GM Discovery 2 Discovery 2-AOSP ROM 4.4.2 Deodex

Sponsorlu Bağlantılar

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
    Konu Sahibi
Discovery 2-AOSP ROM 4.4.2 Deodex
-Linkler Düzenlendi, Yanlış Dosya için özür dilerim-
Öncelikle söylemem lazım cihazın başına gelebileceklerden ben sorumlu değilim.

Bu ROM'u rus bir siteden buldum ve çevirip sizinle paylaşmak istedim.
-Android 4.4.2 sürümüdür. Build.prop'da 5.0 yazıyor onu siz düzeltirsiniz.
-Xposed Modülleri Çalışıyor(Test Ettim)
-Türkçe Dil seçeneği mevcuttur

İndirme Linkleri;

ROM:
Recovery:
SP_FLASH_TOOL:

Yüklenme: (İlk 3 aşama recovery yükleme)
1- İndirdiğiniz dosyaları bir klasöre çıkarın.
2- SP_FLASH_TOOL açın size bi uyarı vercek OK diyip geçin. Sonra Scater-Loading'e tıklayın ve "MT6592_Android_scatter" dosyasını seçin. Recovery'ye Tik atın ve indirdiğiniz Recovery'yi seçin.
Böyle görünecek;

3-Burada telefonunuzu kapatın, telefon kapalı haldeyken Download'a tıklayın ve 5 saniye sonra telefonu bilgisayara bağlayın. Yeşil Tik geldiği zaman Recovery yüklenmiş olur.
4-İndirdiğiniz ROM'u .zip halinde direk olarak telefonun hafızasına atın.
5-Telefonu Recovery moduna alın.(Telefon kapalı haldeyken Power+ Ses açma tuşuna basın)
6-Recovery mod açıldığı zaman, Wipe bölümüne girin. Advanced'e girin ve burada Dalvik Cache, Cache ve System'e tik atın daha sonrada alttaki çubuğu sağa doğru sürükleyin.(5dk kadar sürebilir sakın dondu sanıp kapamayın)
7-Wipe işlemi bittiği zaman back'e tıklayın ve Install'a tıklayın. Burada telefonun hafızasına attığınız rom'u bulun ve onu seçin. Daha sonrada alttaki çubuğu sağa sürükleyerek Rom'u yükleyin.
8-ROM yüklenmiştir Reboot System'e tıklayın. Install SuperSU gibi bi seçenek çıkabilir yine alttaki çubuğu sağa kaydırarak devam edin.
9-Rom yüklenmiştir, telefonunuzu kullanabilirsiniz.
NOT: Telefon açıldığı zaman Durduruldu hatası alırsanız recovery menüden Format Data yapınız.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mamomi, Mr.Dat ve ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Teşekkürler bi forumda görmüştüm ama link yoktu burdan indiricez artık :oke:

• Beğen
Tepkiler: TheLost72
Enrichment Chamber

Enrichment Chamber

Üye
Yükledim kullanıyorum, gayet güzel. Tek sorun telefonu yeniden başlatınca ekranın üstünde yanıp sönen beyaz bir çizgi beliriyor. O da ekranı kapatıp açınca geçiyor. Teşekkür ederim.

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
tam ihtiyacım olan şeydi.AOSP rom cyanogenmod çalışmaları başlasın.:bigstar::yuru

• Beğen
Tepkiler: Gofrettin115, TheLost72 ve ÇaRşI 2387
Enrichment Chamber

Enrichment Chamber

Üye
Bunda da Wi-fi biraz sorunlu. En iyisi orjinale döneyim :)

Enrichment Chamber

Enrichment Chamber

Üye
  • Beğen
Tepkiler: karakule1421
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
henüz kurmayanlar logo.bin dosyasını silip kursun, yoksa orjinal stock logo gidiyor piyasada yok kendim yapmak zorunda kaldım

• Beğen
Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
hocam telefonunuz 2 mi 2+ mı banada lazım orjinal logo.bin

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
hocam telefonunuz 2 mi 2+ mı banada lazım orjinal logo.bin
2 nin zaten var, ben plus için yaptım
hocam banada lazım rica etsem.
Rom bende sd ve dahili her 2 hafızayıda görmüyor 0 bayt yazıyor.Sizlerde böyle hata var mı? Özel lbişey yapmak gerekiyor mu?

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Açılış animasyonunu sytem media içine atabilirsiniz bu sadece stock logodur, plus için kendim yaptım :oke:

İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
Recoveryden flashlanacak :oke:

• Beğen
TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
    Konu Sahibi
Wi-Fi bende sıkıntılı değil, ayrıca i ekranın üstünde beyaz şey bendede çıkıyor ekran açıp kapatınca düzeliyor. Pek kafata takılacak bişry değil.

seytanazapta666

Üye
usta bu flas tols la bi turlu flaslama yapamadim ya deli olacam anlatilanlari aynen yaoiyorum pda nin driwer kuruyorum olmuyor ya siz nasil yapiyorsunuz 5 sn bekleyip takiom yok ayni anda takiyom yok bi turlu gormuyor telefonu pda yi kurarken pc ye tel kuruyor sonra erisime izin ver cikiyor ok diyorum yine yok baska bir drwer mi var piyasada yoksa

bu konuda yardiarinizi bekliyorum

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
usta bu flas tols la bi turlu flaslama yapamadim ya deli olacam anlatilanlari aynen yaoiyorum pda nin driwer kuruyorum olmuyor ya siz nasil yapiyorsunuz 5 sn bekleyip takiom yok ayni anda takiyom yok bi turlu gormuyor telefonu pda yi kurarken pc ye tel kuruyor sonra erisime izin ver cikiyor ok diyorum yine yok baska bir drwer mi var piyasada yoksa

bu konuda yardiarinizi bekliyorum

Hocam eğer windows 8-8.1 kullanıyorsanız sürücüleri sürücü imza zorlamasını devre dışı bırakın öyle kurun

seytanazapta666

Üye
yok usta win 7 kullanıyorum her seyı kuruyorum ama olmuyor tel kapalı ıken gormuyor tel pc görmeyincede flaslma olmuyor
5 sn begleyıpte yaptım yok hemen yaptım yok beende anlamadım gitti virus prog bile kldırdım ama nafile sizin kullandıgınız driweri upload etme imkanınız varmı acaba ondan mı acaba

pdaneta4150 kullandıgım bu siz hangisini kullanıyorsunuz ...

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Universal driveri deneyin

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
buradaki driverların hepsi kurulu bende.
link alıntıdır.

seytanazapta666

Üye
usta yukladım de bu saatin oldugu yerde kilit işareti var onu çözemedim :)

guzel bişeye benzio ama

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
Nasıl, rica etsem bi ekran görüntüsü atarmısınız.

Üst Alt