Deviasyon (Burun Kemiği) Ameliyatı Olacaklar Mutlaka Okuyun

Sponsorlu Bağlantılar

35kurban

35kurban

Üye
    Konu Sahibi
Deviasyon (Burun Kemiği) Ameliyatı Olacaklar Mutlaka Okuyun
Hayırlı Cumalar arkadaşlar, geçtiğimiz pazartesi burun kemiği ve kanka ameliyatı oldum. Burnumda çok kırık vardı bu yüzden zor geçti ama başarılı bir ameliyat oldu,birlikte ameliyat olduğum kişiler 4 saat sonra kendine geldi fakat ben 1 günde anca kendime geldim.elime bir poşet verdiler bunlar sizden çıktı buyrun diye. Baktım tam 6 parça kemik var kendi kendime bunlar burnumdan çıktıysa burnumda kemik kaldımı acaba dedim.anestezi etkisini kaybettikçe tamponlardan dolayı başımda ve dişlerimde şiddetli bir ağrı oluştu yutkunmakta zorlandığım için yemek yemek tam bir eziyetti. Çarşamba günü tamponlar çıktı ve hayatımda ilk defa nefes aldığımı hissettim, nefes alır almaz başım döndü bayılacak gibi oldum. Doktor cuma günü kontrole gelmemizi istedi, evde dönünce ilaçlara başladım, 3 tane antibiyotik iğne vardı bunları vurulmak istemedim haplar ve tuzlu su serumu ile geçer dedim, netten serumun nasıl kullanılacağına baktım bazı forumlarda şırıngayla çekilen serumun buyruna iğnesi çıkarılarak fıs fıs gibi sıkılması gerektiği yazıyordu, doktorda böyle demişti ama ek olarak SÜMRÜKÜN yazıyordu, bende öyle denedim kontrole gideceğim gece burnum kanamaya başladı sabah da kanama vardı az miktarda vardı ama endişelendim doktora gittim ve kontrolden sonra doktorum sümkürdüğümü ve kemikleri derinin arasının basınçdan dolayı kanla dolduğunu söyledi.şişen yeri neşter ile çizdi sonra vakumlu bir aletle oradaki kanı ve pıhtıları çekti canımı çok yakmıştı. Daha sonra tekrar tampon yapması gerektiğini belirtti, çok üzülmüştüm çünkü gerçekten tam bir eziyetti tampon. Ben silikon beklerken ağıza bakarken dile bastırılan tahta çubuklar ile burnundan sinüslere kadar daldı o anda beynim karıncalandı acıyı tarif edemem. Sonra fıs fıs sıkıp iki deliğide pansuman bezi ile kapadı, ben beyin ameliyatı geçirmiş gibi hissettim kendimi, başımdaki o ağrı geri döndü yine . Doktor tamponlar için özür dilediğini İğneyi mutlaka olmamı burnumu zorlamamayı ilaçları kullanıp pazartesi kontrole gelmemi söyledi. Mecbur katlanacağız teşekkür edip çıktım. Eve gelince ilk işim buraya yazmak oldu, Ben yandım siz yanmayın arkadaşlar!

Ameliyat öncesi ;
Ameliyattan önceki gece 12den sonra asla bir şey yemeyin su dahi içmeyin ameliyat bitip doktor müsade edene kadar oruçlu olacaksınız bu ufak detay atlanırsa anestezi anında ölümle sonuçlanabilir.

Ameliyat sonrası ;
Ameliyattan sonra sulu yiyecekler yiyin ekmeği küçük parçalar ile yemeği ve suyu tatlı kaşığıyla yiyin, mecbur kalmadıkça konuşmayın başınızı öne eğmeyin, yerden bişey kaldırmayın, ilaçlarınızı saatinde kullanın.

Tamponlar çıktıktan sonra ;
Doktorunuzun tavsiyelerine uyun asla kafanıza göre davranmayın. İlaçları sürekli ve zamanında kullanın, sümkürmeyin, öneeğilmeden işlerinizi halledin burnunuzu darbelerden koruyun sıcak yada soğuk gıda tüketmeyin.

Geçmiş olsun arkadaslar.
Not; Estetik ameliyat olmadım bu konuda bilgim yok.

