Ders Kitabına Göre Tbmm 3 Yıl Geç Açıldı

Sponsorlu Bağlantılar

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ders Kitabına Göre Tbmm 3 Yıl Geç Açıldı
Ders kitaplarındaki hatalar nedeniyle gündemden düşmeyen Milli Eğitim Bakanlığı, büyük bir "ders kitabı hatası"na daha imza attı. Bakanlığın basıp, ücretsiz dağıttığı "Her hakkı saklıdır ve Milli Eğitim Bakanlığı’na aittir" ibareli ilköğretim 3. sınıf "Hayat Bilgisi Ders Kitabı"nda "TBMM’nin açılış tarihi" "23 Nisan 1920" değil "23 Nisan 1923" gözüküyor.

Kitabın 139. sayfasına koyulan "Atatürk’ün Türk Milletine Yaptığı Hizmetler" başlıklı okuma parçasında "23 Nisan 1923’te Mustafa Kemal önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) açıldı" deniliyor. Yine okuma parçası içinde yer alan önemli günler hem rakam hem de parantez içinde yazıyla vurgulanırken, TBMM’nin açılış tarihi sadece "23 Nisan 1923" olarak belirtiliyor.

ÜÇ YILLIK HATA
Hatanın, bu yıl okutulan Hayat Bilgisi kitaplarıyla sınırlı olmayıp, Bakanlığın, üç yıldır ücretsiz dağıttığı milyonlarca ders kitabında aynen yer aldığı belirlendi. Baskı yeri ve tarihi olarak "İhlas Gazetecilik A.Ş.-İstanbul 2005" ibaresi bulunan kitabın yazarları ise Atnan Atlıhan, Emine Özel Eren, Ömer Naci Fidan.

ardaca

Üye
yazıklar olsun!!!

slayer

Üye
yuh!!!

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Her türlü küfürü etsem bunlara, yine azdır. Ne lan bu? Çocuklara geçmişi yanlış öğretmeye nasıl cüret eder bunlar, kim bunlar ya? Üç beş geri zekalının eline kalmış eğitim.. Yazık, çok yazık, geleceğimiz olan çocuklara...

G_Unit

G_Unit

Üye
<div class='quotetop'>(ChavRash &#064; Apr 11 2006, 01&#58;40 AM) [post=313310]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Her türlü küfürü etsem bunlara, yine azdır. Ne lan bu? Çocuklara geçmişi yanlış öğretmeye nasıl cüret eder bunlar, kim bunlar ya? Üç beş geri zekalının eline kalmış eğitim.. Yazık, çok yazık, geleceğimiz olan çocuklara...
[/b][/quote]

çok doğru soLuyosun kardesim sonuna kadar haklısın

crows

crows

Üye
sonra bizim çocuklarımız öküz olur tabi çocuk vatanı hakkındaki ana bilgileri bile yalnış ögreniyosa

tofy

Üye
bende hiç memnun kalmadım bu yanlışlıktan olacak şey değil

kikaksk

kikaksk

Üye
acaba yanlışlıkmı????

pskolojik maynağ

pskolojik maynağ

Üye
eğitim şart diyecem
eşşeğe söylesen anlar be