Diş Beyazlatmak Için?

Sponsorlu Bağlantılar

volkanik546

volkanik546

Üye
    Konu Sahibi
Diş Beyazlatmak Için?
Arkadaşlar diş beyazlatmak için denenmiş uygulanabilir bir formül biliyormusunuz?

Ben beyazlatıcı macun vb. denedim,günde 2 kez fırçalarım,ama yine de tam beyazlamıyor,

bakıyorum da bazı kişilerinki porselen kadar beyaz,nasıl yapıyor onlar?

kızların dikkat ettiği en önemli dikkat çekici noktalardan biri...

swedeniz

swedeniz

Üye
ilk baş bir dişlerini fırcala sonra gargara yap normal su ile deil tabi yeşil bir sıvı var onla
en sonundada beyazlatıcı sür bunu her diş fırçalıyıcan zaman yap 1 hafta geçmeden beyazlar
ama kaytarma

volkanik546

volkanik546

Üye
    Konu Sahibi
çok teşekkürler swedeniz dostum,başka fikirler de bekliyorum.

swedeniz

swedeniz

Üye
vallahi google da arat blursun ben buldum mesela

volkanik546

volkanik546

Üye
    Konu Sahibi
e bi bakalım.Googlede aratmak bazen bıktırıyor dostum.konuyla alakasız şeylr çıkıyor,ama saol...

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
kendin uygulayabilecegin yontemler dısında dişcilerinde formulleri war ve o gordugun hakaten inci gibiler dışcıden cıkmadır macun falanda beyazlatıo ama yine o kadar dııl

swedeniz

swedeniz

Üye
Bleaching ; dişlerin yapısındaki renklenmelerin veya koyu renkli dişlerin daha estetik bir görüntü vermek amacıyla beyazlatılması işlemidir.

Home bleaching ; hastanın kendisi tarafından evde uygulanan diş beyazlatma işlemidir. Basit düzeydeki renklenmelerde tercih edilir. Bu işlemin yapılabilmesi için hastadan bir ölçü alınarak ağız modelinin çıkarılması gerekmektedir. Bu model üzerinde şeffaf ve elastik bir kılıf hazırlanır. Bu kılıfın içerisine diş hekimi tarafından verilen beyazlatıcı jel konularak hastanın kendisi tarafından ağzına takılır. Genellikle gece veya hafta sonları uygulanır.

Home bleachingde kullanılan madde ; Karbamid peroksit"tir.( % 10 - 16 - 20 - 22 - 25 )

Office bleaching ; diş hekimi tarafından muayenehanede uygulanan beyazlatma yöntemidir. Bir dişe veya bir kaç dişe uygulanabilir. Beyazlatılması daha zor olan dişlere genellikle muayenehanede müdahele etmek gerekir. Isı , ışık gibi çeşitli tekniklerle bir saat içerisinde bembeyaz dişlere sahip olunabilir. Bir veya birkaç seansta uygulanır.

Office Bleaching de kullanılan madde ; Hidrojen Peroksit"tir.( % 15 - 35 - 38 )

Dikkat edilmesi gerekenler ;

Beyazlatmada kullanılan jeller ( Hidrojen/Karbamid Peroksit ) diş etlerine zarar verebilir. Bu nedenle diş etlerine taşırılmaması gerekir.Taşan kısım bir ıslak pamuk ile silinmelidir.
Home bleaching düzenli bir şekilde ve yeteri kadar sürede yapılmazsa istenilen beyazlık elde edilmeyebilir.
Beyazlatma sonrasında " sıcak-soğuk hassasiyeti" olabilir. Bu hassasiyet normaldir. Bir süre sonra düzelir.
Diş beyazlatmanın zararı ; düşük konsantrasyonlarda ( % 10-16 ) ve doğru uygulamalarda zararı yoktur. Mine üzerinde önemli bir değişikliğe yol açmaz. Sadece yeterince dikkat edilmediği zaman diş etlerine geçici bir zararı olabilir. Yüksek konsantrasyonlarda ( % 35-38 ) aşırı hassasiyetler olabilir
Diş beyazlatmanın önerilmediği durumlar ;

Fazla miktarda sigara , kahve içenlerde...
Minesinde defektler bulunan , dentin tabakası , diş kökü açığa çıkmış kişilerde.
Diş beyazlatmanın devamlılık süresi ;

Tetrasiklin lekesi gibi renklenmelerin giderilmesi amacıyla yapılan beyazlatmalar genellikle geri dönmez ( yani süreklidir ) .
Genel renk açılmasının sağlanması amacıyla yapılan beyazlatmalar 3-4 yıl kadar devam edebilir. Bu süre kişiden kişiye beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak değişebilir. Zamanla renk % 10-20 geri dönebilir.
Sigara - kahve gibi renklendirici gıdaları çok kullananlarda 1- 2 yıl sonra renk % 30-40 geri dönebilir.
Rengin geri dönmemesi için pekiştirme amaçlı olarak 6-12 ayda bir tek günlük kullanım ile beyazlatma tekrarlanmalıdır.

volkanik546

volkanik546

Üye
    Konu Sahibi
Ellerine sağlık,çok güzel bilgiler saol...

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
işte o dedıgım teknıkler swedeniz,in verdikleri ben duymustum gormustum ama tam ne kullanılıo bilmiodum ögrenmiş oldum iyi oldu saolasın

swedeniz

swedeniz

Üye
rica ederim

DefectoR

Bak şimdi şöyle bişi var ben 2 senedir mart aylarında dişlerime bakım yaptırdım, bende ilk zamanlar şikayetçiydim çok beyaz deil die, doktorlar şöyle açıkladı, dişlerim çok sağlam ve sağlıklı, ama bazı dişler sarı gözükmesi normaldir...