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bende 2 3 Sene Öncesinde Olmuştum.Burnum Küçükken Sanırım 2 Kez Kırılmış Haberim Bile Yok Tabi Benim :) Ameliyat Sonrası 3 Gün 3 Gece Gözlerim Kapalı Durdum 1 Saat Ya Uyudum Ya Uyuyamadım.Ne Çektiğimi Bir BenBirde Allah Biliyor.Aslında Bu Birazda Kişiye Bağlı Bişey Doktor Narkozu Verdiğinde Uyanmam Bayaği Geç Oldu Vucut İle Alakalı :) İçki İçenler Uyuyamazlar Hatta Ameliyat Sırasında 2 3 Kere Uyanabilirler Bile :) Gelelim Ameliyat Sonrasına.Doktor Sprey Şeklinde Tuzlu Su İle Burnumu Bol Bol Temizlememi Söyledi Ama Atladığı Birşeyler Vardı.Dediğin Gibi Ameliyat Sonrası Tuzlu Suyu Güzelce Yapmak Gerek Yani Burnunuzdan Boğazınıza İnen Kanalda Ameliyat İşleri Olduğu İçin Orada Vucut Yoğun Darbe Alıyor Haliyle Onarmaya Çalışırken Pıhtı Kan Vs Sık Sık Akıyor Dinmek Bilmiyor.Bu Yüzden Tuzlu Su Önerirler Aklınızda Olsun Eğer Tuzlu Su Yani Sprey Bütçenize Yük Bindiriyorsa.Serum Suyumudur Nedir Ondanda Alabilirsiniz Ama Ben Sprey İle Burun Temizliğimi Yapamadım.Kontrole Gittim Tamponları Aldıklarında Aç Karnına Gittim Kimse Bilgi Vermediği İçin Benimde Şuçum Yok Bu Konuda Doktorlarımız İlgilenmiyor.Tampon Alma İşi Normalde Acı Vermeyen Birşey Fakat Tamponları Çıkarttıklarında Vucudum Karıncalanmaya Başladı Bir Anda Doktorlar Ayaklarımı Yukarıya Kaldırdı O Ara Bilincim Gitmek İle Gitmemek Arasında Kaldı Tamponları Aldılar.Boş Bir Odaya Geçirdiler Beni Tuzlu Ayran İçtim Tansiyonum Dengelenince Doktor Bana Tuzlu Suyu Güzel Yapamadığımı vede Her Gün Hastaneye Gelirsen Biz Burada Yaparız Dedi.Bende Her Gün Düzenli Olarak Sabah 7.30 Gibi Pansuman Saatinde Girerdim İçeri Burnuma Dediğin Gibi Değil Fakat Benzeri Şekilde Bir Hortum Sokarak Orada Toplanan Kan Pıhtıları Alıyorlardı.Sonrasındada Temizlenmesi İçin Şırınga İle Tuzlu Su Veriyorlardı Burundan İçeriye Doğru Haliyle Biraz Yutuyor İnsan.Çünkü Kanallar Temizleniyor vede Yatık Şekilde Durduğunuz İçin Gidiyor.Bir Zararı Olmaz Korkmayın Tabi.Neyse Bu Şekilde 1 2 Hafta Devam Ettim.Doktor Sonunda Akıl Etti ve Bana Bir Şırınga İle Tuzlu Su Al Dedi Bunların Serum Şeklinde Olanları Var Filan Dedi Hatta Son Aldığım Şişe Şeklinde İdi Kavanoz Gibi.Günde 3 Kez Büyük Şırınga İle Sanırım 50 ml Neydi Şu Normal Aşı İğnelerinden 4 5 Kat Büyüklerle Burnuma Tuzlu Verip Temizlemeye Çalıştım.Benim Dikişlerim Artık Burnumun Büyük Olduğundanmıdır Nedir Bilinmez Dişarida İşlem Yapmadılar.Arkadaşımda Oldu Onun Burnunun Alt Tarafında İki Taraflı Yarım Santimlik Kesik Açtılar Artık Doktorlamı Alakalıdır Neyle Alakalıdır Bilinmez.Benim Dikişlerim Kendi Kendine Eriyen Dikişlermiş Böyle Sarı Beyaz Gibi Bişeydi.Unutmadan Ameliyattan Sonra Burnunuzu Zorlamayın Yani Kendinizi Zorlayıpta Aman Burnumu Temizleyeyim Aman Burnumdan Nefes Alayım Demeyin Daha Kötü Kanatırsınız.