Dikkat: HTC One S'in bazı versiyonları, Snapdragon S4 yerine S3 yongaseti ile geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Dikkat: HTC One S'in bazı versiyonları, Snapdragon S4 yerine S3 yongaseti ile geliyor
HTC One S'te gözü olan kullanıcıların dikkat etmeleri gereken bir haber geldi HTC cephesinden.

HTC'nin bilgilendirmesine göre , modelin Asya-Pasifik bölgesi ile bazı Avrupa ülkelerine sevkiyatı yapılan versiyonunda Qualcomm Snapdragon S4 yongaseti yerine Snapdragon S3 yongaseti kullanılıyor.

Net olarak hangi Avrupa ülkeleri olduğu belli değil ancak haber kötü olduğuna göre muhtemelen Türkiye de ya dahildir ya da yakın bir süre içerisinde dahil edilecektir.

HTC'nin bu kararının altındaki sebep, taleplere yetişememesi. Bildiğimiz gibi S4 platformu bütünleşik LTE desteğine sahip olduğu için LTE pazarlarında inanılmaz popüler.

Velhasıl bizi ilgilendiren kısmı şu:

Eğer One S alacaksanız yongasetine dikkat edin. Eğer ekran jelatinin de veya kutusunda vs. yazmazsa (ki hiç zannetmiyoruz) S3/S4 farkını dışarıdan anlamanıza imkan yok. Haliyle telefonu açıp, işlemci hızına bakacaksınız. Eğer 1.7GHz ise S3'tür. (S4'ün 1.5GHz).

Yok yurtdışından getirtecekseniz de ya G.Kore ya da Japonya'dan getirtin. Onlar garanti S4 ile geliyor çünkü.

Evet; aklınızda olsun diyelim…

HTC ONE S

1. Android 4 işletim sistemi+Sense 4 Arayüz
  2. Qualcomm MSM8260A Snapdragon S4 yongaseti (28nm üretim teknolojisi/ Çift çekirdekli -1.5GHz- 'Krait' işlemci+Adreno 225 GPU) / Qualcomm MSM8260 Snapdragon S3 yongaseti (45nm üretim teknolojisi/ Çift çekirdekli -1.7GHz- işlemci+Adreno 220 GPU)
  3. 1GB RAM
  4. 4.3-inç'lik (540 x 960) Super AMOLED ekran (265 ppi) (Gorilla Glass ekran camı)
  5. 130.9 x 65 x 7.8 mm; 120 gram
  6. 16 GB dahili hafıza+Dropbox'tan 25GB'lık bulut alan (microSD yok)
  7. 8MP arka kamera (BSI sensör/1080p video kaydı/ Led Flaş/ Oto. Odaklanma)+1.3MP ön kamera (720p video kayıt)
  8. 3G, Wi-Fi ve BT 4.0 bağlantıları; A-GPS
  9. Müzikçalar, 3.5mm kulaklık jakı (Yazılımsal Beats desteği) (Radyo yok)
  10. 1650 mAh batarya

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan

cyber

cyber

Üye
amerika da s4 mü var işlemci olarak

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
one x'te yurtdışında çift çekirdek. ancak ülkemizdekiler dört çekirdek. yani yurtdışından alacaksanız dikkat etmelisiniz.

61semih

61semih

Üye
vay bunu belirtmeleri gerek fakat millet kaç megapixel kaç mhz diye baktığı için s3 ün saat hızı daha hızlı olduğundan iyi sanan bile çıkacaktır

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
evet.

- - - Eklendi - - -

4g lte yüzünden yurtdışında çift çekirdek olması lazım.

yav bunu nerde yazsam aynı şeyi diyorlar. tamam orası öyle ben sadece uyardım ülkemizde daha 4g yok sonuçta. 3g bile oturmadı :D

• Beğen
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Sağolasın bilgi için ama bu cihazı almayacağım,beni kesmedi(h)

• Beğen
Tepkiler: doctorrr
Lumisland

Lumisland

Üye

yav bunu nerde yazsam aynı şeyi diyorlar. tamam orası öyle ben sadece uyardım ülkemizde daha 4g yok sonuçta. 3g bile oturmadı :D

ben de bilgilendirdim sadece :) bana saçma geliyor bu cihaz çift çekirdekle de aynı performansı veriyorsa neden 4 çekirdek kullanılıyor ;)

• Beğen
Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
  • Beğen
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Htc one s testlerde one x i gecmisti burada paylasilmisti o testler. Ayrica haberde sanki htc nin one s ine yogun ilgi varmis gibi lanse edilmis ama talebe yetisemiyen qualcomm. Islemcilerde talebe yetisme konusunda sikinti yasadiklarini ureticilerin alternatifler uzerine yogunlasabilecegini bildirmisti.

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
ben diyorum :D

Lumisland

Lumisland

Üye
ben de veriyor diyorum. One x sürekli 4 çekirdekli çalışmıyor biliyorsun.

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
ben de veriyor diyorum. One x sürekli 4 çekirdekli çalışmıyor biliyorsun.

evet test sonuçlarında s3 eziyordu o yüzden eskiden. ama artık benchmarklarda one x'in bu durumuna göre optimize ediliyor yavaş yavaş ve puanı yükseliyor.

Lumisland

Lumisland

Üye
Benchmarklara güvenen biri değilim bana göre s3 donanım kandırmacalığıdır. Akıllı telefon evet fonksiyonel ama beklenilen şeylerin azını verdi bence. Birgün yeniden android alırsam piyasada alacağım tek cihaz şuanlık one x olur.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Yani s3 cikmasaydi ilk verilen haliyle yetinilmek zorunda mi kalinicakti. Htc'nin bu optimizasyonu yapmasi icin sgs3'un onu gecmesi mi gerekiyordu?

Lumisland

Lumisland

Üye
Htc one serisinde resmen saçmaladı. One x gitgide toparlıyor ama yine de insanlar mesafeli yaklaşıyorlar cihaza. One s one x i ezdi sonra one s bahanelerle durduruldu ki one x satılsın. Ben Htc nin sonunu pek parlak görmüyorum. Microsoftla windows8 li tabletler için de anlaşamamış,samsung tizeni çıkardığında androide olan ilgi de yalan olacaktır. Htc de tizene geçecekmiş ama kim alır onu bilmem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt