsun. 2 tane dişimi ameliyatla aldırmıştım az çok alışkınım.

Benim iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim çoğunlugu gitmişse diş çekilir ama içi delinmisse dolgu yapılır en fazla 2 tane dolgu çeşidi var biri beyaz diğeri metal gibi metal gibi olan seni tatmin etmez ama en sağlam dolgu olandir beyaz dolgu tekrar kırılma durumu oluyomus yine doktora danış tabiki ben öyle biliyorum.

Hayır ben dolgu istemiyorum bildiğin dişi yenilemek. Yeni diş taktırmak.

Benim iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

ismail

ismail

Üye
Gidin ya adam yemiyolar ya dişciler :)
Benimde çoğu çürüktü 10 falan dolgulu dişim var :D

Ccihat67

Ccihat67

Üye

İnan bende korkuyorum ama artık fark etmez yaptıracağım ne olursa olsun. 2 tane dişimi ameliyatla aldırmıştım az çok alışkınım.

Kardeşim ben ameliyat oldum riskleri vardı inan ameliyata girerken hiç korkmadım ama dişçiyi duyunca bile kötü oluyorum :utan!utan!

Üst Alt