Çok Zorlamayacaksınız Kendinizi Ameliyat Sonrası Belirli Bir Müddet 1 1.5 Hafta Zorlamayın Bolca Kanama Olacağı İçin O Bölgede Hem Boşa Kan Kaybı Hemde Can Acısı Çekersiniz.Ameliyattan sonra Bol Miktarda Kan Kaybedeceğiniz İçin Kan Yapıcı Şeyleri Muhakkak Yiyin Pekmez Filan Gibi.Normalde Ben Asla Bayılmaz yada Fenalik Geçirmem Hatta Size Söylebilirimki Normal Birisi Burnuna Darbe Alsa Hemen Kanar Ben Ameliyatımdan Önce Burnumun Kanadığını Hatırlamam Benim Gibi Birisi Tamponları Aldırırken Yani Acı Veren Bir Olayda Değil Ama Bayıldım Bilincim Kapandı Kısa Süreliğine Bunuda Sanırım Kan Yetmezliğine Bağlamak Mantıklı Olacaktir.Ayrıca Yüzde Morarmada Olacaktır Moral Bozmaya Gerek Yok Sabrın Sonu Selamettir Biraz Çekeceksiniz Ama Değiyor Arkadaşın Dediği Gibi.Ameliyattan Çıktığımda Bende Morarma Olmadı Ama 5-7 Gün Sonra Yüzüm Morardı ve Şişti.5 6 Ay Sonra Kontrole Gittim Bu Arada Ameliyat Olduğum Yer Ankara İbni Sina Hastanesi.Tekrar Gittiğimde Kamera İle Baktılar Filan Burun Kemiğimde Kayma Olduğunu Söylediler Tabi Bu Kayma Neden Oldu Nasıl Oldu İleride Tekrar Ameliyat Olmama Gerek Varmı Birşey Denmedi.Sonrasıda Olmadı Tekrar Gel Bakalım Filanda Hiçbişey Yok.Ameliyat Sonrası Tam Ben İyiyim Dediğinz Zmanalarda Artık 3 4 Hafta Sonra Bile Burnunuz Kanayabilir. 1 2 Ay Kendinizi Zorlamayın.Zorlama Durumunda Hemen Kan Geliyor Kaçarı Yok.Ameliyattan Sonra İse Gerçekten Nefesim Fark Etti Geceleri Rahat Nefes Alıyorum Çok Horlardım Horlamada Kalmadı.Ama 3 Sene Sonra Sanki Yine Yolunda Gitmeyen Şeyler Var Gibime Geliyor Burnumda Yeniden Tıkanmişta Olabilir.Trabzona Gidiyorum Çok Rahat Nefes Alıyorum Burnum Tıkanmıyor Ankaraya Bir Geliyorum Herşey Tersine Dönüyor.Karar Sizlere Ait :)

35kurban

35kurban

Üye
    Konu Sahibi
Tamponlar çıktı çok şükür ama hala burnum tıkalı tam açılmadı sürekli serum ile temizlik yapıyorum inşallah kısa sürede iyi olur diye düşünüyorum gelişmeleri yazacağım.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tamponlar çıktı çok şükür ama hala burnum tıkalı tam açılmadı sürekli serum ile temizlik yapıyorum inşallah kısa sürede iyi olur diye düşünüyorum gelişmeleri yazacağım.
2 3 Haftaya Kadar Ancak Diyebilirim :)

35kurban

35kurban

Üye
    Konu Sahibi
İnşallah çabuk geçer işten çok uzak kaldım, işe başlamam lazım doktor yarın kontrole çağırdı ne zaman iş başı yapacağımı söyleyecek.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
İnşallah çabuk geçer işten çok uzak kaldım, işe başlamam lazım doktor yarın kontrole çağırdı ne zaman iş başı yapacağımı söyleyecek.
İşte Baş Aşaği Durursan yada Ağır Yük Vs Kaldırırsan Sıkıntı Snein İçin